Καπνός κατά άνοιγμα πόρτας της Ξυλόσομπας

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160304 από etsa67
Επισησ το κομματι τησ καπνοδοχπυ που εξεχει θελει μονωση γιατι ειναι αρκετα μεγαλο και τα καυσαερια κρυωνουν. Οτν ανοιγεισ τη πορτα θα την ανοιγεισ λιγο θα περιμενεισ και μετα θα βαζεισ ξυλα και σημαντικο να καουν πρωτα τα ξυλα να εχει καρβουνα και μετα να βαζεισ ξυλο.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geokape

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160501 από geokape
Καλημέρα!Στάθη είχες δίκιο!! Έβαλα πρόχειρα 2 λαμαρίνες μέσα στην εστία και μίκρυνα την πόρτα και δεν κάπνιζε! Είχα ξύλο έξω από την πόρτα και τραβούσε τον καπνό μέσα! Ο ελκυσμός της καμινάδας είναι μια χαρά! Έχω σκεφτεί μια ιδέα για το πως θα μικρύνω την πόρτα, αν πετύχει θα ανεβάσω φωτογραφίες.
Εάν δω ότι δεν έχω θέμα, μάλλον θα αφαιρέσω και το τελευταίο μέτρο από την καμινάδα που δεν έχει μόνωση!
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 3 Μήνες πριν #161426 από geokape
Προς το παρόν έκανα αυτή την πρόχειρη κατασκευή από στραντζαριστό για γυψοσανιδες, να βγάλω την χρονιά και να δω πως θα πάει, και από του χρόνου θα φτιάξω κάτι καλύτερο με ανοξείδωτη λαμαρίνα.
Μου είπαν ότι πάνω στις σόμπες βάζουν ένα πέτρωμα το οποίο αντέχει στην θερμοκρασία,
μπορείς να αγγίξεις και είναι και διακοσμητικό, αλλά δεν συγκράτησα την ονομασία. Ισχύει κάτι τέτοιο;



Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ