Τοποθετηση μπουριων σε θερμοπροσοψη

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112379 από stergiosbik
Μπουρια 8cm δεν υπαρχουν μονωμενα.
Για τουβλα δεν ανεφερα τιποτα.
Αλλωστε κ καλυτερα να ειναι,εσενα δεν πρεπει να σε νοιαζει.
Αυτους τους τοιχους εχεις,αρα θα βρεις λυσεις για την υπαρχουσα κατασταση. ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112380 από hellion
Αρε ελληνα , τουβλο και δοξα τον θεό...νοοτροπια 50 χρονια πισω. Το σπιτι εχει κατασκευαστει με μεταλλικο σκελετο που και 10 ριχτερ να κανει δεν θα κουνηθει....τα ηλεκτρικα και υδραυλικα μπηκαν πιο ευκολα απο ποτε...ρωτα ηλεκτρολογο που εχει να σκαψει ολοκληρο σπιτι απο τουβλο και θα σου πει.. αδερφε για να χαθει η θερμοτητα πρεπει να εχει απωλειες... και δεν εχει...απο πουθενα.
Σκεψου το θερμος...του βαζεις παγωμενο νερακι και στο κραταει παγωμενο με το φελιζολακι...για βαλε νερακι σε δοχειο απο τουβλακι να δουμε τι θα γινει. Τελος παντων το θεμα μου δεν ηταν αυτο και ο καθενας εχει την αποψη του...εγω ζητησα την γνωμη σας για συγκεκριμενο θεμα αλλα μαλλον ο τομεας σου ειναι τα τουβλα.. συγνωμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112381 από hellion
ευχαριστω τους φιλους που απαντησαν εντος θεματος!! Και εγω πιστευω οτι ο πετροβαμβακας με επενδυση αλουμινιου δεν θα εχει προβλημα...ευχαριστω και παλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112382 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Το ποιός είναι ο τομέας μου, άστο καλύτερα. Δεν έχει και σημασία.

Το ότι έχεις κάνει μεταλλική κατασκευή, είναι άλλο θέμα. Εγώ ρώτησα μήπως είσαι σε φάση κατασκευής, αλλά εσύ έχεις ήδη κατασκευάσει τους "τοίχους" σου. Γιατί αρπάχτηκες? Σε πείραξε που είπα τη γνώμη μου? Θα μας "βάλεις και χέρι" που δε σου απαντήσαμε αμέσως στο ερώτημα σου ?

Δε θα επιμείνω στο κατασκευαστικό θέμα τώρα. Ρώτησε αυτόν που σου κατασκεύασε τις τοιχοποιΐες, για το πως θα στηρίξεις την καμινάδα σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112383 από hellion
εσυ δεν καταλαβες καν την ερωτηση....λυπαμαι..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112384 από Δημήτριος
Χρειάζεσαι κάτι τέτοιο www.amazon.com/Simpson-Duravent-3143-Pel...himble/dp/B000UFSOJ4 Το συγκεκριμένο δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα αλλά μπορείς να το κατασκευάσεις.
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Δημήτριος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ