Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1185 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

jnet έγραψε:

energia έγραψε: και επειδή βλέπω ότι δεν αρέσουν οι αλήθειες σε αρκετούς εδώ μέσα καλά θα κάνω να αποχωρίσω και να συνεχίσω στο παλιό forum
καλή συνέχεια


Την εμπειρία σου την χρειαζόμαστε. Αλλά είναι δυνατόν να συμφωνούμε ολοι σε ολα εδώ μεσα? Αυτή την ιδέα εχει ενα forum να ακούγονται ολες οι απόψεις και ο αναγνώστης να αποφασίζει πιό είναι το σωστό. Με το να αποχωρίσεις δεν νομίζω οτι θα κερδίσει κανένας τίποτε. Ισως θα επρεπε να το ξανασκεφτείς.

ΥΓ. Επιπλεον εγω προσωπικά νομίζω οτι οι Τσεχικοί λέβητες που εγκάθιστας είναι πολύ καλύτεροι από οσους Ιταλικους γνωρίζω, αλλά από κεί και πέρα αυτό είναι προσωπική μου αποψη και δεν εχει κανένα βαρος μια και είμαι απλός καταναλωτής και οχι ενας είδικός του χώρου.

Στους λέβητες ξύλου η Τσεχία είναι αρκετά καλή. Σε καθαρόαιμους πελλετολέβητες έχει δρόμο να κάνει ακόμη για να φτάσει την Ιταλία και άλλους...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1189 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του KunenaΝΕΟ Βιντεακι της σομπας μου...

Νεο βιντεακι της σομπας ΜΟΥ!

Λοιπον αν θες design η οπως λεγεται δες εδω..



Ιταλικη λενε οτι ειναι ;)
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by michalisgr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1201 από γιαννης-δραμα
Για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους η ravelli που εχω κατασκευαζεται εξ ολοκληρου στην ιταλια και σε εναν ανοιγμα που εκανα απο πισω βρηκα βεντιλατερ made in Germany ο κοχλιας made in England και πολλα αλλα made in italy!!!Πουθενα δεν ειδα κινα-prc(σιγουρα εχει κατι κινεζικο ενταξει δεν την εκανα και βιδες.Την αγορασα 2000 ευρω τελικη τιμη(και περαστικα και σωληνες μαζι) και στο ebay στην ιταλια εχει απο 1780 εως 1900.Δεν θελω να πω οτι εγω εκανα καλυτερη επιλογη γιατι πολυ απλα ειναι η πρωτη χρονια που την χρησιμοποιω και ακομα ειναι πολυ νωρις για συμπερασματα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1206 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
:) :)

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1226 από XAALAARAA
Απαντήθηκε από XAALAARAA στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

γιαννης-δραμα έγραψε: Για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους η ravelli που εχω κατασκευαζεται εξ ολοκληρου στην ιταλια και σε εναν ανοιγμα που εκανα απο πισω βρηκα βεντιλατερ made in Germany ο κοχλιας made in England και πολλα αλλα made in italy!!!Πουθενα δεν ειδα κινα-prc(σιγουρα εχει κατι κινεζικο ενταξει δεν την εκανα και βιδες.Την αγορασα 2000 ευρω τελικη τιμη(και περαστικα και σωληνες μαζι) και στο ebay στην ιταλια εχει απο 1780 εως 1900.Δεν θελω να πω οτι εγω εκανα καλυτερη επιλογη γιατι πολυ απλα ειναι η πρωτη χρονια που την χρησιμοποιω και ακομα ειναι πολυ νωρις για συμπερασματα!


Το ιδιο και η δικια μου ctpasqualicchio gemini 30 ασ μου αποδειξη καποιοσ το αντιθετο

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1231 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Re: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

dmtr έγραψε: Γεια σας και από μένα.
Σήμερα παρήγγειλα 2 σόμπες Pellet, τα μοντελα HP26 (13kw) & HP62 (9kw), στην Κινα. Τα μοντέλα αυτά μοιάζουν σαν αυτές του Βόλου, αν δεν είναι και ακριβώς οι ίδιες. Στοιχίζουν 1225 ευρώ CIF Πειραιά. Μου είπαν οτι θα πληρώσω 28% στην αξία των αντικειμένων, φόρο, δηλαδή άλλα 300. Βάλε και εκτελωνισμό - μεταφορά συνολικά 1600 ευρω και οι 2.
Αν τις επαιρνα από Ελλάδα θα μου στοίχιζαν γύρω στα 2200.
Θα παραλάβω σε 40 μέρες περίπου. Μέχρι τότε πετρέλαιο!

μακάρι να πληρώσεις τόσο λίγα.
Όταν σου βγάλουν το κουστούμι απο το γκρουπαζ και τους λιμενοβιομηχανους,φοβάμαι ότι θα εκπλαγείς δυσάρεστα.

α...φρόντισε να έχεις και το CE cerificate (εκτός αν ο εκτελωνιστής σου έχει μπαρμπα στο ντογανι)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.204 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ