Edilkamin Idropoint 11,3kW

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151792 από ampourto18
Απαντήθηκε από ampourto18 στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Τι δεν καταλαβαίνεις; Την καίω σήμερσ 5 ωρες συνεχόμενα και το νερό έχει 50 βαθμούς.Στο πολύ κρύο τι απόδοση θα έχει;
ΥΓ Στις 5 με 6 ώρες καίει ένα τσουβάλι 15κιλά πέlλετ και παίρνει τη θερμοκρασία από 18 και δεν φτάνει ούτε 20. Ή προβληματική είναι ή θέλω μεγαλύτερη σόμπα
Last edit: 8 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ampourto18.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151793 από ampourto18
Απαντήθηκε από ampourto18 στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Για κύρια θέρμανση την έχεις και πόσες ωρες την καις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151797 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Naι για κυρια.Αλλα γιατι σε απασχολει η θερμοκρασια του νερου κι οχι η θερμοκρασια που φτανει το σπιτι σου μεσα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151799 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW

ampourto18 έγραψε: Τι δεν καταλαβαίνεις; Την καίω σήμερσ 5 ωρες συνεχόμενα και το νερό έχει 50 βαθμούς.Στο πολύ κρύο τι απόδοση θα έχει;
ΥΓ Στις 5 με 6 ώρες καίει ένα τσουβάλι 15κιλά πέlλετ και παίρνει τη θερμοκρασία από 18 και δεν φτάνει ούτε 20. Ή προβληματική είναι ή θέλω μεγαλύτερη σόμπα


Τωρα το ειδα!Εφοσον η σομπα καιει σε 5 με 6 ωρες ενα σακι 15κιλο,σημαινει οτι σου αποδιδει το μεγιστο,αρα τοσες αναγκες θερμανσης εχεις.Αν αλλαξεις σομπα με μεγαλυτερη π.χ. θα εχεις πιο πολλες θερμιδες φυσικα,αλλα δεν θα καιει λιγοτερο!Περισσοτερο θα καιει για τις περισσοτερες θερμιδες που θα της ζητας,απλα πιο γρηγορα θα φτανει σε μεγαλυτερη θερμοκρασια ο χωρος σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151800 από ampourto18
Απαντήθηκε από ampourto18 στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Με απασχολεί γιατί μετά από 5 ώρες και με καλό καιρό φτάνει 51-52 βαθμούς. Οπότε στα πολλά τα κρύα(δεν ξέρω σε ποια πόλη μένεις στην Ξάνθη πιάνει κρυο) δεν θα φτάνει ποτέ τους 65-70 βαθμούς που θα θέλω για να ζεσταθώ.
ΥΓ Στις 5-6 ώρες καίω ένα σακί 14-15 κιλά περίπου (δεν το λες και λίγο)
Εσύ τι κατανάλωση έχεις;Πόσες ώρες το καις;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 3 Μήνες πριν #151802 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW

ampourto18 έγραψε: Με απασχολεί γιατί μετά από 5 ώρες και με καλό καιρό φτάνει 51-52 βαθμούς. Οπότε στα πολλά τα κρύα(δεν ξέρω σε ποια πόλη μένεις στην Ξάνθη πιάνει κρυο) δεν θα φτάνει ποτέ τους 65-70 βαθμούς που θα θέλω για να ζεσταθώ.
ΥΓ Στις 5-6 ώρες καίω ένα σακί 14-15 κιλά περίπου (δεν το λες και λίγο)
Εσύ τι κατανάλωση έχεις;Πόσες ώρες το καις;


Καρδιτσα μενω,σημερα εχει 7 βαθμους περιπου ολη μερα,βρεχει κιολας και την εχω στους 40 ρυθμισμενη,αλλα ειπαμε πιανει 50 γιατι εχω μονο δυο σωματα ανοιχτα μιας και παει 22 βαθμους μεσα εδω και ετσι δουλευει στο modulation συνεχως...
Την αναβω απο το πρωι 7 μεχρι 11 και απο 7 απογευμα μεχρι 11 βτραδυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ