progeto callida 25kw (υδραυλική)

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171653 από geor
Απαντήθηκε από geor στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
αλλαξα περσι αν και δεν χρειαζοταν με μια ιαπωνικη,,,,,,,,,, στις τελευταιες μερες για να εξαλειψω την περιπτωση κακης(φθαρμενης) αντιστασης το ενισχυω και με βαμβακι οινοπνευματος..........για να ειμαι απολυτα σιγουρος για εγκαιρη αναφλεξη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171654 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
Με την κεραμική κέρδισα 7-10 λεπτά χρόνου γιά να μπεί σε κανονική λειτουργία άρα θα είσαι στο σπίτι πιό γρήγορα ζεστός.
Στους χρονομετρητές το T04 και T05 {που δηλώνουν τον χρόνο Διάρκειας Σταθερής και Μεταβλητής ανάφλεξης ) μήπως πρέπει να τα αυξήσεις??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171655 από geor
Απαντήθηκε από geor στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
θα ακολουθησω στη συμβουλη σας κ Παπαδακη.........οσο αφορα την κεραμικη αντισταση μου τη συστησε και ο Κωστης.

ευχαριστω πολυ
( αν και πρεπει να υπαρχει και χρονομετρητης που υποδηλωνει για παυση της σομπας οταν δεν πιανει τους 70 βαθμους καυσαερια............ αυτους ο Αντωνης στο τηλεφωνο χθες δεν συνιστα να αλλαξουν γιατι θα αλλαξουν και αλλες παραμετροι)........ οπως καταλαβες εχω μειωσει τους βαθμους σε καυσαερια στην σταθεροποιηση και την κανονικη λειτουργια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171656 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
Σε ΒΟΛΤ ΕΙΝΑΙ ΜΙΧΑΛΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ encoder.Η ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΦΤΑΕΙ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΕΤΑ ΤΟ ΚΥΚΛΩΜΑ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΟΥ!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171657 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)

geor έγραψε: θα ακολουθησω στη συμβουλη σας κ Παπαδακη.........οσο αφορα την κεραμικη αντισταση μου τη συστησε και ο Κωστης.ευχαριστω πολυ ( αν και πρεπει να υπαρχει και χρονομετρητης που υποδηλωνει για παυση της σομπας οταν δεν πιανει τους 70 βαθμους καυσαερια............{{ Οχι εν χρειάζεται χρονομετρητης γιατί μετά θα σβήσει η σόμπα αφού κατέβει από το όριο που έχεις θέσει σε θερμοκρασία καυσαερίων και θερμοκρασία νερών}} αυτους ο Αντωνης στο τηλεφωνο χθες δεν συνιστα να αλλαξουν γιατι θα αλλαξουν και αλλες παραμετροι)........ οπως καταλαβες εχω μειωσει τους βαθμους σε καυσαερια στην σταθεροποιηση και την κανονικη λειτουργια {{προσωπικά ανέβασα τις θερμοκρασίες σε νερά και καυσαέρια,όπως και αυξησα τους χρόνους στυς χρονομετρητές.Μόνη μείωση αν θυμάμαι ήταν στην Εναυση της Αντιστασης και στην μεταπήδηση γρηγορότερα των Ισχύων του λέβητά μου κατά την διάρκεια της Κανονικής Λειτουργίας.Το Α2 καιω και εγώ μετά από swai έχοντας μειώσει το τάισμα του κοχλία.}}.

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: 2020.zip
Μέγεθος αρχείου:37 KB
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171658 από geor
Απαντήθηκε από geor στο θέμα progeto callida 25kw (υδραυλική)
για πιο μοντελο αναφερεσται κ Παπαδακη.......... μοιαζει υπρβολικα με την δικη μου σομπα.

μολις ελαβα και εγω απο τον Αντωνη τις εγοστασιακες ρυθμισεις ( στο νεο μαιλ.......μαλλον εφταιγε της του γραφειου) και θα τις ανεβασω αγοτερα με τις νεες παρατηρησεις μου για οποιον ενδιαφερομενο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ