Αγορα και εγκατασταση νεου ενεργειακου τζακιου

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159359 από miro
Γειά χαρα, δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό topic, είμαι νέος στο forum.
Ετοιμάζομαι να μετακομίσω σε ένα παλιό σπίτι πέτρινο, ανακαινισμένο, με παράθυρα PVC και ταβάνι με γυψοσανίδα και ορυκτοβάμβακα. Είναι συνολικά 70 τμ μονοκατοικία και δεν έχει καμία θέρμανση. Σκέφτομαι ποια θα ήταν η καλύτερη λύση (οικονομία/απόδοση) και κατέληξα στο ενεργιακό τζάκι. Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας!!! Σκέφτομαι να βάλω το τζάκι στον ενιαίο χωρο του σπιτιού (30τμ) και να δώσω παροχή αέρα και στο υπνοδωμάτιο το οποίο είναι ακριβώς δίπλα απο το τζάκι. Τα οικονομικά μου είναι περιορισμένα, οπότε όσο πιο οικονομική σχετικά λύση τόσο το καλύτερο. Παλαιό τζακι δεν υπάρχει οπότε η κατασκευή θα γίνει από την αρχη. Μπορείτε να μου προτείνεται μια ολοκληρωμένη λύση και ποιο θα είναι περίπου το κόστος των υλικών? Ξέχασα να αναφέρω ότι το σπίτι είναι στην Κρήτη οπότε είναι πιο ήπιος ο χειμώνας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159370 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
σε ποια περιοχή της Κρήτης είσαι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159372 από miro

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: σε ποια περιοχή της Κρήτης είσαι ?


Στον νομό Ηρακλείου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159375 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μέσα στην πόλη ??προς τα έξω??? μήπως μπορέσω να σε βοηθήσω γιατί θα χρειαστείς και διανομή με φυσική ροή για να ρίξεις το κοστολόγιο σου και στην Κρήτη πολύ λίγα άτομα γνωρίζουν !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159377 από miro

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: Μέσα στην πόλη ??προς τα έξω??? μήπως μπορέσω να σε βοηθήσω γιατί θα χρειαστείς και διανομή με φυσική ροή για να ρίξεις το κοστολόγιο σου και στην Κρήτη πολύ λίγα άτομα γνωρίζουν !


Είμαι προς τα έξω, γύρω στα 40 χιλιομετρα από την πόλη του Ηρακλείου, Καστέλλι λέγεται το χωριό που μένω.
Φαντάσου ότι στην πλάτη του τζακιού θα είναι το δωμάτιο που θέλω να θερμάνω, οπότε ναι ίσως μου ειναι αρκετή η φυσική ροή! Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 8 Μήνες πριν #159384 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
η φυσική ροή φυσικά και σου κάνει να ζεστάνεις το πίσω δωμάτιο !!τώρα για την περιοχή σου με φυσική ροή δεν μπορώ προς το παρόν να σου προτείνω κάποιον που να την έχει δουλέψει !ελπίζω μετά της 10 Σεπτεμβρίου να έχει έρθει κάποια εταιρία απο εδώ να έχει εκπαιδευτεί στην φυσική ροή να μπορώ να σου προτείνω !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ