Συμβουλες και Προτασεις για αγορα σομπας πελλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116556 από vasilis_k
καλημέρα,
Ειμαι απο θεσσαλονικη και μενω στο ισόγειο μιας διώροφης οικοδομής.Το σπίτι ειναι 100τμ το κυρίως διαμέρισμα και αλλα 40τμ υπογειο με εσωτερική σκαλα.Απο πανω εχει ακομη ενα διαμέρισμα με μπαλκόνια περιμετρικά εκτος απο την πλευρα που γραφει "αδειο οικοπεδο".Θελω μια σομπα πελλετ για να ζεστάνω το κυριως διαμέρισμα και το προβλημα μου ειναι το μοντελο, η θεση στην οποία θα μπει και ο τροπος για να βγουν τα μπουριά εξω μιας και απο οσα διάβασα θα πρεπει να μην ειναι πολυ μεγαλη η απόσταση.θα ηθελα καποιες προτάσεις για το μοντελο της σόμπας αλλα και κατάστημα για θεσσαλονικη για αγορα και τοποθέτηση.
Μετα απο λιγο ψάξιμο βρηκα τον www.moshalis.gr και μου άρεσαν τα μοντέλα που εχει.Ξερει κανεις αν εχει ο συγκεκριμένος καποιον αντιπρόσωπο στην θεσσαλονικη οπως και αν αξίζουν τα μοντελα που δινει.
Σας ευχαριστω.
Το σχέδιο του σπιτιου ειναι συνημμένο
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vasilis_k.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116557 από vasilis_k
δεν ξερω αν γίνεται αντιληπτό το τζάκι στο σχεδιο που σας έστειλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116561 από dimlyk
για τις σομπες του θα βρεις πολλες περιγραφες στο φορουμ
προμηθεια απο δω multivendor.gr/products/sompes-pellet

για την θεση βλεπω καποια δυσκολια οπως και το να ζεστανεις τα πισω δωματια οχι οτι δεν γινεται αλλα πιθανον να χρειαστεις καποιες παρεμβασεις οπως εχουν κανει κι αλλοι εδω
αν δεν χρησιμοποιεις παντως το τζακι μπορεις να χρησιμοποιησεις την καμιναδα του


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116563 από vasilis_k

dimlyk έγραψε: για τις σομπες του θα βρεις πολλες περιγραφες στο φορουμ
προμηθεια απο δω multivendor.gr/products/sompes-pellet

για την θεση βλεπω καποια δυσκολια οπως και το να ζεστανεις τα πισω δωματια οχι οτι δεν γινεται αλλα πιθανον να χρειαστεις καποιες παρεμβασεις οπως εχουν κανει κι αλλοι εδω
αν δεν χρησιμοποιεις παντως το τζακι μπορεις να χρησιμοποιησεις την καμιναδα του


Ξέρεις αν έχει αντιπρόσωπο στην θεσσαλονικη?Είμαι ανάμεσα στην energy 8800 και στην HP24A τι λες?Απο άλλες μάρκες η αντιπροσωπεία στην θεσσαλονικη έχεις κάποια πρόταση?το μπάτζετ είναι στα 1000 ευρω.Το τζάκι το χρησιμοποιώ.Σκεφτόμουν να την βάλω στο σημείο που φαίνεται στην εικόνα και να βγάλω τα μπουριά στην πλευρά που είναι το άδειο οικόπεδο απλα θα πρεπει να σηκωθεί ψηλα για να φτάσει μεχρι τον τοιχο και η αποσταση ειναι γυρω στα 2μετρα υψος και 3 μετρα μηκος μεχρι τον εξωτερικό τοιχο.Σκεφτηκα να βγαλω τα μπουρια απο την μπροστινή πλευρα οπου η πρόσβαση ειναι ποιο εύκολη αλλα με προβληματίζει ο καπνος και αν θα ενοχληθούν οι διπλανοι και οι απο πανω.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vasilis_k.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116566 από dimlyk
το λινκ που σου εδωσα θεσσαλονικη ειναι αλλωστε αφου εχεις καταληξει μπορεις να παρεις κι ενα τηλ την εταιρεια στον βολο να ρωτησεις κι ακομα καλυτερα να στειλεις και την φωτο (η οποια για καποιο λογο δεν μου ανοιγει) να δεις τι θα σου προτεινουν κι αυτοι
θα σου προτεινα παντως να πας στο μεγαλυτερο μοντελο των 12 kw


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116569 από vasilis_k

dimlyk έγραψε: το λινκ που σου εδωσα θεσσαλονικη ειναι αλλωστε αφου εχεις καταληξει μπορεις να παρεις κι ενα τηλ την εταιρεια στον βολο να ρωτησεις κι ακομα καλυτερα να στειλεις και την φωτο (η οποια για καποιο λογο δεν μου ανοιγει) να δεις τι θα σου προτεινουν κι αυτοι
θα σου προτεινα παντως να πας στο μεγαλυτερο μοντελο των 12 kw


Το λινκ ειναι απο κατάστημα στην θεσσαλονικη?Δεν μπορώ να βρω λεπτομέρειες του καταστήματος........η 12W που λες ξεφεύγει λιγο στο μπατζετ.....τι διαφορές έχει με τις 8800 και HP24A?Εχω στείλει mail αλλα δεν εχω πάρει απάντηση ακομη απο τον Μοσχαλη
Το αρχείο το βλεπεις τωρα?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ