Edilkamin Idropoint 11,3kW

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151750 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Eγω την εχω στους 40 (το νερο παντα)και ετσι δεν πεφτει κατω απο 50 μιας και δουλευω 2 σωματα ετσι,οταν δεν εχει πολυ κρυο(μεχρι 10 βαθμους) και οταν πεσει απο 10 και κατω την παω στους 55 και αν εχει και πιο πολυ κρυο(μειον δηλαδη) τοτε 60.Παραπανω δεν χρειαστηκε,εχω αψογη μονωση.Η πλακα βγαινει αν την πιασεις απο κατω με τα δαχτυλα ανοιχτα οπως τα γκαρσονια τους δισκους και την πας ολη αριστερα και μετα το δεξι μερος της κρεμαει και αρχιζεις να την τραβας δεξια και κατω.Για να την αφησουν οι μοχλοι απο τα τουμπα να βγη πιο ευκολα,πρεπει ναναι αφημενοι εκει που η πλακα εχει σχισμες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151788 από ampourto18
Απαντήθηκε από ampourto18 στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Σε εμένα με 5 σώματα 10000 θερμίδες και 1 μπόιλερ 80 λίτρα την έχω σε μέγιστη θερμοκρασία νερού στους 60 και μετά από 2 ώρες το νερό είναι στους 51 με 52 και ποτ'ε δεν φτάνει το όριο των 60, με απότέλεσμα να καίει συνέχεια. Μάλλον πάμε για αλλαγή σόμπας. Ευτυχώς υπάρχει η μόνωση και δεν παίφτουμε κάτω από 17 - 18 βαθμούς όταν την σβήνουμε. Εσείς είστε ευχαριστημένοι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151790 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Eυχαριστημενοι σιγουρα,αν σκεφτεις οτι εψαχνα μια σομπα που το ρελαντι της ναναι το μικροτερο ,λογω μονωσης.Εσεις παλι δεν καταλαβαινω γιατι να ην αλλαξετε?Επειδη καιει συνεχεια?Τι θα πη αυτο?Μηπως κατι δεν γραφεις σωστα η εγω δεν καταλαβαινω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151792 από ampourto18
Απαντήθηκε από ampourto18 στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Τι δεν καταλαβαίνεις; Την καίω σήμερσ 5 ωρες συνεχόμενα και το νερό έχει 50 βαθμούς.Στο πολύ κρύο τι απόδοση θα έχει;
ΥΓ Στις 5 με 6 ώρες καίει ένα τσουβάλι 15κιλά πέlλετ και παίρνει τη θερμοκρασία από 18 και δεν φτάνει ούτε 20. Ή προβληματική είναι ή θέλω μεγαλύτερη σόμπα
Last edit: 8 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ampourto18.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151793 από ampourto18
Απαντήθηκε από ampourto18 στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Για κύρια θέρμανση την έχεις και πόσες ωρες την καις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151797 από karibu
Απαντήθηκε από karibu στο θέμα Edilkamin Idropoint 11,3kW
Naι για κυρια.Αλλα γιατι σε απασχολει η θερμοκρασια του νερου κι οχι η θερμοκρασια που φτανει το σπιτι σου μεσα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ