Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19692 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Καλησπέρα και καλως ήρθες φίλε ΗΛΙΑΣ. ;)

Τι θα ήθελες να μάθεις για αυτήν την αεροθερμη σόμπα πέλλετ ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19707 από ΗΛΙΑΣ
Απαντήθηκε από ΗΛΙΑΣ στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
ειμαι αναμεσα στην κινεζικη NB-P15 11KW και στην karina 10w (fyrom).Θα ηθελα αν εχεει καποιος μια απο αυτες τισ σομπες εντυπωσεις(καταναλωση,τυχον προβληματα...κτλ)εγω κλεινω προς την καρινα,θα ηθελα την γνωμη σας.ευχαριστω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19718 από Gianistr
Απαντήθηκε από Gianistr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Γεια χαρά
Τελικά πήγα εχτές στο μόσχαλη να δω τι παίζει. Καλά είναι τελείως τρελοί εκεί μέσα. Με πηγανε στο εργαστήριο να δω και το φίλτρο που φτιάχνουνε, έξω είχε 40 βαθμούς και είχανε τις σόμπες να βαράνε πάνω τους τη ζέστη, είχανε λιώσει οι άνθρωποι. Τρελοί όταν λεω με την καλή την ένοια. Μου κάνανε φραπεδάκι και κάτσαμε περίπου 2 ώρες να μου εξηγήσουν τον τρόπο λειτουργίας της σόμπας.

Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά μου δώσανε την εντύπωση ότι όσο χάλια και να είναι η σόμπα (που δεν πρέπει να είναι) φαίνεται να την ξέρουν τόσο καλά που ότι και να γίνει θα τη φτιάξουνε.
Είχαν κάτι σόμπες για πειραματόζωα να καίνε ότι πέλλετ ναναι για δοκιμές να δούνε λέει τι κανει με μάπα πέλλετ. Εχουν εναν ηλεκτρονικό εκεί που προγραμματίζει τους εγκεφάλους, χωμένο μες στα κολλητήρια και τα κομπιουτερσ.αλλαζε κατι ιστοριες , δοκιμαζανε, σβηνανε , αναβανε, κοβανε σωληνες κολλουσαν, ουτε που καταλαβα τι γινοταν. Καλα το αφεντικο , ο γιαννης είναι όλα τα λεφτά. τρελλαμένος τελείως όλο πατέντες και ιδέες. Μου έδειξε τελικά την 12 κιλοβάτ που δουλευε μια χαρουλα. Και πολυ καλη αποδοση και καλη τιμη.
Η αληθεια ειναι οτι με κερδισαν, αλλα ακομα δεν εχω παραγγειλει τιποτα. Λεω ομως να προχωρησω. Πειτε μου ρε παιδια οσοι εχετε παρει απο αυτους σομπα ειχατε κανενα προβλημα?

ΓΙΑΝΝΗΣ.
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Gianistr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19734 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Gianistr έγραψε: Γεια χαρά
Τελικά πήγα εχτές στο μόσχαλη να δω τι παίζει. Καλά είναι τελείως τρελοί εκεί μέσα. Με πηγανε στο εργαστήριο να δω και το φίλτρο που φτιάχνουνε, έξω είχε 40 βαθμούς και είχανε τις σόμπες να βαράνε πάνω τους τη ζέστη, είχανε λιώσει οι άνθρωποι. Τρελοί όταν λεω με την καλή την ένοια. Μου κάνανε φραπεδάκι και κάτσαμε περίπου 2 ώρες να μου εξηγήσουν τον τρόπο λειτουργίας της σόμπας.

Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά μου δώσανε την εντύπωση ότι όσο χάλια και να είναι η σόμπα (που δεν πρέπει να είναι) φαίνεται να την ξέρουν τόσο καλά που ότι και να γίνει θα τη φτιάξουνε.
Είχαν κάτι σόμπες για πειραματόζωα να καίνε ότι πέλλετ ναναι για δοκιμές να δούνε λέει τι κανει με μάπα πέλλετ. Εχουν εναν ηλεκτρονικό εκεί που προγραμματίζει τους εγκεφάλους, χωμένο μες στα κολλητήρια και τα κομπιουτερσ.αλλαζε κατι ιστοριες , δοκιμαζανε, σβηνανε , αναβανε, κοβανε σωληνες κολλουσαν, ουτε που καταλαβα τι γινοταν. Καλα το αφεντικο , ο γιαννης είναι όλα τα λεφτά. τρελλαμένος τελείως όλο πατέντες και ιδέες. Μου έδειξε τελικά την 12 κιλοβάτ που δουλευε μια χαρουλα. Και πολυ καλη αποδοση και καλη τιμη.
Η αληθεια ειναι οτι με κερδισαν, αλλα ακομα δεν εχω παραγγειλει τιποτα. Λεω ομως να προχωρησω. Πειτε μου ρε παιδια οσοι εχετε παρει απο αυτους σομπα ειχατε κανενα προβλημα?

ΓΙΑΝΝΗΣ.


Από θόρυβο πως τις άκουσες φίλε μου;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19738 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

ΗΛΙΑΣ έγραψε: ειμαι αναμεσα στην κινεζικη NB-P15 11KW και στην karina 10w (fyrom).Θα ηθελα αν εχεει καποιος μια απο αυτες τισ σομπες εντυπωσεις(καταναλωση,τυχον προβληματα...κτλ)εγω κλεινω προς την καρινα,θα ηθελα την γνωμη σας.ευχαριστω....


Την karina δεν νομίζω να την έχει κανείς για να μπορεί να σου πει εντυπώσεις. Θα πρέπει να ανοίξεις καινούργιο θέμα για αυτήν την σόμπα, και να περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος που θα δει το θέμα.

Κατά τα άλλα οι γνωστές Κινέζικες δουλεύουν άψογα μέχρι στιγμής, και δεν έχουν διαπιστωθεί προβλήματα.

Κατά την άποψη μου προτείνω να αγοράσεις ένα προϊόν που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι.... ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #19739 από Gianistr
Απαντήθηκε από Gianistr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
απο θορυβο θα σε γελάσω, μήπως έχω ακούσει και καμμιά άλλη? Γι αυτό είμαι εδώ να μου πείτε τη γνώμη σας. Πιστεύεις pannarab ότι κανει θόρυβο? Πάντως εκει που την ανάψαμε είχε αρκετό θόρυβο απο κάτι άλλα μηχανήματα και δεν μπόρεσα να καταλάβω. Εσεις που έχετε πάρει ρε παιδιά τι γνώμη έχετε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.195 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ