Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #97438 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Τηλεφωνικη επικοινωνια με μεγαλεμπορο στην αριδαια μου λεει ξερα περσινα ξυλα 53 ευρω το χωρικο δηλαδη οπως τα πιανει ο φορτωτης και οχι ντανιασμενα οπερ σημαινει κατω απο 500 κιλα ξυλα στα 53 ευρω αρα το πραγματικο κυβικο κανα 60αρι και βαλε.

Του λεω να περιμενω να παρω φρεσκαδουρα ποσο θα μου τα δωσεις υπολογισε μου λεει 105 ευρω ο τονος χυμα τα ξυλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #97463 από ELECTRICALCHIEF
Απαντήθηκε από ELECTRICALCHIEF στο θέμα Τιμές ξύλου

erimitis έγραψε: Τηλεφωνικη επικοινωνια με μεγαλεμπορο στην αριδαια μου λεει ξερα περσινα ξυλα 53 ευρω το χωρικο δηλαδη οπως τα πιανει ο φορτωτης και οχι ντανιασμενα οπερ σημαινει κατω απο 500 κιλα ξυλα στα 53 ευρω αρα το πραγματικο κυβικο κανα 60αρι και βαλε.

Του λεω να περιμενω να παρω φρεσκαδουρα ποσο θα μου τα δωσεις υπολογισε μου λεει 105 ευρω ο τονος χυμα τα ξυλα.

αυτο. Τα ξερα με το κυβικο, τα υγρα με το κιλο...

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #97477 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

kosmidis80 έγραψε: Σαμη τωρα σε εμας εχει 120 ο τονος και αναμενεται μετα το Πασχα να πεσει στα επιπεδα με περυσι δηλαδη 100-110 βαρια.

Το ποσο συμφερει ή οχι τελικα να προπληρωσεις σε εναν μηνα τα καυσιμα ολης της χρονιας ειναι ενα ζητημα?! Η ολη δουλεια γιατι γινεται αληθεια? στους 10 τονους τι θα κερδισω? 100-150 Ε?

Με 95 ευρω (χωρις το ξεφορτωμα)απο Βουλγαρια η απο Ελλαδα στα 100 και μουσκεμα αρα δεν συμφερει τωρα η αγορα ξυλων,συμφερει με τα 100 που λες Θοδωρε μετα το πασχα που θα ειναι και πιο τραβηγμενα (αν βεβαια εξακολοθουν και πουλανε ακομη με τον τονο) αλλα και 110 να ειναι στους 8 τονους π.χ που λεω να παρω εγω η διαφορα ειναι 80-100 ευρω και στα φερνει και στο σπιτι ακριβος εκει που τα θελεις (μην σου πω οτι τα στιβιαζουν κιολας μερικοι,σημερα συγκεκριμενα επινα καφε με ενεν γνωστο μου και μου ειπε οτι απο'εκει που πηρα τα ξυλα πηρε και αυτος φετος και ειναι ο γιος του ξυλα φιλος με τον γιο του, και μαλιστα τα επαιρνε λιγα λιγα κατα την διαρκεια του χειμωνα στην ιδια τιμη που τα πηρα εγω περυσι τον Μαιο δηλ. με 110, του εδινε απο το υποστεγο τα θεοξερα και του τα στιβιαζε κιολας,Ελλαδαρα αθανατη που βιζμα χρειαζεσαι ακομη και στα ξυλα).
Σημερα πηγε ο κουμπαρος με τον viessman για να τον κανει παζαρια τον ξυλα παντος για 40 τονους(εγω,αυτος,ο αδελφος και η αδελφη μου)και δεν ηταν ,ηταν η γυναικα του και του ειπε του κουμπαρου οτι δεν πουλανε με τον τονο φετος,μονο με το κυβικο και τιμη δεν εμαθε,απο δευτερα θα ξερουμε,εμενα κατι μου λεει οτι θα ειναι αρκετα τσιμπημενες οι τιμες αν κρινω τις φετινες τιμες απο Βουλγαρια μιας και αυτος(οπως ολοι δηλ.) απο εκει φερνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #98525 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Δυο φορτηγα μαζευτηκαν παιδες!!!!Μετα το πασχα παμε για παραγγελια.Προχθες ολοκληρωθηκαν και οι εργασιες στον κηπο και ειμαι ετοιμος να βαλω δεκα παλετες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #98527 από sot78
Απαντήθηκε από sot78 στο θέμα Τιμές ξύλου
Καλησπερα παιδια να πω και γω την δικη μου εικονα με η χωρις υγρασια δρυς-οξια-γαυρος......για περιοχη θεσσαλονικης

Παλετα 1χ1χ1,80=26 παλετες ανα νταλικα 95ε ανα τεμαχιο
Παλετα 0,75χ1,10χ1,89=30 παλετες ανα νταλικα 85ε ανα τεμαχιο
Κομμενα 33cm σε κυβικο=47ε ανα κυβικο 40-42 κυβικα ανα νταλικα
Κορμος 1 μετρου σε κυβικο=43ε ανα κυβικο 40-42 κυβικα ανα νταλικα
Τονος κομμενα 33cm=79ε ο τονος,24-25 τονους ανα νταλικα
Τονος κορμος 1 μετρου=73ε ο τονος,24-25 τονους ανα νταλικα

Πληρωμη με την παραδοση αλλα κατοπιν σωστης και εγκυρης επικοινωνιας(συμφωνιας) οι τιμες ειναι τελικες χωρις τα ξεφορτωτικα.Αποστολη σε ολη την Ελλαδα......αυτα λεει ο φιλος Γιωργος απο την Μπερκοβιτσα-Μοντανα Βουλγαριας και οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω η μεταφορα μεχρι Αθηνα ειναι 500ε-550ε αναλογα αν μπαινει Αττικη Οδο η οχι.Οσο για τις τιμες τωρα ειναι καλα μετα τις 15 Μαιου που ξεκινα καινουργια υλοτομια στην γειτονικη χωρα και η ζεστη ειναι ενας λογος ανοδου της τιμης,σιγουρα το 5ε θα το παει πανω......Η επιλογη δικη σας!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98571 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Τιμές ξύλου
Είμαι από Ξάνθη.
Χρειάζομαι 10 παλλέτες (18 κυβικά) για τον επόμενο χειμώνα.
Φαντάζομαι βολεύει να ξεφορτώσει μισή νταλίκα εδώ και η υπόλοιπη να συνεχίσει για Θεσσαλονίκη ή παρακάτω.
Εάν κάποιος θα χρειαστεί τις υπόλοιπες 16 παλλέτες ας το γράψει με μνμα για να ανταλλάξουμε τηλέφωνα και να συννενοηθούμε.
Θα χρειαστεί φυσικά να ζητήσουμε (εάν βρεθεί κάποιος που να ενδιαφέρεται) και την βοήθεια του erimitis που ήδη έχει ξεκινήσει και θα παραγγείλει ή του sot78 που αναφέρει για πληρωμή κατά την παράδοση


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.214 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ