Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20721 από Gianistr
Απαντήθηκε από Gianistr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Καλημερα , ισως να μην εκφραστηκα καλα να δοκημασω να το πω διαφορετικα.
δε μιλαο για τη σομπα που δουλευει και ειναι ζεστη. μιλαο για τη σομπα που ειναι σβηστη αλλα ειναι στο ρευμα και για το πιτσιρικι που αντιγραφη τον μπαμπα που καθαριζη τη σομπα. Ξερετε πολυ καλα πως κανουν τα πιτσιρικια. Μου εχει καρφωθει στο κεφαλι αυτη η εικονα. το πιτσιρικι να ανοιγη το πλαινο καπακι και να ακουμπαει στο 220 που εχει εκει στη πριζα.
αμα κανω λαθος πειτε μου , αλλα δεν ειναι πολυ χοντρο για να περασει ετσι?. Αυτο το ce που δινουν για ασφαλεια πως ειναι δηνατον να το δεχοντε? ισος να εχω κολησει και να κανω λαθος , εσεις φαινετε να ξερετε πολυ περισοτερα εγω ακομα στο διαβασμα ειμε , πειτε μου αν κανω λαθος.
Αν ειναι ευκολο βγαλτε μια φωτογραφια απο τη μια και μια απο την αλλη να δειτε διαφορες.
Η δουλια που κανετε ειναι πολυ καλι παντως, εχω μαθει παρα πολα εδω μεσα. Ισως επειδη δε ξερω πολλα και ξέρω τα μισά καπου να κανω λαθος, αλλα το θεωριτε τοσο ασημαντο αυτο? μηχανημα με 220 βολτ να ειναι ετσι εκτεθημένο? δηλαδή πρωτα να γινει η ζημια και μετα να ψαξουν το πως και το γιατι? ισως οσοι πηγατε βολο να μην τις ειδατε και τις δυο εταιρειες αλλα μονο τη μια, εγω που ειδα και τις δυο παντως κολισα με αυτο το θεμα. Μακαρι να κανω λαθος και να μιν γινει τιποτα ποτε , αλλα εδω στην ελλαδα πρωτα σκοτωνεσε με το αυτοκινητο στο σταυροδρομι που ειναι χαλια και μετα βαζουν φαναρια για να μη γινονται ατυχιματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20726 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Moschalis έγραψε:

ACIDBLACK έγραψε: τελικα η NB PA με την ΗΡ 22 ειναι το ιδιο προιον ? η μια ειναι 13kw και η αλλη 12,5 ...



Αγαπητέ ACIDBLACK,
Προς αποφυγής παρεξηγήσεων,
Οι σόμπες μας έχουν κωδικούς της μορφής "HP..". ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχουν οι σόμπες NBxx με τις δικές μας.

Δεν λέω ότι κάποιες είναι καλύτερες ή χειρότερες, απλά είναι ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικό προϊόν.

Ευχαριστώ,

ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ


σας ευχαριστω πολυ .

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20727 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

mastoras έγραψε:

erimitis έγραψε: παιδια απο τα λιγα που διαβαζω εδω ο μονος που ασχολειται σοβαρα με το σπορ ειναι ο μοσχαλης οι αλλοι μεταπωλητες ειναι και μαθαινουν στου κασιδιαρη το κεφαλι εγω αυτη την γνωμη σχηματισα παντως


Λάθος γνώμη σχημάτισες erimitis...... φαίνεται ότι ασχολείται σοβαρά μόνο ο μοσχάλης γιατί απλά με την ανοχή όλων μας του δώσαμε χώρο να "απλωθεί"

Οποιος έμπορος η επιχειρηματίας δώσει προσφορά, η κάποιο δώρο στα μέλη του φόρουμ, τότε μπορεί να συμμετέχει διακριτικά κάνοντας "γρίζα διαφήμιση" για ένα εύλογο μικρό χρονικό διάστημα. ;)



Προφανως το παραπανω με τα εντονα γραμματα με αγγιζει ετσι δεν ειναι;;

Οσο για το μπλουζομανια εχω παει εχω δει και εχω μιλησει μαζι του πριν 1 χρονο. Οταν ομως τον ρωτησα αν οι σομπες του ειναι κινεζακι μου ειπε "ΟΧΙ σε καμια περιπτωση, ειναι απο την Κορεα, δεν εχουν καμια σχεση με τη κινα" Απλα του ειπα ευχαριστω και εφυγα. Με πιανεις;;; :whistle: :whistle:

Τωρα οσο για τον Μοσχαλη.. το προβλημα της καμιναδας μου πρεπει να σου ηταν γνωστο μιας και ειχα δωσει στη δημοσιοτητα αρκετες φωτογραφιες της οικιας μου με τη γνωστη μπαλκονατι καμιναδα. Και το γνωστο σε πολλους ΜΠΑΛΚΟΝΙ του ΠΑΟΚ. Ο ανθρωπος απο το πουθενα φιλοτιμηθηκε να δωσει σε καποια ατομα να δοκιμασουν ενα φιλτρο που ομοιο του στην αγορα εντος και εκτος ελλαδικου χωρου δεν υπαρχει. Οι μεχρι τωρα δοκιμες (μιας και καιω σχεδον καθε μερα τη σομπα) εχουν δειξει οτι ο ανθρωπος ειχει και εχει δικιο.. Οτι με αυτη τη πατεντα (φιλτρο) θα σωθουν πολλοι συμπολιτες μας απο μηνυσεις δικαστηρια φασαριες κλπ.... Εννοειται πως θα εχει και ο κ. Μοσχαλης οφελος....
Η διαφορα ομως ποια ειναι;; Ο ανθρωπος σου πουλαει κατι ΔΙΚΟ του..το οτι μια εταιρεια ΑΕ καθετε και ασχολειται με βιντεακια κλπ δε σου κανει εντυπωση;;; Η οτι ειπε σε δημοσιο χωρο οτι οι σομπες του ειναι κινεζες.. Γιατι δεν της βαφτιζει Κορεατικες ή οτιδηποτε αλλο οπως κανουν οι περισσοτεροι;;!! ;)
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20749 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Καλημέρα.

Μιχάλη δεν έχει προσφέρει δώρο στα μέλη του energ.gr μόνο ο κ μοσχάλης. Υπήρξαν και άλλες περιπτώσεις προσφοράς δώρων στην μικρή πορεία του φόρουμ μας.

Και θα βρεθούν ακόμα περισσότεροι επιχειρηματίες στο άμεσο μέλλον που θα θελήσουν να προβληθούν στο energ.gr μέσω προσφοράς δώρου προς τα μέλη.

Επικροτούμε τέτοιου είδους κινήσεις, τις θέλουμε, και θα υποστηρίξουμε κάθε έμπορο που θα θελήσει να προσφέρει.

Πάντα όμως στα όρια της λογικής.

Δεν έχω τίποτα εναντίον του κ μοσχάλη, εν αντιθέτως του "βγάζω το καπέλο" σαν καλό και έξυπνο επιχειρηματία. Εξάλλου δεν υπάρχει καλύτερη διαφήμιση από έναν ευχαριστημένο πελάτη.....πόσο μάλλον από πολλούς.

Το energ.gr είναι πλέον το πρώτο site στην ενημέρωση των καταναλωτών για την εναλλακτική θέρμανση, συστήματα βιομάζας, στερεών καυσίμων κτλ, και προβλέπεται φέτος τον χειμώνα να ξεπεράσει σε επισκεψιμότητα ακόμα και site με ιστορικά 10ετης παρουσίας στο διαδίκτυο, πχ φόρουμ πληροφορικής.

Για να το πετύχουμε αυτό χρειαζόμαστε όμως την συμμετοχή όλων, ακόμα και των επαγγελματιών του χώρου.

Εαν καταλήξουμε το θέμα εμείς οι χρήστες πχ "αγορά πέλλετ" να μετατραπεί σε "αγορά πέλλετ του hellenicecofuel" η το θέμα "κινεζικη σόμπα" σε "κινέζικη σόμπα του μοσχάλη" τότε θα ξεφύγουμε από την αρχική πορεία μας, φτάνοντας σε ένα σημείο όπου θα μιλάμε μόνοι μας......όπως είναι όλα τα άλλα τεχνικά φόρουμ που έμμεσα η άμεσα υποστηρίζουν κάποιες συγκεκριμένες προβολές επαγγελματιών και συμφερόντων.

Νομίζω κανείς μας δεν θα το ήθελε αυτό.

Για αυτό ας κάνουμε μια προσπάθεια να είμαστε λίγο συγκρατημένοι με τις συμπάθειες και τις φίλιες που έχουμε όλοι μας, με τους επαγγελματίες του χώρου.....γενικά !!!

Ακόμα και σαν super ευχαριστημένοι πελάτες να είμαστε, μια ευχαριστήρια μικρή αναφορά αρκεί.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by mastoras.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jnet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20755 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

michalisgr έγραψε: Οσο για το μπλουζομανια εχω παει εχω δει και εχω μιλησει μαζι του πριν 1 χρονο. Οταν ομως τον ρωτησα αν οι σομπες του ειναι κινεζακι μου ειπε "ΟΧΙ σε καμια περιπτωση, ειναι απο την Κορεα, δεν εχουν καμια σχεση με τη κινα" Απλα του ειπα ευχαριστω και εφυγα. Με πιανεις;;; :whistle: :whistle:


Οσο για τον μπλουζομάνια όπως υποτιμητικά αναφέρετε οι περισσότεροι, είναι ο pelletherm.gr ο οποίος έχει τις φθηνότερες τιμές σε όλη την Ελλάδα. Αυτό ενοχλεί πολλούς.

Γιατί ? .......επειδή πουλάει φτηνά αεροθερμες σόμπες στον κόσμο ?

Επίσης στην μεγάλη γκάμα των αερόθερμων σομπών που έχει το κατάστημα αυτό, υπάρχει και Ιταλική σόμπα που όμως κατασκευάζεται στην Κορέα.

Μήπως η πολύ τίμια απάντηση του επαγγελματία γύρισε μπούμερανγκ εναντίον του, από κάποιον που σαν εμένα και εσένα ψάχνονται τόσο πολύ, που θέλουν ακόμα να μάθουν ποιο συγκεκριμένο εργοστάσιο στην μακρινή Κορέα η κίνα φτιάχνονται αυτές οι σόμπες.

Πάντως η θεία μου που την έστειλα και αγόρασε μια σόμπα από το εν λόγω κατάστημα, ούτε καν την ενδιέφερε να ρωτήσει από που είναι η σόμπα.

Η απόδειξη πληρωμής που είναι και η εγγύηση καλής λειτουργίας της συσκευής......ήταν αρκετή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20757 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

mastoras έγραψε:

michalisgr έγραψε: Οσο για το μπλουζομανια εχω παει εχω δει και εχω μιλησει μαζι του πριν 1 χρονο. Οταν ομως τον ρωτησα αν οι σομπες του ειναι κινεζακι μου ειπε "ΟΧΙ σε καμια περιπτωση, ειναι απο την Κορεα, δεν εχουν καμια σχεση με τη κινα" Απλα του ειπα ευχαριστω και εφυγα. Με πιανεις;;; :whistle: :whistle:


Οσο για τον μπλουζομάνια όπως υποτιμητικά αναφέρετε οι περισσότεροι, είναι ο pelletherm.gr ο οποίος έχει τις φθηνότερες τιμές σε όλη την Ελλάδα. Αυτό ενοχλεί πολλούς.

Γιατί ? .......επειδή πουλάει φτηνά αεροθερμες σόμπες στον κόσμο ?

Επίσης στην μεγάλη γκάμα των αερόθερμων σομπών που έχει το κατάστημα αυτό, υπάρχει και Ιταλική σόμπα που όμως κατασκευάζεται στην Κορέα.

Μήπως η πολύ τίμια απάντηση του επαγγελματία γύρισε μπούμερανγκ εναντίον του, από κάποιον που σαν εμένα και εσένα ψάχνονται τόσο πολύ, που θέλουν ακόμα να μάθουν ποιο συγκεκριμένο εργοστάσιο στην μακρινή Κορέα η κίνα φτιάχνονται αυτές οι σόμπες.

Πάντως η θεία μου που την έστειλα και αγόρασε μια σόμπα από το εν λόγω κατάστημα, ούτε καν την ενδιέφερε να ρωτήσει από που είναι η σόμπα.

Η απόδειξη πληρωμής που είναι και η εγγύηση καλής λειτουργίας της συσκευής......ήταν αρκετή.


Σου απαντησα ηδη σε αυτο το ερωτημα....προσωπικες φιλιες κλπ δεν υπηρχαν στη περιπτωση μου με κανεναν απο τους εμπορους αν υπονοεις κατι... ;) Προσωπικα δεν με ενδιαφερει ποια εταιρεια ειναι και αν πουλαει οικονομικες σομπες ή τελος παντων τις ποιο οικονομικες σομπες στη χωρα μας. Εμενα με ενδιαφερει οταν σε ρωταω κατι π.χ. για τον κωδικο της σομπας που ειναι ΧΨ και ενω ξερω οτι ειναι κινεζικο εσυ μου λες ιταλικο ή κορεατικο. Για εμενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ειτε εχεις τη καλυτερη τιμη ειτε οχι εχεις απλα διαγραφει σαν εμπορας.. επειδη απλα δεν εισαι ειλικρινης απενατι στο πελατη σου..

Και εγω μπορω να σου πουλησω συναγερμο ή καμερα και να σου πω οτι ειναι ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ Ή ΙΣΠΑΝΙΚΗ ενω ειναι απο τη Κινα.... ποσα τετοια ψαρια θα πιασω;; καποια στιγμη θα φανερωθει και θα χασω ολους τους πελατες μου!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.253 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ