Τοποθέτηση inverter σε λέβητα πυρηνόξυλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89517 από Panos
απ' ότι καταλαβαίνω, έχεις εσωτερικό κυκλοφορητή, αυτό λύνει το πρόβλημα της απόκλισης, και ναι με ζεστότερα νερά έχουμε αυξημένη θερμική ακτινοβολία,καλύτερη και ευκολότερη μεταφορά ενέργειας. Το ανθρώπινο σώμα αισθάνεται περισσότερη ζέστη. όσο για οικονομία στην τσέπη σου, μην περιμένεις σπουδαία πράγματα.


konstantinos1 έγραψε:

Panos έγραψε: ακριβώς, ξεκίνα να ανεβάζεις όμως +5 +5 +5 για να βρεις την θερμοκρασία που σε βολεύει χωρίς να γίνει επικίνδυνη, σε ποιό σημείο έχεις τον υδροστάτη? αν τον έχεις πάνω στον σωλήνα εξόδου μπορεί να έχει απόκλιση από την πραγματική θερμοκρασία λέβητα κατά 10 βαθμούς, άρα στο 60-62 θα είσαι καλά.



Όταν λες τον υδροστατη μπορεις να μου περιγραψεις που βρισκεται αυτο πανω στο λεβητα;Η με μια φωτογραφια.Παντως με την αποκλιση που λες έχω παρατηρησει πως ο κυκλοφορητης ανοιγει(ακουγεται κιολας περα απο το λαμπακι που αναβει) με το που πιασει την επιθυμητη θερμοκρασια που του έχω ορισει .Αντε να εχει 2 βαθμους αποκλιση.Και κλεινει οταν τα νερα του λεβητα πεσουν μεχρι και 5 βαθμους περιπου κατω απο αυτη.(εκτος και αν το θερμομετρο του λεβητα μετραει και αυτο λαθος)

Αν λοιπον κανω αυτο που μου λες δε θα έχω αρκετα μεγαλυτερη σπαταλη σε καυσιμο ή θα έιναι πιο αποδοτικο λογω πιο γρηγορης επιτευξης θερμοκρασιας;[/quote]

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89522 από konstantinos1
Ο κυκολοφορητης μου ειναι ο wilo stratos 30/1-7 και έιναι τοποθετημενος στο πάνω σημειο του λεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #91676 από chris lam
Φίλε μην μπερδεύεσαι .... βάλε τον κυκλοφορητη στο 50 με 55 για να ξεκινάει η κυκλοφορία όπως είπε ο Σαμαράς και χαμήλωσε την ταχύτητα του κυκλοφορητη που είναι με ένα κουμπάκι πάνω του με τρεις η τέσσερις σκάλες για να γυρνάνε πιο αργά τα επιστρεφόμενα για να δεις μεγαλύτερη των 60 θερμοκρασία στο καζάνι........

Και εγώ πυρήνα καίω και καταναλώνω 60 με 70 κιλά για δυο σπίτια και ένα μποιλερ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ