Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156403 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
Καλη χρονια να εχουμε .ο φιλος ειναι απο εδω απο Λαμια αλλα τη θελει για ενα χωριο ημιορεινο.δεν θελει να ασχολειται και να μπλεκει διοτι περα που δεν εχει χρονο δεν πιανουν και τα χερια του.απο ελλαδα κοιτα να την παρει απο καποια εταιρια www.balkanenergy.gr/el/pellet-stove-with...stprice.gr.ευχαριστω θα του τα πω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156405 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
Απο κει την πηρα κι εγω και μιλάω με τον Μικα ή τον Κριστιάν, οταν χρειαστω κατι. Ψευτοξερουν κι ελληνικά.

Αν τον μαθεις να καθαριζει σωστα ( τουμπα και απο κατω) και το error 108 ( ναι το σωληνακι ειναι :) :) ) παρει και μια ηλ. σκουπα θα ειναι οκ.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156407 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
Αν τη παρει τελικα και χρειαστει τιποτα θα μιλησουμε να μας πεις.οκ ευχαριστω φοκιων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161858 από rastan
Απαντήθηκε από rastan στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
Καλησπέρα σε όλους στο forum.

Σκέφτομαι να πάρω τον λέβητα eco spar 25kW για σπίτι 130τ.μ. Δεν θέλω την σόμπα γιατί δεν θέλω να την βάλω μέσα στο σπίτι και προσανατολίζομαι για τον λέβητα που είναι με τον κυκλοφορητή του έτοιμος και να τον βάλω ακριβώς έξω απο το σπίτι (2ος όροφος) που είναι και οι συλλέκτες.Και να βάλω και ένα boiler 2πλης για ζεστό νερό 80lt.
Προτιμώ έξω στο κεφαλόσκαλο λόγω μικρών διαστάσεων του λεβητοστασίου,και για μικρότερες διαδρομές καμινάδας αλλά και για ευκολία χρήσης κ συντήρησης.
Απλά θα ήθελα να λύσω κάποιες απορίες με την βοηθειά σας και την εμπειρία που έχετε.

Απο θέμα τακτικού καθαρισμού τι γίνεται?Καθε πόσες μέρες και πόσο εύκολο είναι να γίνει?Πως ακριβώς γίενται?Θα λειτουργεί περίπου 8 ώρες την ημερα.
Μπορεί κάποια πλευρά να είναι παράλληλη σε τοίχο ή θέλουμε πρόσβαση?
Επειδή είναι αντίστοιχη της σόμπας υπάρχουν προβλήματα?
Τωρα η εγκατάσταση ειναι για τα Γιάννενα αλλά εδώ δεν βλέπω να υπάρχει αντιπρόσωπος ούτε να υπάρχει σε κάποιο μαγαζί.Απο θέμα εγκατάστασης τι γίνεται?Θα έχω πρόβλημα?Και φυσικά μετά ρύθμισης.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by rastan.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161860 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
Λογικά αν έχεις αξιοπρεπή μόνωση δεν θα εχείς θέμα βάζοντας και το μποιλερ. Εγώ δεν έχω εμπειρία από αυτό.

Είναι κρίμα να ζεσταίνεις το κεφαλοσκαλο. Εγώ την έχω μέσα και μου ζεσταίνει ένα χώρο 50 τετρ. Όπου έχω κλείσει τα καλοριφερ στο χώρο αυτό για να καταλάβεις.

Το κάθε πότε καθαρισμός είναι σχετικο του πόση ώρα καίει στη μέγιστη σκάλα ποιότητα του πελλετ κλπ.

Υπάρχουν 2 καθαρισμοί. Ο ένας ο καθημερινός ας πούμε που με μια σκούπα στάχτης δε σου περνάει πάνω από 5 λεπτά για να καθαρίσεις το χώρο καύσης

Το πιο βαρβάτο καθάρισμα το κάνω ανά περίπου μήνα. Έχει γενικό λύσιμο ότι πορτάκι καθαρισμού έχει και πάλι με χρήση ηλεκτρικής σκούπας είσαι οκ σε καμία ώρα και κάτι.

Το τρίτο είναι της σεζόν όπου εκτός από το παραπάνω καθαρίζω και την 7μετρη καμιναδα

Θέλει να είναι ελεύθερη και από τα πάγια καθότι έχει θύρες καθαρισμού και στο πλάι που δεν τις γράφει το μανουαλ

Αν δεν καις χώμα δε θα έχεις προβλήματα ρυθμίσεων. Έχει καλό κοντρολερ.

Εγώ την έφερα από Βουλγαρία και τα παιδιά εκεί είναι εξυπηρετικοτατα.

Και βέβαια έναν υδραυλικό της προκοπής για συνδέσεις

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161889 από rastan
Απαντήθηκε από rastan στο θέμα Let the games begin.. Εco spar Αuriga 23kw
ευχαριστω για την απάντηση.
Μονωση ήμαστε σχετικά καλά. Σπίτι του 2000 με κουφώματα αλουμινίου και η κλασική τότε 3εκ μόνωση στους τοιχους. ΤΥο θέμα είναι το δώμα. 135τ.μ.
Δυστυχώς μέσα στο σπίτι δεν με βολεύει λόγω χώρου καθώς για να μπορώ να βγάλω σωληνώσεις κ καμινάδα θα μου είναι σχεδόν μέσα σε διάδρομο.
Γι'αυτό σκεφτομαι για την αντίστοιχη σε λέβητα που δεν έχει μεγάλο τζάμι μπροστά και λέει δεν δίνει τόσο στο χώρο. Δηλ αν σου ζεσταίνει 50 τ.μ εγώ εκεί θα εκλεινα δυο μεγάλα σώματα. Αλλα δεν μπορώ απο θέμα χωροταξίας.

Επειδή πρώτη φορά θα μπει πέλλετ σίγουρα θα πάω σε καλή ποιότητα ώστε να αποφύγω θέματα. ΔΙάβασα κ εδώ το τοπικ και προσανατολίζομαι και εγώ να μιλήσω με τα παιδιά που την πήρατε.
Απλά πρέπει να λύσω το θέμα του υδραυλικού πρώτα. Οπότε προχωράμε άφοβα ελπιζω :) :)
αν με το καλό μπει θα ενημερώσω και εδώ , πως, τι και εντυπώσεις
Last edit: 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν by rastan.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ