Εγκατάσταση υδραυλικής σόμπας pellet σε διαμέρισμα

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #146673 από dimitris11

sdancer75 έγραψε:

slygizos έγραψε: Την τσεκαρα χθες. 145 βαθμους εχουν τα καυσαερια στο modulate. Οταν δουλευει σε πληρη δυναμη για να πιασει θερμοκρασια στα νερα φτανει μεχρι και 220.


145 βαθμούς σε πλήρη λειτουργία με τα νερά απο 60 εώς 65.

Οι 220 ειναι παρά πολλοί και σίγουρα χάνεις ζέστη απο την καμινάδα. Μείωσε τον αέρα καύσης .

Στους 60 βαθμους που εχω τα νερα δεν πιανω ουτε 90 βαθμους στα καυσαερια.Οι σομπες σας θελουν καθαρισμα.Η δικια μου ειναι καινουρια ακομα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 9 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #146674 από slygizos
Παιδιά και εμένα καινούργια είναι. Μου την ρύθμισε ο τεχνικός της edilkamin. Σε Φουλ ισχύ ανεβάζει πολύ αλλά όταν φτάσουν τα νερά θερμοκρασία και απλά δουλεύει για να τα διατηρήσει πέφτει στους 145. Δεν μπορεί πάντως να δουλεύει μόνο στους 90 βαθμούς. Μου φαίνεται λίγο. Τι ύψος καμινάδας έχετε; Μπορεί να παίζει και αυτό ρολο


Sent from my iPad using Tapatalk
Last edit: 9 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by slygizos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #146676 από dimitris11

slygizos έγραψε: Παιδιά και εμένα καινούργια είναι. Μου την ρύθμισε ο τεχνικός της edilkamin. Σε Φουλ ισχύ ανεβάζει πολύ αλλά όταν φτάσουν τα νερά θερμοκρασία και απλά δουλεύει για να τα διατηρήσει πέφτει στους 145. Δεν μπορεί πάντως να δουλεύει μόνο στους 90 βαθμούς. Μου φαίνεται λίγο. Τι ύψος καμινάδας έχετε; Μπορεί να παίζει και αυτό ρολο


Sent from my iPad using Tapatalk

Εχεις αλλη σόμπα,τωρα το ειδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ