Πρόβλημα με σόμπα Πελλετ: δεν ρίχνει καύσιμο

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151293 από Fokion
[quote="FanOfLife" post=151228, ενώ μπορώ να ακούσω τον κοχλία να γυρίζει, .[/quote]
Θα ακουγωταν αν ηταν κολλημενος?

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175674 από Σωτήρης79
Εχω το ίδιο προβλημα και έκανα αυτά που έγραψες για καθάρισμα και παλι τίποτα. Email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175679 από rofos
 Εφόσον έχετε αφαιρέσει το πέλλετ από το σιλό και έχετε ελέγξει/καθαρίσει, όπως λέτε , το μέρος του κοχλία και το πρόβλημα επιμένει μάλλον έχει θέμα ο μειωτήρας του μοτερ. Λογικά εάν κάτι είχε φρακάρει την κίνηση θα έκανε και έντονο θόρυβο. Εαν ακούτε το μοτερ του κοχλία να δουλεύει αλλά ο κοχλίας δεν γυρνάει το πιο πιθανό "κουρεμένο" γρανάζι στο μειωτήρα. Αφαιρέστε το μοτερ κοχλία και ελέγξτε το. Ελέγξτε το σημείο που συνδέεται ο άξονας του κοχλία με το μοτέρ αν έχει υποστεί ζημιά ή ο κοχλίας στο σημείο σύνδεσης με το μοτέρ εχει ζημιά. Δεν γνωρίζω αν μπορείτε να αφαιρέσετε το μοτέρ εσείς ή χρειάζεστε κάποιον τεχνικό να  το κάνει για σας. Μπορείτε και με απευθείας τάση να ελέγξετε το μοτέρ αλλά δεν ξέρω το τεχνικό σας επίπεδο αν το επιτρέπει. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175681 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΣΟΥ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΞΑΝΑΡΩΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #180157 από nipa
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ    LA NORDICA  VIVIANA ΑΕΡΟΣ -  Ο ΚΟΧΛΙΑΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΛΕΥΕΙ - Η ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΠΕΛΛΕΤ ΤΗΣ ΣΟΜΠΑΣ ΚΑΙ Ο ΣΩΛΗΝΑΣ ΤΟΥ ΚΟΧΛΙΑ  ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΚΕ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΑ.   Ο ΚΟΧΛΙΑΣ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΡΑΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ.     ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΔΕΙΞΗ ALL DEPR.  ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν #180158 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ.ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΤΑΦ ΣΟΜΠΑ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΥΠΟΠΟΙΕΣΗΣ ΣΩΛΗΝΑΚΙ .ΚΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ