αγορά σόμπας πελλετ

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168353 από argiss
αγορά σόμπας πελλετ δημιουργήθηκε από argiss
καλησπέρα παιδιά και από έμενα νέο μέλος εδώ και μάλλον και νέος ιδιοκτήτης μιας σόμπας
Thermiki Aero 14 Canalati 14,22kW . δεν την έχω πάρει ακόμα, άλλα σίγουρα θα ξέρετε παραπάνω πράγματα για αυτές τις σόμπες.
υπάρχει όντος απόδοση?
είμαι σε σπίτι 120 τμ με δίπλα τζάμια στο δεύτερο όροφο και για να βγει έξω η σωλήνα τον καυσαερίων χρειαζετε σχεδόν 5 μετρά σε ευθεία συν 2 μετρά ύψος από την σόμπα και δεν ξέρω αν όντος λόγο μέτρων δεν θα υπάρχει πρόβλημα!!!
τι λέτε και εσείς? βάση χώρου και διάταξης μόνο εκεί μπορεί να μπει σχεδόν στη μέση του σπιτιού.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168354 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα αγορά σόμπας πελλετ
προσπαθησε το ευθεια να μην ειναι ευθυα αλλα να εχει μια καποια κλιση.
Αμεσο προβλημα δεν θα εχεις μαλλον ΑΛΛΑ θα ειναι πολυ πιο επιρεπεις σε αναγκη καθαρίσματος

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168356 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα αγορά σόμπας πελλετ
Δεν ξέρω τον χώρο σου αλλά αφού έχει κανάλι δες μήπως μπορείς να την βάλεις κατά μήκος να κοιτάει το σπίτι και σε διπλανό δωμάτιο της σόμπας να βγάλεις το κανάλι.εχεις πολλά μέτρα να ζεστάνεις παντως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168358 από argiss
Απαντήθηκε από argiss στο θέμα αγορά σόμπας πελλετ
Αυτό είναι που δεν ξέρω θα κάνει δουλειά θα μπορέσει να καληψη τόσα μέτρα; Η διάταξη είναι 2 δωμάτια το ένα δίπλα στο άλλο χολ μεγάλο που θα είναι η σόμπα και μπροστά στη σόμπα που θα μπει,το σαλόνι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168359 από argiss
Απαντήθηκε από argiss στο θέμα αγορά σόμπας πελλετ
Ευχαριστώ για την συμβουλή ναι έτσι θα το κάνω. Σαν σόμπα όμως δεν ξέρω αν είναι καλή σε θέμα ζεστης; Θα κάνει δουλειά η θα κλαίω τα χρήματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168368 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα αγορά σόμπας πελλετ
Εγώ έχω 12αρα με πραγματικά 10,5kw το σπίτι είναι 90τμ με ένα κανάλι στο δίπλα δωμάτιο από εκεί που είναι η σόμπα.για να έχω ζέστη πρέπει να δουλέυει συνέχεια.αυτες η σόμπες είναι μια λύση για κάποιους που δεν έχουν καλοριφέρ και το λέω αυτό γτ έχουν το ελάττωμα του θορύβου που κάνουν γτ ζεστάνουν αέρα.την μάρκα που βλέπεις την ξέρω γτ είμαι Θεσσαλονίκη κ που φτιάχνονται.δεν έχω γνώμη γτ δεν έχω δει πως δουλεύει σε σχέση με μια ιταλική.απλα τα λεφτά που χρειάζεται μια τέτοια σόμπα είναι γενικά αρκετά για μένα και θέλει προσοχή στις αγορές μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ