κρυα σωματα απο την μεση και κατω

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156675 από avatos8
Γεια σας και καλος σας βρηκα.εχω μια σομπα νερου σuνδεμενη με 4 σωματα και ενα boiler(θερμοσιφωνα) το προβλημα ειναι οτι τα σωματα εκτος της πετσετοκρεμαστρας ειναι κρυα απο την μεση και κατω.ειχα prity w15 και πριν λιγες μερες πηρα την amesti rondo boiler 18kw αλλα δεν αλλαξε κατι αλλα εκτος απο αυτο το προβλημα υπαρχει και κατι αλλο εχω βαλει εξαεριστικο στο boiler και μετα την σομπα αλλα μου εκανε θορυβο το συστημα ειχε αερα το οποιο καταλαβα οτι οταν επερνε μπρος ο κυκλοφορητης επεφτε η πιεση (αυτη η λιγη που εχει)και τραβαγε απο τα εξαεριστικα τα οποια εκλεισα και αφησα μονο της σομπας επειδη ειχε η σομπα η καινουργια και δεν ρουφαγε αερα απο κει και σταματησαν οι θορυβοι και ο αερας αλλα αυτο κανονικα δεν θα επρεπε να το κανει,υποψιαζομαι οτι φταιει το δοχειο το οποιο ειναι ανοιχτου τυπου και ειναι ουτε μισο μετρο πιο ψηλα απο το boiler.υπαρχει περιπτωση να φταιει το δοχειο που ειναι χαμηλα για τα κρυα σωματα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156689 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα κρυα σωματα απο την μεση και κατω
πιθανοτατα ...πρεπει να ειναι 3 μετρα τουλαχιστον πιο ψηλα απ το πιο ψηλο σωμα
εναλλακτικα βαζεις κλειστο δοχειο και τα αναλογα ασφαλιστικα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 7 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156712 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γνωστος μου εχει την prity με κλειστο δοχεοι διαστολης και θερμοπιεστικη βαλβιδα ασφαλειας και δεν εχει θεμα εδω και 6-7 χρονια που τη δουλευει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156795 από avatos8
Απαντήθηκε από avatos8 στο θέμα κρυα σωματα απο την μεση και κατω
Και γω αυτο νομιζω πως φταιει αλλα ειναι περιεργο που τα 2 σωματα ειναι ενταξει και τα αλλα 2 οχι,δηλαδη εχω 2 γραμμες και τα πρωτα σωματα απο καθε γραμμη ειναι ενταξει τα δευτερα το ενα σώμα ζεστενεται αλλα οχι οπως πρεπει και το αλλο σχεδον καθολου,ισως λογο μεγεθους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156829 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα κρυα σωματα απο την μεση και κατω
οταν δεν υπαρχει καποια υπερπιεση στο δικρυο τιποτα δεν λειτουργει σωστα ...
η ροη του νερου δημιουργει υποπιεση οποτε απο οπου μπορει μπαινει στο κυκλωμα αερας που συνηθως καταληγει στα σωματα ...δοκιμασε ...αλλα δεν ειναι λυση...χωρις να λειτουργει ο κυκλοφορητης να δεις αν τα σωματα εχουν αερα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Μήνες πριν #156925 από fox
Απαντήθηκε από fox στο θέμα κρυα σωματα απο την μεση και κατω
Ελπιζω να ειναι συνδεμενο το δοχειο διαστολης στην επιστροφη,ανεβασε λιγο την ταχυτητα του κυκλοφορητη σου και αν.....δεν.....τοτε βαλε το δοχειο πιο ψηλα. Καλη επιτυχια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ