οικονομια στο πελλετ???

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163321 από kafetzis
οικονομια στο πελλετ??? δημιουργήθηκε από kafetzis
καλησπερας μας ......εχω 2 μηνες που το περασα ατομικη μοναδα πελλετ ΜΖ 32 ...πολύ καλο μηχανημα το βλεπω....ο μαστορας που το εβαλε μου ειπε ...δες λεει αν εισαι καλα με την θερμοκρασια μεσα στο σπιτι κατεβασε το πελλετ εγω λεει το βαζω στο 1 δες πως παει και κατεβασετο -1 .....εγω το εβαλα -3 και είμαι καλα αργη λιγο να ζεστανει αλλα είναι καλα ...........θελω να ρωτησω ετσι κανω οικονομια θεωρητικα η κακος το κατεβασα τοσο ......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163326 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα οικονομια στο πελλετ???
Η οικονομια δεν εξαρταται το να παιζεις με το ανεβοκατεβασμα τις ισχυς η τις ριψης πελλετ στο δοχειο καυσης!!!!!!!!!!!!ολα παιζουν ρολο απο τη μονωση του σπιτιου την αισθηση τις ζεστας που θελει καθε ανθρωπος και φυσικα ολα κανονιζονται ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΧΩΡΟΥ!!!!!καλυτερα να αφησεις σταθερο το θεμοστατη χωρου μερα νυχτα και να ρυθμισεις το διαφορικο του(την ευαισθησια του θερμοστατη) η ακομα κατεβασε το 1-2 βαθμους αν νομιζεις οτι ζεστενεσαι ;)επεισης οικονομια κανουμε αν βρεις φθηνο και ποιοτικο πελλετ(καλοκαιρι συνηθως η προσφορες πολυκαταστηματων).μην πειραζεται τα μηχανηματα διοτι δεν θα αποδιδουν τα kw που θα ζητα το σπιτι και ενδεχομενα να καιτε και περισσοτερο!!!!!!!!!!1
Last edit: 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163343 από kafetzis
Απαντήθηκε από kafetzis στο θέμα οικονομια στο πελλετ???
το καταλαβα και σε ευχαριστω απλα ο μαστορας που το περαασε μου το ειπε και μου το εδειξε πως να το κατεβασω για αυτό και το πειραξα ....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ