Αλυσοπρίονα

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142108 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Αλυσοπρίονα
parth:Χρήματα δεν υπάρχουν γιατί σήμερα αγοράσαμε 4 τόνους ξύλα(ελιά 150 ο τόνος). Θα κάνω περιστασιακή χρήση π.χ για το κλάδεμα των ελιών.Θα προσπαθήσω να φτιάξω τα link.Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142110 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Αλυσοπρίονα
ebay.com/itm/TIMBERPRO-62cc-Petrol-Chainsaw-20-Bar-2x-Saw-Chain-Alloy-Assisted-Start-/281345101253?pt=UK_Home_Garden_GardenPowerTools_CA&hash=item4181798dc5

ebay.com/itm/58cc-HAWK-Petrol-Chainsaw-20-Bar-Blade-/331394260624?pt=UK_Home_Garden_GardenPowerTools_CA&hash=item4d28a31e90


ΥΓ:Δεν ξέρω τι γίνεται,στα έβαλα έτσι για να μπορεί κάποιος να τα δει και να σου πι την γνώμη του
theoilia

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142124 από parth
Απαντήθηκε από parth στο θέμα Αλυσοπρίονα

meletis έγραψε: ebay.com/itm/TIMBERPRO-62cc-Petrol-Chainsaw-20-Bar-2x-Saw-Chain-Alloy-Assisted-Start-/281345101253?pt=UK_Home_Garden_GardenPowerTools_CA&hash=item4181798dc5

ebay.com/itm/58cc-HAWK-Petrol-Chainsaw-20-Bar-Blade-/331394260624?pt=UK_Home_Garden_GardenPowerTools_CA&hash=item4d28a31e90


ΥΓ:Δεν ξέρω τι γίνεται,στα έβαλα έτσι για να μπορεί κάποιος να τα δει και να σου πι την γνώμη του
theoilia


και στα δυο λινκ ειναι αγνωστες μαρκες. Δυνατά μεν πριονια με 50αρα λαμα και 58-62cc αλλα κουβέντα για βάρος ή άλλα χαρακτηριστικά. Προκειται για κινεζικης προελευσης πριονια που δεν θα τα επαιρνα ποτε απο ebay γιατι σιγουρα θα χρειαστεις ανταλλακτικά σύντομα. Σιγουρα θα ειναι και πολυ βαρυα οποτε δυσχρηστα για απλή χρήση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142169 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Αλυσοπρίονα

parth έγραψε:

meletis έγραψε: ebay.com/itm/TIMBERPRO-62cc-Petrol-Chainsaw-20-Bar-2x-Saw-Chain-Alloy-Assisted-Start-/281345101253?pt=UK_Home_Garden_GardenPowerTools_CA&hash=item4181798dc5

ebay.com/itm/58cc-HAWK-Petrol-Chainsaw-20-Bar-Blade-/331394260624?pt=UK_Home_Garden_GardenPowerTools_CA&hash=item4d28a31e90


ΥΓ:Δεν ξέρω τι γίνεται,στα έβαλα έτσι για να μπορεί κάποιος να τα δει και να σου πι την γνώμη του
theoilia


και στα δυο λινκ ειναι αγνωστες μαρκες. Δυνατά μεν πριονια με 50αρα λαμα και 58-62cc αλλα κουβέντα για βάρος ή άλλα χαρακτηριστικά. Προκειται για κινεζικης προελευσης πριονια που δεν θα τα επαιρνα ποτε απο ebay γιατι σιγουρα θα χρειαστεις ανταλλακτικά σύντομα. Σιγουρα θα ειναι και πολυ βαρυα οποτε δυσχρηστα για απλή χρήση.


Καλησπέρα parth. Έστειλα μήνυμα για να μάθω τα χαρακτηριστικά.Μου είπε οτι ζυγίζουν 6 kg και είναι κινέζικης προέλευσης . Ανταλλακτικά είπε οτι έχει.
Στις γιορτές που θα ανέβω στο χωριό με βλέπω να παίρνω το Mc Culloch CS 38016 38cc 1,9hp και 40 cm λάμα στα 180 ευρώ(Praktiker) ή το μοντέλο που προτείνεις παραπάνω. Απλώς μου έκανε περιέργια η τιμή των αλυσοπρίονων απο ebay και είπα να ρωτήσω.

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by meletis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167613 από dganer
Απαντήθηκε από dganer στο θέμα Αλυσοπρίονα
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Έχω περίπου 150 ελιές και θέλω να πάρω ένα κλαδευτικό αλλά δεν θέλω βενζίνης. Θέλω να πάρω μπαταρίας. Αυτά που βρίσκω είναι της Stihl και είναι πολύ ακριβά 300-400€ χωρίς μπαταρίες.
Προχθές και ενώ ήμουνα στο facebook μου έβγαλε ένα σετ αλυσοπρίονο για γωνιακό τροχό.
Και λέω να πάρω ένα τροχό μπαταρίας και ένα τέτοιο σετ.
Δεν θα την κάνω την δουλεία μου;
Το έχει πάρει κανείς να μου πει;

Το σετ έχει 30€
www.doktoris.gr/ergaleia/hlektrika-ergal...-troxo-249-1554.html

και ένα τροχάκι μπαταρίας περίπου από 125 ευρώ


Βρήκα και αυτό στο ίδιο κατάστημα να τα πάρω μαζί έχει σετ τροχό και δραπανο 139€
www.doktoris.gr/ergaleia/hlektrika-ergal...mann-bcd4000set.html

Για πείτε μου την γνώμη σας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167655 από parth
Απαντήθηκε από parth στο θέμα Αλυσοπρίονα
τρομερα επικίνδυνο, καθώς δεν διαθέτει φρένο. δεν πρεπει να εχει ακομη και αντλια λαδιου για λιπανση αλυσίδας. Ο τροχός μπαταρίας δεν θα σου φθάνει ούτε για ένα δέντρο. Για 150δεντρα που έχεις, ενα κλαδευτικό βενζίνης είναι μονόδρομος, διαφορετικά θα πας σε πολύ πιο ακριβές λύσεις με εργαλεία μπαταρίας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ