Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166432 από paco75
Καλησπερα,εχω την Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis.
Αφου ελυσα τα προβληματα που μου παρουσιαζε μετα την εγκατασταση τις πρωτες μερες,
εχω μια απορια για την καταναλωση.Την ειχα στο προγραμμα 4 με σταθερη ζητουμενη θερμοκρασια στον θερμοστατη
21 βαθμους κελσιου.Πελλετ Α1.Μου εκαψε ενα τσουβαλι σε 14-15 ωρες.Τωρα την τελευταια εβδομαδα 2 τσουβαλακια δεν μου φτανουν την ημερα.Μπορει καποιος να μου πει πως να την χρησιμοποιησω οικονομικοτερα,αλλα να μην παγωσω κιολας.Το σπιτι ειναι 85 τετρ.και η απαιτηση ειναι 18700 θερμιδες(απ οτι μου ειπε ο υδραυλικος).
Καθε απαντηση χρησιμη.Ευχαριστω.
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by paco75.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166436 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ
Μήπως το θέμα σου τώρα μήπως είναι λόγο κρύου καιρού γτ παίζει μεγάλο ρόλο όλοι καίμε παραπάνω τώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166438 από paco75
Απαντήθηκε από paco75 στο θέμα Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ
Μπορει να ειναι και αυτο,αλλα μου εκανε εντυπωση η διαφορα.Τωρα ενα τσουβαλακι μου παει 7 ωρες μεγιστο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166439 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Μην ξεχνάμε ο καιρός έχει κρυώσει και σίγουρα όλοι καίμε πολύ παραπάνω από ότι με θερμοκρασίες πάνω από το 0!!!!θέλει να φάει για να αποδώσει μιας και άλλη η θερμογόνος δύναμη του πέλλετ!!! Μην μας κακοφαινεται ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΈΛΑΙΟ Η ΑΕΡΙΟ!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166566 από iTaxi
Απαντήθηκε από iTaxi στο θέμα Burnit Comfort PM 25Kw με control Fumis-ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ
Εγώ την έχω 3 χρόνια την συγκεκριμένη,την δουλέυω χωρίς θερμοστάτη δωματίου και τhn ανώτερη οικονομία που μπόρεσα να επιτύχω μετά από άπειρες δοκιμές και αλλάγη στο πρόγραμα είναι στις 8,5 ώρες ανά 15κ πέλλετ σε κανονικές χειμωνιάτικες συνθήκες +5c-15c,και μέση θερμοκρασία στο σπίτι 23c.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Antoniadis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166572 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Όλα έχουν να κάνουν με τη σωστή μόνωση την σωστή εγκατάσταση τις εξωτερικές θερμοκρασίες το ποια θερμοκρασία χωρου ειναι ο καθένας ευχαριστημένος .ΦΥΣΙΚΑ ΣΩΣΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΜΑΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΤΟΥΜΠΑ ΧΩΡΟΥ ΚΑΥΣΗΣ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΠΕΛΛΕΤ === ΑΠΟΔΟΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ