μπρικετες

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164373 από gjp
Απαντήθηκε από gjp στο θέμα Re:μπρικετες

jnet έγραψε: Παιδιά αφήστε τα ΠΜ δεν είναι κρατικά μυστικά ποιος πουλάει φθηνά. Για αυτό το εχουμε το forum για να συμβουλεύουμε ο ενας τον αλλον που θα βρεί οικονομικότερα λύσεις.

Σωστα τα λες, στο leroy βρηκα με 2,85 το 10kgr τις δοκιμαζω αυτες τις μερες καλες μου φαινονται,εξωτερικα εχουν μια καφε πολυ σκουρα αποχρωση και καιγοντας ενα κομματι κα8ε φορα με τερμα κλειστο αερα και κλειστη δευτερογενη φτανει τους 58 βαθμους μετα απο 30-40 λεπτα και αφου εχω καψει 2 τεμαχια πρωτα
Παρατηρησα οτι την μεγαλυτερη θερμοκρασια την πετυχαινω οταν την τοποθετω στο πισω μερος της εστιας ορθια και λοξα
Last edit: 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν by gjp.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164408 από costasd
Απαντήθηκε από costasd στο θέμα Re:μπρικετες
Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση!! Αγόρασα μπριγκετα ελιάς 3.5€ το δεκακιλο, αλλά δεν το χω ανάψει ακόμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164409 από costasd
Απαντήθηκε από costasd στο θέμα Re:μπρικετες

costasd έγραψε: Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση!! Αγόρασα μπριγκετα ελιάς 3.5€ το δεκακιλο, αλλά δεν το χω ανάψει ακόμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ξυλοθερμικη λέγεται η μάντρα και είναι πάνω στο δρόμο που βλέπει την Αττική οδό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164412 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:Re:μπρικετες

gjp έγραψε:

jnet έγραψε: Παιδιά αφήστε τα ΠΜ δεν είναι κρατικά μυστικά ποιος πουλάει φθηνά. Για αυτό το εχουμε το forum για να συμβουλεύουμε ο ενας τον αλλον που θα βρεί οικονομικότερα λύσεις.

Σωστα τα λες, στο leroy βρηκα με 2,85 το 10kgr τις δοκιμαζω αυτες τις μερες καλες μου φαινονται,εξωτερικα εχουν μια καφε πολυ σκουρα αποχρωση και καιγοντας ενα κομματι κα8ε φορα με τερμα κλειστο αερα και κλειστη δευτερογενη φτανει τους 58 βαθμους μετα απο 30-40 λεπτα και αφου εχω καψει 2 τεμαχια πρωτα
Παρατηρησα οτι την μεγαλυτερη θερμοκρασια την πετυχαινω οταν την τοποθετω στο πισω μερος της εστιας ορθια και λοξα


Καλημέρα.
Ποιές είναι οι μπρικέτες του Leroy στις οποιες αναφερεσαι;
Πέρυσι είχε αυτές του Ταγκλή (κλάση Α1) και κάτι άλλες, πιο φθηνές, από Βουλγαρία (κλάση Α2).
Πρόκειται για κάποια από αυτές τις 2 ή άλλη;
Last edit: 5 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dryianni.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164663 από gjp
Απαντήθηκε από gjp στο θέμα Re:Re:μπρικετες
για τις πρωτες αναφερομαι δοκιμασα και κατι απο ουκρανια που εχει πιο μακριες και μικροτερης διαμετρου αλλα δεν μου αρεσαν ιδιαιτερα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 5 Μήνες πριν #164951 από costasd
Απαντήθηκε από costasd στο θέμα Re:μπρικετες

gjp έγραψε:

jnet έγραψε: Παιδιά αφήστε τα ΠΜ δεν είναι κρατικά μυστικά ποιος πουλάει φθηνά. Για αυτό το εχουμε το forum για να συμβουλεύουμε ο ενας τον αλλον που θα βρεί οικονομικότερα λύσεις.

Σωστα τα λες, στο leroy βρηκα με 2,85 το 10kgr τις δοκιμαζω αυτες τις μερες καλες μου φαινονται,εξωτερικα εχουν μια καφε πολυ σκουρα αποχρωση και καιγοντας ενα κομματι κα8ε φορα με τερμα κλειστο αερα και κλειστη δευτερογενη φτανει τους 58 βαθμους μετα απο 30-40 λεπτα και αφου εχω καψει 2 τεμαχια πρωτα
Παρατηρησα οτι την μεγαλυτερη θερμοκρασια την πετυχαινω οταν την τοποθετω στο πισω μερος της εστιας ορθια και λοξα

12 τεμ μπριγκετα ελιάς από τις 19:00 έως τις 01:00 το βράδυ κλειστά όλα και μέση θερμοκρασία αέρα 58 βαθμούς ! Καλά δεν είναι ??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ