ups για ηλεκτρονικους κυκλοφορητες

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #159992 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα ups για ηλεκτρονικους κυκλοφορητες
δυστυχως δεν ξερω καποιο συγκεκριμενο και δεν χρειαζεται να λες κυκλοφορητη αλλα κινητηρα
γενικα σχεδον ολα τα μικρα ups σχεδιαζονται με τα στανταρ των υπολογιστων και των δικτυων οποτε μην σου φαινεται παραξενο αν δεν τους εχει περασει ουτε καν σαν ιδεα
μπορεις να δοκιμασεις κι εδω αν δεν τοκανες ηδη microshop.gr/ ο οποιος απ οτι ειδα κι εγω στο ιντερνετ εχει καλα μηχανηματα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170156 από nolisma
Απαντήθηκε από nolisma στο θέμα ups για ηλεκτρονικους κυκλοφορητες
Γεια χαρά σε όλους. Το ξέρω ότι το θέμα είναι λίγο παλιό αλλά το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με ups και σόμπα πελλετ. Μόλις την έβαζα στο ups η σόμπα λειτουργούσε αλλοπρόσαλα και έριχνε πελλετ με διπλάσιο ρυθμό απότι συνήθως. Γνωρίζεις γιατί συμβαίνει αυτό (ερώτηση στον fox)?
Last edit: 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν by nolisma.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170157 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα ups για ηλεκτρονικους κυκλοφορητες
οι κινητηρες λειτουργουν με εναλλασομενο ρευμα ημητονοειδους μορφης
τα περισσοτερα ups παραγουν ρευμα που μοιαζει με ημιτονοειδες αλλωτε περισσοτερο κι αλλοτε λιγοτερο αυτο δεν επηρεαζει τις ηλεκτρονικες συσκευες αλλα μπορει να επηρεαζει τους κινητηρες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170160 από nolisma
Απαντήθηκε από nolisma στο θέμα ups για ηλεκτρονικους κυκλοφορητες
Tο ups που έχω δίνει πολύ καλό ημίτονο με THD <3%. Στις σόμπες πέλλετ υπάρχει controller που δίνει εντολές στα μοτέρ. Στην περίπτωσή μου δεν ήταν μόνο ο κοχλίας αλλά και το lcd moitor της σόμπας έκανε περίεργα. Στο service μου είπαν ότι κάτι παίζει με την γείωση και δεν μπορεί να διώξει τον θόρυβο και τρελαίνει τον controller.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170169 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα ups για ηλεκτρονικους κυκλοφορητες
η αρμονικες παραμορφωσεις ειναι αλλο θεμα και το 3% αν ισχυει προφανως αναφερεται σε γραμμικο δηλ ωμικο φορτιο οταν υπαρχουν κινητηρες θα πρεπει να ειναι της ταξης του 6% πιο μπανω αρχιζουν να σοβαρευουν τα προβληματα κι αυτα τα νουμερα δεν εξαρτωνται μονο απ το μηχανημα σου αλλα κι απ το ειδος του φορτιου
στην περιπτωση σου καλο ειναι να μην το χρησιμοποιεις γιατι μπορει να σου καταστρεψει την σομπα
γενικα οι αρμονικες παραμορφωσεις δεν εχουν σχεση με τις γειωσεις αλλα αντιμετοπιζονται με φιλτρα τα οποια οφειλουν να εχουν τα ups


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #170173 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Προσωπικα θα εκανα το εξης.Τα 3 καλωδια(συνηθως)που πανε στο μοτερ καυσαεριων (φαση ουδετερος γειωση)θα τα εβαζα στο ups και ΟΧΙ ΟΛΗ ΤΗ ΣΟΜΠΑ !!αυτο που θελουμε να μας κανει η σομπα σε περιπτωση διακοπης ρευματος ειναι πως θα δουλεψει το μοτερ καυσαεριων να ΔΙΩΞΕΙ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΒΥΣΕΙ!!!!!!!!!!ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ