Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107562 από Kardas
Θελω να βαλω μπροστα την νεα μου πελετοσομπα.Τι θα πρεπει να δω και τι δε πρεπει για να κρινω αν η σομπα ειναι οκ ,αν το πελλετ ειναι οκ??με 1 σακουλι φτανει με 1 αναμμα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107567 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet
Αν την τοποθέτησες σωστά, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο. Βάλτην στην πρίζα, γέμισε το δοχείο με πελλετ και άναψε την.

Τι μπουριά έβαλες και πόσα μέτρα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107608 από Kardas
Απαντήθηκε από Kardas στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet
ειναι καναλατη με 2 καναλια.το ενα ειναι 3μ και το αλλο 1,7.
Η εξοδος με γωνια αμεσως εξω και απο κει με Τ στα 2.5μ για αρχη.αμα δω τα σκουρα θα βαλω γωνια και αλλα 3 μ τελέιονωντας σε καπελο.αλλα λεω μηπως τη γλιτωσω.αερα απο μεσα και αν παλι δω προβλημα θα τρυπισω απεξω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112646 από fotisfo
Απαντήθηκε από fotisfo στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet
Για στην παρεα του energ.
Αφου διαβασα μερικα σχολια του φορουν τι σομπα να αγορασω, δεν σας κρυβω οτι αρκετες φορες με μπερδεψε με τα στημενα (εγω ρωταω εσυ απαντας και αλλος διαβαζει ευτυχως 5-6 ειναι και τους περνεις ειδηση αμεσως) αποφασησα και αγορασα με καθηστεριση ενα ετος σομπα πελλετ με καναλι.Η σομπα ειναι αρκετα ομορφη και λειτουργικη μεχρι σημερα μετα λιγα αναματα που της εκανα, αλλα το προβλημα μου ειναι τι πελλετ να συνεχισω να καιω.
Ο κατασκευαστης της σομπας μου ειπε οποιο θελω αρκει να με ικανοποιει η τιμη και η αποδοση, η σομπα προβλημα δεν εχει αν εξερεσης με καποια πελλετ θελη ποιο συχνα καθαρισμα, ο εμπορας που πουλαει το πελλετ λεει προσοχη μονον το δικο μου ειναι καλο γιατι θα σου βουλωση η σομπα εαν το πελλετ δεν ειναι πιστοποιημενο αλλα ειναι ακριβο, αυτο που εκαψα ηταν ελληνικο και η εμπειρια μου σε πελλετ ειναι μικρη και αν αρχισω να κανω μονος μου πειραματα θα ξεχειμωνιασω.
Υ.Γ. Την καμηναδα με την βοηθεια του φορουμ την εκανα μονος μου. ειναι τοσο απλη η τοποθετηση δεν χρειαζεται να την κανουμε επιστημη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112661 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet
μπορει να μη σ αρεσει αλλα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι δοκιμες .
αν θες για φετος μπορεις να αγορασεις καποια ποσοτητα απο καποιο δοκιμασμενο σε σομπες γενικα πελλετ ,,,κι απο αι και περα οτι βρισκεις και νομιζεις οτι σ αρεσει αποπ 3-4 σακουλια για δοκιμες .
προσωπικα θα σε προετρεπα ν αρχισεις μ ενα καλο πιστοποιημενο το οποιο και θα εχεις σαν σημειο αναφορας για τις οποιες δοκιμες σου

ΥΓ η καμιναδα οντως ειναι επιστημη :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112662 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet

fotisfo έγραψε: Για στην παρεα του energ.
Αφου διαβασα μερικα σχολια του φορουν τι σομπα να αγορασω, δεν σας κρυβω οτι αρκετες φορες με μπερδεψε με τα στημενα (εγω ρωταω εσυ απαντας και αλλος διαβαζει ευτυχως 5-6 ειναι και τους περνεις ειδηση αμεσως)


αφου απο μερικά σχολια τους καταλαβες παρολο που σε μπερδεψαν αφου τους περνεις ειδηση αμεσως....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ