Alarm temp hot

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166722 από Τρυφων2019
Alarm temp hot δημιουργήθηκε από Τρυφων2019
Καλησπέρα ομάδα κάτοχος σόμπας dalia 11kw εδώ και αρκετό καιρό ανάβει ενδηξη με alarm temp ειδικά στο φουλ αμέσως και στα χαμηλά μέσα στο εξαωρο ανάβει. Να πω ότι πέρυσι έφερα μάστορα την καθάρισε και πείραξε τα Καυσαερια λογικά τα ανέβασε πολύ.τι μπορώ να κάνω? Μπορώ να κάνω επαναφορά εργιστασιακων ρυθμίσεων? Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166724 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Alarm temp hot
Για εξηγηστε μου πως ανέβασε ο μάστορας τα καυσαέρια με σωλήνα ανοδικά??φωνάξτε το να τα ξανακατεβασει καθοδικά!!!!Έχεις καθαρίσει καμινάδα μοτέρ καυσαερίων θάλαμο καύσης διαφράγματα ταφ καθαρισμού και γενικά τραβάει η καημένη η καμινάδα?και πέλλετ καλό η ΜΑΠΑ?ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166725 από Τρυφων2019
Απαντήθηκε από Τρυφων2019 στο θέμα Alarm temp hot
Καπιναδα καθάρισα κομπλέ θάλαμο καύσης μοτέρ καυσαερίων δεν πείραξα ακόμα.πελλετ αν και και α1 λέει είναι πιο μάπα και από τ τελευταίο π υπάρχει αυτό το Αρκαδία..επίσης τον μάστορα εάν τ φωνάξω πάλι θα πάρει 50αρικο σαν τ γιατρό γιαυτό έλεγα να προσπαθήσω μόνος μ για αρχή να δω.θα αλαξω και ένα πελλετ παντός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166733 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Alarm temp hot
Με πορδες φίλε δεν βάφεις αυγά λέμε εδώ στη Λαμία!!!!πλήρωσε τον πάλι και μην κάνεις τίποτα.μαθετε να καθαρίζετε και γενικά μην πειραζετε ρυθμίσεις δημιουργείται αλλά προβλήματα!!!!!ΠΟΛΥ Η ΑΜΑΚΑ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΠΕΘΑΝΕ Ο ΤΖΑΜΠΑΣ ΑΔΕΡΦΙΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166736 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Alarm temp hot
Παρατηρείστε μήπως το βιντυλατερ εξόδου θερμού αέρα κάνει νερά. Είτε δεν δουλεύει, είτε σταματάει για κάποια λεπτά. (αυτό είναι που -, φέρνοντας κρύο αέρα - που βγαίνει ζεστός- ψύχει το σώμα της σόμπας)

- Δεν έχω ανοίξει την συγκεκριμένη σόμπα, αλλά πιστεύω ότι στην εξωτερική πλευρά του σιλό (μέσα πλευρά) έχει ένα αισθητήριο θερμοκρασίας. Πιθανόν να φταίει και αυτό. Διαβαζει υψηλή θερμοκρασία στην περιοχή και λογικά δίνει εντολή για σβήσιμο.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #166737 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Alarm temp hot

Τρυφων2019 έγραψε: Καπιναδα καθάρισα κομπλέ θάλαμο καύσης μοτέρ καυσαερίων δεν πείραξα ακόμα.πελλετ αν και και α1 λέει είναι πιο μάπα και από τ τελευταίο π υπάρχει αυτό το Αρκαδία..επίσης τον μάστορα εάν τ φωνάξω πάλι θα πάρει 50αρικο σαν τ γιατρό γιαυτό έλεγα να προσπαθήσω μόνος μ για αρχή να δω.θα αλαξω και ένα πελλετ παντός.


Φίλε μου έκαψα 1 παλέτα ARCADIA πριν ένα μήνα.
Είναι πολύ δυνατό σε θερμιδογόνο δύναμη με αποτέλεσμα γιά να έχω κανονικά καυσαέρια να αναγκαστώ να μειώσω την τροφοδοσία κοχλία στο minimum.
Δεν μιλάμε γιά στάχτη (πάρα πολύ) και εγώ που έχω Idro λέβητα,αναγκάστηκα σε 15 ημέρες να κάνω γενικό καθαρισμό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ