Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98927 από sot78
Απαντήθηκε από sot78 στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδια καλησπερα ελπιζω να εισαστε καλα.Ποιο πανω ειδα τον kostasd90 να γραφει για καλυτερες τιμες σε αττικη.......καλο θα ειναι απο ολους μας να λεμε τι τιμες βρηκαμε για να υπαρχει μετρο συγκρισεις!!!Οπως γραφει ο valsam και ο erimitis ετσι και ολοι εμεις και οπωε ειπε και καποιος απο εδω οτι μετα ιουνιου θα ανεβουν παλι τα ξυλα ειναι αληθεια σημερα κατεβασαν ενα φορτιο πατατες στην αθηνα και απο εκει που ζητουσαν 1 ευρω το χιλιομετρο το εκαναν 1,10 ευρω και λενε οτι θα το ανεβασουν και αλλο γιατι δεν βγαινει......να εχετε ενα ομορφο βραδυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #99108 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Λοιπον σας παραθετω τιμες απο την τελικη ερευνα αγορας που εκανα

παλετα 1χ1χ1,8 στα 95 ευρω το τεμαχιο
χυμα 33 ποντους κομμενα και σχισμενα στα 80 ευρω ο τονος
στιβαγμενα στο φορτηγο 52 ευρω το κυβικο

Οι παραπανω τιμες που βρηκα αφορουν πληροι φορτια για θεσσαλονικη.
Εμεις κλεισαμε φορτηγο παλετες στα 95 ευρω το τεμαχιο και το περιμενουμε μετα της 21 μαιου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #99120 από kostasd90
Απαντήθηκε από kostasd90 στο θέμα Τιμές ξύλου
Kαλημέρα.Η τιμή που έχω για Αττική είναι 68ευρώ το κυβικό και αφορά ποσότητα 40κυβικών.Φίλε erimitis μπορείς να μάθεις τιμή για Αττική.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #99143 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
68 το κυβικο αρα 140 περιπου ο τονος φιλε.Για φορτιο 24 τονους εγω παιρνω με τιμη 95 ευρω εκ των οποιων τα 500 ευρω ειναι μεταφορικα αρα στα 2200 βαλε ακομα ενα 500 ,αφου παει προς ενα ευρω το χιλιομετρο, να εισαι μεσα που μας κανει 2300+500+100(ΔΙΟΔΙΑ)=2900/24=120 ΒΑΛΕ ΚΑΙ 10% για να εισαι μεσα αντε να πουμε 130 ο τονος παραδωτεα αθηνα.

Φιλε θα μαθω τιμη και θα σου πω συντομα ακριβως τα παραπανω ειναι υπολογισμοι δικοι μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #99150 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τιμές ξύλου
Πάντως για περιοχή περιστέρι Κάτω από 170 την ελιά και το πουρναρι δεν βρίσκω (τόνος). Αλήθεια τι να προτιμήσω από τα δύο? Έχω άλλους δύο τόνους περσινή ελιά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Ημέρες πριν #99161 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Τιμές ξύλου
Θεωρητικά το πουρνάρι είναι καλύτερο. Αλλά σιγά μην είναι πουρνάρι. Το πουρνάρι είναι δύσκολο να πάει στο εμπόριο (το ελληνικό πουρνάρι). Συνήθως το παίρνουν επαγγελματίες.

Σε μια έκθεση πέρσυ στην Αθήνα ένας είχε πουρνάρι. Του λέω "ο παππούς μου πάντως στο χωριό που κόβει πουρνάρι δεν είναι έτσι. Και μου λέει. Είναι ένα ξύλο που στην Βουλγαρία το λένε πουρνάρι, αλλά στην ουσία δεν είναι πουρνάρι. Όταν του είπα και τότε γιατί γράφεις πουρνάρι έστριψε...

Πάρε καλύτερα ελιά να σαι και σίγουρος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": legend7ts

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.158 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ