Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18158 από Biomaster
Απαντήθηκε από Biomaster στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

mastoras έγραψε: Μην ανησυχείς για τίποτα Biomaster .........ο Βασιλιάς της Κινέζικης αερόθερμης σόμπας βρίσκεται εδώ και καιρό στην Θεσσαλονίκη. :lol:



.....καιρό είχαμε να δούμε Βασιλιά στα μέρη μας :evil:


ΖΗΤΩ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ,
προτειμώ να μας ζεστανει ο βασιλιάς, γιατι αυτοι οι απατεωνες που κυβερνούν, θα βαλουν φορο και στην θερμοκρασία που θα έχουμε στα σπίτια μας, σαν τεκμήριο διαβίωσης.
0-10C 1500€ ετησίως,
11-15C 2500€ ,
16-20C 3500€
21-23C 4500€
για παραπάνω θερμοκρασία δεν το συζητάω, γιατι δεν προβλέπετε να έχουμε στο σπίτι.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giogud

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #18231 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Biomaster έγραψε: Φιλε sta1, καλη η πατεντα σου με τα ροδακια, αλλα εχει στο εμποριο, πολυ μικρότερα που δεν είναι τοσο εμφανή, και στιχίζουν κατι cent. Νομίζω με αυτές τις ροδες, εδωσες πολυ ύψος στην σόμπα και θα χάνεις απο απόδοση ( Λογο του οτι η ζέστη πάει πανω).
Anyway πρέπει να είμαστε όλοι εδώ πολύ πυροβολιμένοι, εξω έχει 40 βαθμούς και εμείς μιλάμε για θερμανση. Μας έχει επιρεάσει το συνδρομο του τζίτζικα-μερμυγκα. (απο τώρα σκεφτόμαστε τον χειμώνα).

ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ

Γνωρίζω τα ροδάκια που λες αλλά τα μικρά ροδάκια δεν περνάνε απο τον σιδηρόδρομο της μπαλκονόπορτας ενώ τα μεγάλα όπως αυτά στην πλατφόρμα του lidl που έβαλα περνάνε άνετα και δοκιμασμένα , τώρα η σόμπα αναπαύετε καθαρισμένη και κουκουλωμένη στη βεράντα.....
Τώρα όσο για την απόδοση δεν νομίζω ότι οι 5 πόντοι διαφορά έχουν καμία σημασία , ίσα ίσα που η τζακόσομπα είναι χαμηλή σχετικά με τις σόμπες στήλος.
Οσο για την εμφάνιση είχα σκεφτει αρχικά να φτιάξω ένα π (απο ξύλο η μάρμαρο) που θα κάλυπτε τη φάτσα και τα 2 πλαινά της σόμπας καλύπτοντας έτσι το κενό και τα ροδάκια, μετά την τοποθέτηση όμως δεν με χαλάει τίποτα στην εμφάνιση οπότε η επιχείριση καμουφλάζ αναβλήθηκε :P
Η δοκιμασία πάντως πέτυχε και τον χειμώνα που μας πέρασε η σόμπα με τα ροδάκια μας κάλυψε απόλυτα...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18234 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
σημερα λογικα το απογεμα θα δω και απο κοντα εναν εδω στην ορεστιαδα που εχει φιλτρο νερου με 65ευρω οταν το δω σας λεω εντυπωσεις και σχετικα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18291 από chountis
Απαντήθηκε από chountis στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
με στανταρ 100% εχεις δικιο 110% μπραβο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18316 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
καταπληκτικη δουλεια chountis. επρεπε να την εχεις κανει νωριτερα και να την εχεις να την πουλας ηδη, μπορεις να μας πεις καθολου χαρακτηριστικα ειμαι γραμμενος και βλεπω τα vinteakia στο youtube. επειδη η δικη μου ειναι μαυρη και λεω να της δωσω λιγο ζωντανια πως και με τι την εβαψες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #18339 από chountis
Απαντήθηκε από chountis στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
σε ευχαριστω πολυ αν την δεις στην πραξη θα καταλαβεις.την αποδωση δεν μπορω να σου πω με ακριβια γιατι τωρα ειμαι στην διαδικασια της ποιστοποιησης αλλα ειμαι σιγουρα συμφωνα με καποιες μτρησεις που γινονται μεταξυ 11+13kw.οσο για το εμπορικο κοματι ειμαι ετοιμος για οποιαδιποτε παραγγελια. Τωρα οσο για τη βαφη= μπορεις[τε] να βαψεις και την δικια σου σε οποιοχρωμα RAL θελεις αφου πρωτα τα κανεις αμοβολη.η βαφη ειναι ηλεκτροστατικη οπως βαφουμε τα αλουμινια εμεις οι αλουμιναδες.η αντοχη της βαφης φθανει μεχρι και τους 200c κατι που η σομπα εξωτερικα δεν φθανει αυτες τις θερμοκρασιες.ειμαι στην διαθεση σου ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.208 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ