Συμβουλές για κασσέτα μετατροπής τζακιού

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113674 από Stavrax
Με το ir είναι λίγο δύσκολο να μετρηθούν με ακρίβεια οι θερμοκρασίες. Μπορείς να βάλεις ένα φύλλο χαρτί, να το χτυπάει η ζέστη και να μετράς επάνω του. Για το φινίρισμα, τι ακριβώς θέλεις να μάθεις?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113726 από καλφας
Ιδεες ( μαζι με χιλια ευχαριστώ για την μεχρι τωρα βοήθεια )
για το τι υλικό να βαλω στις οπες ,αλλα και στο περίγραμμα ωστε να φαινεται ομορφο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113838 από Stavrax
Για την επάνω περσίδα δεν έχεις και πολλές επιλογές. Μια περσίδα με γρίλλιες, για να κρύβεται κάπως το εσωτερικό, νομίζω ότι είναι το μοναδικό που μπορείς να βάλεις.
Για το κάτω κομμάτι θα μπορούσες να κάνεις ένα κουτί, όπως φαίνεται στα σχέδια και να βάλεις μια περσίδα 80x10 χαμηλότερα από την υπάρχουσα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": καλφας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #114948 από καλφας
Ευχαριστώ πολύ Σταυρε ... ( καθεσαι και κανεις σχεδια για βοηθήσεις ).
Ενας φιλος μου πρότεινε (για την πανω οπη ) να βιδωσω 4 βιδες με πασο στις γωνιες και να τοποθετησω μπροστα απο την οπη σε αποσταση 11cm μαρμαρο ή μπρουτζο ή γυψοσανίδα με διαστασεις πχ 85 χ 35 cm.
Eτσι θα εχω τα 24 τετ. δεκατομετρα που θελει η εστια .
Πως σου φαινεται ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115084 από gounoman



εγω, μετα απο συμβουλή του forum έβαλα και στην μέσητης γυψοσανίδας και 1 εξτρά περσίδα γιατι όταν την έκαιγα την κασσέτα στο σημείο αυτό ήταν πολλή ζεστή και θα κερδίσω και απο κεί έξτρα θερμότητα. Στις 2 πλαινές όπως φαίνεται έχω βγάλει τους 2 αεραγωγούς της κασέτας salgueda 800 μαζι με φυσική ροή όπου δεν ήμουν ικανοποιημένος.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115085 από dimlyk

καλφας έγραψε: Ευχαριστώ πολύ Σταυρε ... ( καθεσαι και κανεις σχεδια για βοηθήσεις ).
Ενας φιλος μου πρότεινε (για την πανω οπη ) να βιδωσω 4 βιδες με πασο στις γωνιες και να τοποθετησω μπροστα απο την οπη σε αποσταση 11cm μαρμαρο ή μπρουτζο ή γυψοσανίδα με διαστασεις πχ 85 χ 35 cm.
Eτσι θα εχω τα 24 τετ. δεκατομετρα που θελει η εστια .
Πως σου φαινεται ;


οτιδηποτε βαλεις ειτε στην περσιδα ειτε μπροστα που μειωνει τον ελευθερο χωρο εχει επιπτωση στην ροη του αερα αρα και την αποδοση ...θα μπορουσε να γινει αλλα το ζητουμενο ειναι σε ποια αποσταση θα επηρεαζε ελαχιστα ...κι αυτο ειναι αρκετα δυσκολο να το αντιληφθει κανεις οπως και το κατα ποσο μπορει να επηρεασει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.151 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ