Eπιλογη λεβητα πελλετ μπαλκονιου

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167257 από lazaros ren
Fokion συμφωνω με τα λεγομενα σου.μεσα εχεις οικονομια και αποδοση.οι περισοτεροι υδραυλικοι εδω μου προτεινουν σομπα μεσα στο χωρο.Πηγα σημερα ειδα τον IDEA ENERGY 25kw και μου φανηκε καλο μηχανημα τιμη κοντα στα 2600 ευρω.Αν τον εχει δουλεψει καποιος στο forum θα ηθελα τη γνωμη του.
Ευχαριστω
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167322 από ΒΟΥΓΕΛΕΚΑ
Έχω λέβητα στο μπαλκόνι (4ος όροφος) και με έχει βολέψει γιατί:
1. είναι κοντά σε σχέση με το λεβητοστάσιο (πολλές φορές χρειάζεται να δεις τι γράφει η οθόνη, να βάλεις πέλλετ κλπ).
2. Όταν γεμίζεις με πέλλετ πετάγεται λίγη σκόνη που δεν θα την ήθελα μέσα στο σπίτι.
ΟΜΩΣ:
είμαι Αθήνα και το κρύο δε συγκρίνεται με το δικό σου! Του έχω φτιάξει ένα μονωμένο σπιτάκι και πάλι έτυχε να ανάψει για να μην παγώσουν τα νερά του.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167325 από lazaros ren
Αυτο θελω να κανω και γω.θα κλεισω και θα μονωσω καλα ενα σπιτακι 1.5 επι 1.5.τι λεβητα εχεις?και αν εχεις κατι υποψη σου να μου προτεινεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167330 από ΒΟΥΓΕΛΕΚΑ
Έχω ένα NECIA 24. Δεν μπορώ όμως να σου συστήσω κάτι γιατί είμαι Αθήνα κι εδώ είναι πιο ήπιο το κλίμα, οπότε δεν είναι συγκρίσιμες οι συνθήκες κι αυτό έχει διαφορά.
Αυτό που μπορώ να σου πώ είναι ότι πρέπει να δώσεις σημασία από που θα πάρεις αυτό που θα πάρεις. Δεν είναι ψυγείο το πήρα-το έστεισα-τελείωσα. Οπότε καλύτερα να ρωτήσεις τους γύρω σου (που αντιμετωπίζουν ίδιες θερμοκρασίες με σένα) τι έχουν και τι υποστήριξη έχουν από εκεί που το πήραν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167379 από lazaros ren
Καλησπερα και παλι.Συνεχιζω την ερευνα οποτε μπορω,πηγα χθες ειδα τον thalia plus 27kw της mytherm στο τοπικο αντιπροσωπο.μου φανηκε καλος σαν λεβητας ενδυκνειται και για μπαλκονι καλη και η τιμη νομιζω αζιξει.ποια η γνωμη σας για το λεβητα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 2 Μήνες πριν #167383 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Eπιλογη λεβητα πελλετ μπαλκονιου
Πιστεύω ότι είναι καλή επιλογή, άλλωστε κι΄εγώ έχω τον 21 kw εδώ και 5 χρόνια τον οποίο και τοποθέτησα μόνος μου.
Στα συν είναι ότι έχει απλό, εύκολο και ανοικτό μενού (ceza), το εργοστάσιο είναι στην Σίνδο, όπου εύκολα και σχετικά φτηνά μπορείς να βρεις ανταλλακτικά. Μπορεί επίσης να κάψει εύκολα μεγάλο εύρος ποιότητας πέλλετ.
Εμένα στα 5 χρόνια, αν εξαιρεθεί ο πρώτος χρόνος που είχα συνέχεια προβλήματα έναυσης, τα οποία λύθηκαν με το που ήρθε τεχνικός από το εργοστάσιο, δεν παρουσιάστηκε κάποιο σημαντικό πρόβλημα. Φέτος εμφανίστηκε μια ζημιά στο δοχείο καύσης (τρυπητό) και πήγα εκεί και το επισκεύασαν, αλλά και το καινούριο είναι σχετικά φτηνό σε σχέση με κάτι άλλες μάρκες που ακούω από φίλους. Πάντως και αυτό τώρα το βγάζουν με πιο χοντρή λάμα με πάχος 4 αντί 3 χιλιοστά.
Αν το αποφασίσεις, είτε την εγκατάσταση την κάνεις μόνος σου είτε με συνεργείο του αντιπροσώπου, να επιμείνεις στην τεχνική υποστήριξη τουλάχιστον για τον πρώτο χρόνο όπου ότι είναι να βγει θα βγει, μέχρι να μάθεις να τον ρυθμίζεις και να τον δουλεύεις μόνος σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ