Τοποθετηση μπουριων σε θερμοπροσοψη

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112385 από hellion
ειναι μια καλη λυση...σε ευχαριστω πολυ!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112387 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ

hellion έγραψε: Αρε ελληνα , τουβλο και δοξα τον θεό...νοοτροπια 50 χρονια πισω. Το σπιτι εχει κατασκευαστει με μεταλλικο σκελετο που και 10 ριχτερ να κανει δεν θα κουνηθει....τα ηλεκτρικα και υδραυλικα μπηκαν πιο ευκολα απο ποτε...ρωτα ηλεκτρολογο που εχει να σκαψει ολοκληρο σπιτι απο τουβλο και θα σου πει.. αδερφε για να χαθει η θερμοτητα πρεπει να εχει απωλειες... και δεν εχει...απο πουθενα.
Σκεψου το θερμος...του βαζεις παγωμενο νερακι και στο κραταει παγωμενο με το φελιζολακι...για βαλε νερακι σε δοχειο απο τουβλακι να δουμε τι θα γινει. Τελος παντων το θεμα μου δεν ηταν αυτο και ο καθενας εχει την αποψη του...εγω ζητησα την γνωμη σας για συγκεκριμενο θεμα αλλα μαλλον ο τομεας σου ειναι τα τουβλα.. συγνωμη.


Αυτό περί τον τομέα μου...... δε θα το σχολιάσω γιατί θα τσακωθούμε. Δε σε αφορά ποιός είναι, ούτε έχει σημασία. Το γιατί αρπάχτηκες δεν κατάλαβα. Να προσέχεις λίγο το ύφος σου πάντως. Δε ρώτησα το πως κατασκεύασες για να σου ασκήσω κριτική.

Για την ιστορία... και ένα τούβλινο θερμός... αν είναι από έξω μονωμένο, διατηρεί τη θερμοκρασία του.
Επίσης, καμμία λύση δεν είναι πανάκια. Όλες έχουν μειονεκτήματα/πλεονεκτήματα.

Καλή συνέχεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112392 από dimlyk
τα υλικα σου δεν ειναι ευφλεκτα
αρα οπως σου ειπαν ηδη λιγο μεγαλυτερη τρυπα μονωση πετροβαμβακα και προσοχη στο τελειωμα εξωτερικα με σιλικονη πυραντοχη και ελαστικη .
αν θες κατι λιγο πιο εμφανισιμο και βολικο ...βαζεις μια σωληνα Φ150 περνας μεσα το μπουρι και μονωνεις με σιλικονη ...εναλλακτικα χρησιμοποιεις και ροζετες παντα ομως με προσοχη στην στεγανοποιηση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ