Fuzzy Logic 25 kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #85200 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW

vaggelis.alex1968 έγραψε: Φίλε agge72 η τιμή που μου είπε είναι:
Fuggy Logic 25kw τιμή 3630ευρώ
αντιστάθμιση θα βάλω σίγουρα γιατί κάνει μεγάλη οικονομία,(όταν δεν κάνει παγωνιες δηλ. το μισό περίπου χειμώνα).
τετράωδη τιμή 180 ευρώ.
Τρίωδη βάνα siemens 1 1/2 με μοτερ(προερετικά)τιμή 210 ευρω.
το 80άρι μπόϊλερ το εχω. Είναι για ΖΝΧ.
θα αλλάξω το δοχείο διαστολης και θα βάλω 100L. τιμή 95ευρώ το παλιο που εχω ειναι πολύ μικρό.
Η σύνδεση θα είναι παράληλη με αυτήν του πετρελαίου.
πιστεύω να σε κάλυψα. Συγνώμη για την καθηστέρηση αλλά λόγω εργασίας δεω είχα και πολύ χρόνο.



Η τιμη του λεβητα 3630e ειναι με την αντισταθμιση για οχι.Χωρις το μποιλερ που εχεις ποσο θα ειναι
το κοστος ολων τον υλικων για να το κανεις με αντισταθμιση?Κατι νωμιζο δεν το εχεται ξεκαθαριση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #85205 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW

vaggelis.alex1968 έγραψε: Θέλω να ευχαριστησω τον Frakyd, έχω επικοινονισει με τον Γενικό αντιπρόσωπο στο Βόλο και έχω μιλησει μαζί του, πρόκειται για έναν εξέρετο Κύριο και γνώστη του τι πουλάει. Εχω κάνει μια επίσκεψη στο χώρο του και είδα και κάποια πράγματα απο κοντά. Η μόνοση που έχω είναι αρκετά καλή μπορώ να πω και μου είπε οτι ο 25kw θα με καλύψει .


Αντε, με το καλο ο λεβητας κ η σωστη εγκατασταση!
Δεν χρειαζεται να ευχαριστεις φιλε vaggelis.alex1968.
Εδω ειμαστε για να βοηθαει ο καθενας οσο μπορει κ να ανταλλαζουμε αποψεις.
Μεθαυριο π.χ. θα εχεις εσυ καλυτερες ρυθμισεις ή θα εχεις βρει
καλο κ φτηνο πελλετ κ θα βοηθησεις εμενα.
Ετσι νομιζω οτι παει.Οσο μπορουμε να βοηθησουμε καλο ειναι να το κανουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #85613 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW
Ο Λέβητας στην αρχική τιμή του 3600Ευρω έχει τον προγραμματιστή που τον ονομάζει fuzzy Logic (εγγέφαλος αντιστάθμισης).
Τώρα προερετικά όποιος θέλει δίνει 180Ευρώ για αγορα της τετράωδης.
Για την τοποθέτηση ο υδραυλικός θα παρει κάτι παραπάνω διότι είναι λίγο χρονοβόρα η τοποθέτηση της. Αλλά νωμίζω ότι αξίζει τον κόπο και τα χρήματα Αν αποφασίσεις να αγοράσεις τον συγγεκριμένο λεβητα.
Θα κανεις την απόσβεση (της τετράωδης τον πρώτο μισό χειμωνα,ειδικά αν είναι σαν το φετινό).
Τώρα για τα λοιπά υλικα που θα χρειαστείς: όπως καμηνάδα (με μόνοση ή χωρις-γωνιες κ.λ.π) αυτα ειναι για την κάθε οικία διαφορετικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #85617 από vaggelis.alex1968
Απαντήθηκε από vaggelis.alex1968 στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW
Σίγουρα όταν το τοποθετήσω θα πω και εγώ για τη λειτουργεία του και ότι νέο ανακαλύπτω όπως πολοί φίλοι συμφορουμίτες. Βέβαια εγώ περιμένω να εκριθει το πρόγραμμα εξ, οικονόμιση κατ,οίκον αλλιώς θα το ειχα τοποθετησει.Πιστευω ότι δεν θα αργήσει ακόμα πολύ, για κάτι νεότερο θα σας ενημερώνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #86122 από sakis441
Απαντήθηκε από sakis441 στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW
για σας είμαι καινούργιος στο φόρουμ σκέφτομαι να πάρω έναν λέβητα fuzzy logic 40 kw για ένα σπίτι και ένα μαγαζί 150 τμ. το καθένα. αλλά θέλω να κεω ξύλα και καλαμπόκι, εχο διαβασι πολα στο φορουμ για το μιχανιμα αυτο, αλλα δεν διαβασα αν καπιοσ το εχι δοκιμασι με αλα καυσιμα εκτοσ απο πελε και πιρινα. αν καπιοσ το εχι δοκιμασι ασ μασ πι τισ εντιποσιτου. θα χει την ιδία απόδοση με το ξυλο η μετο καλαμποκι οπός όταν καίει πελετ? και τι διαδικασία χριαζετε για να κάψεις ξύλο η καλαμποκι. ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #86259 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 25 kW

vaggelis.alex1968 έγραψε: Σίγουρα όταν το τοποθετήσω θα πω και εγώ για τη λειτουργεία του και ότι νέο ανακαλύπτω όπως πολοί φίλοι συμφορουμίτες. Βέβαια εγώ περιμένω να εκριθει το πρόγραμμα εξ, οικονόμιση κατ,οίκον αλλιώς θα το ειχα τοποθετησει.Πιστευω ότι δεν θα αργήσει ακόμα πολύ, για κάτι νεότερο θα σας ενημερώνω.


Εχε υπ ΄όψιν σου ότι εάν έχεις τα χρήματα δεν χρειάζεται να περιμένεις το εξ΄οικονομώ για να προχωρήσεις στην αγορά δεδομένο ότι οι παρεμβάσεις μπορούν να ξεκινήσουν μετά την έκδοση του πρώτου ΠΕΑ με την ευθύνη του ιδιοκτήτη ανεξάρτητα με το εάν έχει πάρει έγκριση για το πρόγραμμα ή όχι. Απλά το τιμολόγιο-απόδειξη που θα κόψεις πρέπει να είναι βάση των προδιαγραφών του εξ΄οικονομώ για να μπορείς όταν πάρεις έγκριση να το δικαιολογήσεις.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ