Τι μπριγκέτα καίτε; Βαθμολογήστε την!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61400 από legend7ts
Εγω καιω πυρηνομπρικετες απο κάποιον που τις φτιάχνει στη Χίο , ειναι 1,033 κιλα η κάθε μια. Αν η θερμοκρασια του θερμό θαλάμου ειναι στους 75 c με μια μπρικετα θα την κρατήσει σταθερή τη θερμοκρασια για κανα μισάωρο . Το αναμα το κάνω με δρυ και ελια και μετα πετάξω μπρικετες , και το βράδυ βάζω ενα μεγάλο κουτσουρο και έχω ζέστη ως το πρωι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61412 από giol

legend7ts έγραψε: Εγω καιω πυρηνομπρικετες απο κάποιον που τις φτιάχνει στη Χίο , ειναι 1,033 κιλα η κάθε μια. Αν η θερμοκρασια του θερμό θαλάμου ειναι στους 75 c με μια μπρικετα θα την κρατήσει σταθερή τη θερμοκρασια για κανα μισάωρο . Το αναμα το κάνω με δρυ και ελια και μετα πετάξω μπρικετες , και το βράδυ βάζω ενα μεγάλο κουτσουρο και έχω ζέστη ως το πρωι


Σε σύγκριση με μπρικέτες ξύλου έχεις παρατηρήσει κάτι; Για ενεργειακό κάνουν;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61486 από kostas.b
Καιω την schweighofer η οποια ειναι αριστη μπρικετα αλλα αρκετα ακριβη.Την αγοραζω 3,5 ευρω τα δεκα κιλα.Η φλογα η διαρκεια και η ζεστη που αποδιδει ομως ειναι πραγματικα σε υψηλα επιπεδα.Εχω δοκιμασει και μια ρουμανικη noname με 2,5 ευρω τα δεκα κιλα οι οποιες κρατανε αρκετα αλλα τοσο πολη ζεστη σε τοσο γρηγορο χρονικο διαστημα δεν αποδιδουν.

Διαγράφηκε link που απαγορεύεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61661 από legend7ts

giol έγραψε:

legend7ts έγραψε: Εγω καιω πυρηνομπρικετες απο κάποιον που τις φτιάχνει στη Χίο , ειναι 1,033 κιλα η κάθε μια. Αν η θερμοκρασια του θερμό θαλάμου ειναι στους 75 c με μια μπρικετα θα την κρατήσει σταθερή τη θερμοκρασια για κανα μισάωρο . Το αναμα το κάνω με δρυ και ελια και μετα πετάξω μπρικετες , και το βράδυ βάζω ενα μεγάλο κουτσουρο και έχω ζέστη ως το πρωι


Σε σύγκριση με μπρικέτες ξύλου έχεις παρατηρήσει κάτι; Για ενεργειακό κάνουν;

Σε ενεργειακό τις καιω, συγκρίσει δεν μπορω να κάνω με άλλες γιατι δεν έχω δοκιμασει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66809 από Nick Z
Καλησπέρα σε όλους, και καλή χρονιά.

Θέλω να ρωτήσω, έχω απλό τζάκι, μπορώ να καίω μπριγκέτες;

Ευχαριστώ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66866 από thodoris00

Nick Z έγραψε: Καλησπέρα σε όλους, και καλή χρονιά.

Θέλω να ρωτήσω, έχω απλό τζάκι, μπορώ να καίω μπριγκέτες;

Ευχαριστώ!!!!


Μωρέ μπορείς να καις....το ζήτημα είναι σε συμφέρει;

Δεν νομίζω ότι με απλό τζακι θα κερδίσεις τίποτα καίγοντας μπρικετα....άντε να κερδίσεις μια λίγο πιο όμορφη φλόγα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nick Z

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ