Αερόθερμη σόμπα ΗΡ22 - ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112288 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Αερόθερμη σόμπα ΗΡ22 - ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ

smg έγραψε: Από ότι έχω διαβάσει η συγκεκριμένη εταιρεία έχει πουλήσει πολλές σόμπες, δεν υπάρχει κανείς να μου δώσει κάποια απάντηση στο θέμα μου?? :( :unsure:

Λιγο υπομονή να κάνεις και θα σου απαντήσουν πολλοί.
Δεν είναι κρεμασμένοι ολοι απο τις οθονες τους.
Και φυσικά θα μπορέσει να σου απαντήσει και οποιοσδηποτε αλλος που εχει αγοράσει σόμπα από την Μοσχάλης ΑΒΕΤΕ και οχι μονο την συγκεκριμένη.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112290 από STAF
Απαντήθηκε από STAF στο θέμα Αερόθερμη σόμπα ΗΡ22 - ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ
Φιλε μου καλησπερα
αν εισαι κοντα στο εργοστασιο του
πηγαινε μια βολτα με μια κατοψη του
σπιτιου και θα σου πει αυτος αν κανει
η συγκεκριμενη σομπα ή οχι.Πιστεψε με αν
κρινει συμφωνα με το σχεδιο οτι δεν θα
ζεστανει η σομπα θα σε αποτρεψει να την
αγορασεις,δεν εχω ξανα συναντησει αλλο
επιχειρηματια να κανει κατι τετοιο.
Οσον αφορα ανταλλακτικα και οτι χρειαστεις
θα τον βρεις διπλα σου να σε βοηθησει.
Εχω αγορασει δυο σομπες (ΗΡ 22 + ΗΡ 60)και σε οτι χρειαστηκα
βρεθηκε λυση αμεσα οσον αφορα ανταλλακτικα και
τεχνικη βοηθεια. B)

Γιώργος

Μόνο αν στούς νεότερους μάθεις τα μυστικά σου
μεγάλη θα'ναι η προκοπή και η χαρά δικιά σου!!!
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by STAF.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": smg

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112319 από smg
Απαντήθηκε από smg στο θέμα Αερόθερμη σόμπα ΗΡ22 - ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ
Όλα μαζί, όσα περισσότερα γνωρίζω τόσο το καλύτερο νομίζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112321 από παλτακης

smg έγραψε: Όλα μαζί, όσα περισσότερα γνωρίζω τόσο το καλύτερο νομίζω.


Λοιπον απο τεχνικη υποστηριξη οπως εχουν γραψει και οι προηγουμενοι ειναι αριστη οποτε δεν τιθεται θεμα .
Η σομπα αν και η προελευση ειναι απο Κινα εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και πιστευω οτι η τιμη της σε σχεση με αλλες οπου πουλαν και το design ειναι επισης πολυ καλη .
Η καταναλωση εχει να κανει με διαφορους παραγοντες ... οπως σε ποια σκαλα θα την δουλευεις ..τα τετραγωνικα που θες να καλυψεις ..η μονωση του σπιτιου (το πιο βασικο ειναι αυτο ) ...ποσες ωρες θα την λειτουργεις το σομπα ...αλλα σιγουρα το κοστος θερμανσης θα ειναι αρκετα κατωτερο απο το κοστος θερμανσης του πετρελαιου οπως επισης και οι ωρες λειτουργιας της σομπας θα ειναι περισσοτερες απο οτι οι ωρες λειτουργιας των καλοριφερ.Στο θεμα χρονου λειτουργιας βεβαια να τονισω οτι ναι μεν ειναι περισσοτερες αλλα αυτο εχει να κανει οτι για να φτασεις το σπιτι σε μια επιθυμητη θερμοκρασια η σομπα πρεπει να δουλεψει παραπανω απο οτι τα καλοριφερ που σε ποιο συντομο χρονο επιτυγχανεις την επιθυμητη θερμοκρασια .
Κατι αλλο επισης που πρεπει να ξερεις οτι δεν θα εχεις την ιδια θερμοκρασια σε ολους τους χωρους .Εκει που θα ειναι η σομπα θα ειναι καποιους βαθμους πιο ψηλα σε σχεση με τα απομακρυσμενα δωματια .

Τωρα επισης το πιο βασικο απο ολα ειναι αν η συγκεκριμενη σομπα θα σου καλυψει τις αναγκες σου .
Οπως σου εχω ξαναγραωει εχει να κανει καθαρα με την κατανομη των χωρων στο σπιτι ,τα τετραγωνικα , και το προσανατολισμο της σομπας ετσι ωστε να μπορει να διοχετευει τον περισσοτερο ζεστο αερα στα απομακρυσμενα δωματια διοτι αυτο ειναι το ζητουμενο .Οχωρος που θα βρισκεται η σομποα ετσι κι'αλλοιως θα ζεστενεται και απο την ζεστη που θα βγαζει το σωμα της σομπας .Αρα θελουμε η σομπα να κοιταει σε διαδρομο οπου θα διοχετευεται ο ζεστος αερας του αεροθερμου και απο εκει στα δωματια .
Οποτε μια προχειρη κατοψη του σπιτιου θα μας βοηθουσε να σου πουμε αν ναι 'η οχι θα σε καλυψει η σομπα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112338 από mastoras

smg έγραψε: Πέρα από αυτό όμως, με ενδιαφέρει επίσης το να έχω και την τεχνική υποστήριξη όποτε παραστεί ανάγκη


Βασικά ανέβασε εδώ στο φόρουμ ένα σχέδιο [κάτοψη] του διαμερίσματος σου, για να λάβεις κάποιες καλές και σημαντικές πληροφορίες από μέλη που έχουν την ίδια η παραπλήσια σόμπα.

Σε ποιά περιοχή είσαι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112406 από smg
Απαντήθηκε από smg στο θέμα Αερόθερμη σόμπα ΗΡ22 - ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ
Ψάχνω για σκάνερ και θα ανεβάσω μια κάτοψη. Μένω σε ένα χωριό του Πηλίου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ