Λεβητας αεριου

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167942 από aragon
Λεβητας αεριου δημιουργήθηκε από aragon
Καλημερα σε ολους Μενω σε διπλοκατοικια επανω σε 96 τετραγωνικα στα Τρικαλα μετριας μονωσης Εχω 6 σωματα καλοριφερ τυπου πανελ 2 στυλων 1 μετρο επι 80 ποντους μεσο ορο Ειχα τζακι αεροθερμο και τωρα με το εξικονομω σκεφτομαι να βαλω υγραεριο με μποτιλιες μιας και δεξαμενη δεν με αφηνουν και ουτε εχει ερθει το φυσικο αεριο ακομη αλλη λυση για θερμανση δεν μπορω να βρω Με ενα προχειρο υπολογισμο θελω λεβητα 14000 θερμιδες συν 15 τα εκατο απωλειες πιστευω ενας λεβητας 18000 θερμιδων θα με καλυψει Τωρα μερικοι μου προτειναν 24000 θερμιδες λενε οτι δεν παιζει τοσο ρολο το μεγεθος του λεβητα στην καταναλωση αν ειναι μεγαλητερος δηλαδη λογο οτι εχουν μεταβλητη λειτουργια αλλα αυτο δεν το πολυπιστευω Τι μου προτεινεται ευχαριστω εκτωνπροτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167944 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Λεβητας αεριου
σωστα στα ειπαν κυριο λογο στην καταναλωση παιζει το σπιτι σου κι οχι το μεγεθος του λεβητα αν δεν υπαρχουν υπερβολες 20-25 kw θα σου προτεινα κι εγω ...το κοστος ομως θερμανσης με μπουκαλες ειναι περιπου το ιδιο με το πετρελαιο αν σ ενδιαφερει αυτο προτιμησε αλλο καυσιμο η κανε καποιες παρεμβασεις στο λεβητα πετρελαιου αν υπαρχει ωστε να πετυχεις καποια εξοικονομηση


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": aragon

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167945 από aragon
Απαντήθηκε από aragon στο θέμα Λεβητας αεριου
Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να μπω στο εξικονομω και δικαιολογει 2500 euro για λεβητα 20000 θερμιδων ενω για 24000 θερμιδες 3500 eurω Φαινομενικα συμφερει ο μεγαλυτερος αλλα δεν γνωριζω αν θα μου καιει πιο πολλυ καυσιμο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167946 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Λεβητας αεριου

aragon έγραψε: Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να μπω στο εξικονομω και δικαιολογει 2500 euro για λεβητα 20000 θερμιδων ενω για 24000 θερμιδες 3500 eurω Φαινομενικα συμφερει ο μεγαλυτερος αλλα δεν γνωριζω αν θα μου καιει πιο πολλυ καυσιμο


Οχιδεν θα σου καιει παραπανω καυσιμο.
Αλλα στα Τρικαλα εχει ερθει το φυσικο αεριο.
Τι εννοεις οτι δεν υπαρχει;
Το προγραμμα δικαιολογει να βαλεις υγραεριο;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": aragon

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167947 από aragon
Απαντήθηκε από aragon στο θέμα Λεβητας αεριου
Μενω λιγο εξω αποτα Τρικαλα και λογο λιγων αιτησεων στην περιοχη μου δεν προβλεπεται να ερθει συντομα οταν θα ερθει θα εχω τον λεβητα ετοιμο Με το προηγουμενο προγραμα βαλανε μποτιλιες στη γειτονια μου και στα ιδια τετραγωνικα με 20 βαθμους πληρωσανε περισυ περιπου 900 eyrω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167952 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Λεβητας αεριου
Προχωρα τοτε μιας και επενδυεις και μελλοντικα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": aragon

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ