Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112666 από fotisfo
Απαντήθηκε από fotisfo στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet
Εχεις δικιο dimlyk πρεπει να πειραματιστο μονος μου για να εχω δικη μου αποψη θα ξεκινησω απο τα ελληνικα και θα δουμε τα αποτελεσματα. Οσο για την καμιναδα επιμενω. Ποιο δυσκολα ειναι να συναρμολογισης ενα επιπλο που αγοραζης απο το IKEA παρα να στερεωσης μια καμιναδα.
Υ.Γ. Ο πρωτος τσιμπισε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112669 από Kardas
Απαντήθηκε από Kardas στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet

fotisfo έγραψε: Για στην παρεα του energ.
Αφου διαβασα μερικα σχολια του φορουν τι σομπα να αγορασω, δεν σας κρυβω οτι αρκετες φορες με μπερδεψε με τα στημενα (εγω ρωταω εσυ απαντας και αλλος διαβαζει ευτυχως 5-6 ειναι και τους περνεις ειδηση αμεσως) αποφασησα και αγορασα με καθηστεριση ενα ετος σομπα πελλετ με καναλι.Η σομπα ειναι αρκετα ομορφη και λειτουργικη μεχρι σημερα μετα λιγα αναματα που της εκανα, αλλα το προβλημα μου ειναι τι πελλετ να συνεχισω να καιω.
Ο κατασκευαστης της σομπας μου ειπε οποιο θελω αρκει να με ικανοποιει η τιμη και η αποδοση, η σομπα προβλημα δεν εχει αν εξερεσης με καποια πελλετ θελη ποιο συχνα καθαρισμα, ο εμπορας που πουλαει το πελλετ λεει προσοχη μονον το δικο μου ειναι καλο γιατι θα σου βουλωση η σομπα εαν το πελλετ δεν ειναι πιστοποιημενο αλλα ειναι ακριβο, αυτο που εκαψα ηταν ελληνικο και η εμπειρια μου σε πελλετ ειναι μικρη και αν αρχισω να κανω μονος μου πειραματα θα ξεχειμωνιασω.
Υ.Γ. Την καμηναδα με την βοηθεια του φορουμ την εκανα μονος μου. ειναι τοσο απλη η τοποθετηση δεν χρειαζεται να την κανουμε επιστημη.[/quo

ποια μαρκα σομπα εχεις αγορασει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112675 από fotisfo
Απαντήθηκε από fotisfo στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet
EXTRAFLAME-LANORDICA ILENIA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112678 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Δοκιμή αερόθερμης σόμπας pellet
φωτη καθε σομπα εχει τις δικες τις ρυθμισεις και γενικα δεν καινε ολες ολα με ευκολια
αυτος ειναι και ο λογος που καθενας μας καλο ειναι να κανει τις δοκιμες του.
οκ τα καλα πιστοποιημενα γενικα καιγονται παντου χωρις προβληματα ,,,ειναι ομως και ακριβα αλλα κι αναμεσα σ αυτα υπαρχουν σημαντικες διαφορες .
παρεπιπτοντως μ αυτη την σομπα καλο θα ηταν να δοκιμασεις ενα καλο ρουμανικο για πελλετ αναφορας οπως το γκολντεν η το εγγερ

ΥΓ σαφως η τοποθετηση της καμιναδας ειναι ευκολη ...αν κι εγω μιλαγα γενικα για καμιναδες επειδη το εθεσες καπως απαξιωτικα :)

καλο ομως θα ηταν να αποφευγεις προσωπικους χαρακτηρισμους ..σαφως υπαρχουν και εμποροι φανεροι και ισως και κρυφοι και αβανταδοροι κι οτι αλλο θες ...το φορουμ ειναι ανοιχτο σ ολους ...κι ειναι και ευκολο καποιος απ εξω να κανει λαθος μια και υπαρχει και η ταση να πιστευουμε και υπερασπιζομαστε ο καθενας την επιλογη του ειτε καλη ειτε κακη .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by dimlyk.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": STAF

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ