Τα πολύ ξερά ξύλα τελικά κάνουν την μεγάλη διαφορά

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139739 από burnit40
electron
καθοτι ειμαι τις δουλειας να φυλαγεσαι απο παλετες που ειναι πρασινες,αυτες εχουν εμποτιστη με αρσενικο,οι αλλες ειναι κατευθειαν τα ξυλα απο το πρηστηριο κ δεν εχουν υποστει καμια επεξεργασια,οσο για το σχημα τους κανεναν δεν ενδιαφερει παρα μονο η αντοχη για μια κ μονο μεταφορα.το οτι βλεπουμε παλετες φορτωμενες κ ξανα φορτωμενες ειναι για λογους οικονομιας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139748 από electron
Εγω παλιά που ειχα ρωτήσει σε εναν προμηθευτή μου ειχε πει οτι εχουν βερνίκι για να μην φουσκώνει το ξυλο και για να μην εμποτίζει εύκολα με το νερο, απο εκει και περα αφου εσυ εισαι της δουλειάς καλο ειναι που το ξεκαθαρίζεις, οποτε να μην εχουμε τυψεις για το περιβάλλον οταν καίμε καμιά παλετουλα (τις βαζω στο τζακι για προσάναμμα καμια φορα) :blush:


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by electron.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": burnit40

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139750 από spartah3ad
εγώ βάζω 5 παλέτες των 30 εκατοστών μήκος το πολύ και ενα φυτικό προσανναμμα
στην συνέχεια βάζω μικρά κλαδια ελιας, και στην πορεια μπρικετα και μετα ενα κουτσουρο και δεν ξαναασχολούμαι για κανα 2-3 ώρες.
Σε τζακόσομπα μαντεμένια

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by spartah3ad.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139838 από ELECTRICALCHIEF
Φυσικα και κανουν δουλεια. Τα τελευται δυο χρονια η σομπα/καμιναδα μου καθαριζεται στο τελος της σεζον. Πιανει αρκετη σταχτη στα πρωτα μετρα αλλα παντα μετα απο χρηση 4-5 μηνων. Φετος θα τη καθαρισω και στο ενδιαμεσο διαστημα μιας και εχω εναλλακτικη θερμανση κατευθειαν απο της αραβικες χωρες.


Sent from my iPad using Tapatalk

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ