Ποιον από τους 2 λέβητες να επιλέξω για 115τ.μ.;

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108788 από terisds

mastoras έγραψε:

str1979 έγραψε: καλησπερα
Παρακαλω για τα φωτα σας διοτι πρεπει να απαντησω στον εμπορο μεχρι αυριο απογευμα


Σίγουρα πλάκα μας κάνεις :woohoo:

Ο έμπορος σε πιέζει......η εσύ το άφησες τελευταία ώρα.

Δεν τελείωσε το πανηγύρι ακόμη,έχεις μέρες!
Αν είναι αυτός που φαντάζομαι,ο κατασκευαστής είναι από το χωριό μου,και σόι!

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108789 από avato-pantou
Θα στον δωσει τζαμπα και βιαζεσαι τοσο πολυ μην τυχων και σε προλαβει αλλος? ;)
Και ο 35 kw μεγαλος θα ειναι μην βιαζεσαι κοιτα και κατι αλλο.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108790 από str1979
καλημερα

ο κατασκευαστης ειναι αυτος

www.vekan.gr/index.php/levites

ο 35kw ειναι ο μικροτερος σε μεγεθος στις φωτο

στο δευτερο βιντεο ειναι ο 60kw με κοκινο χρωμα

www.vekan.gr/index.php/2012-01-31-11-07-52

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108791 από kosmidis80
Καλημερα! Ειχαμε μιλησει βεβαια σε οτι αφορα το κοντρολερ που εχει ο λεβητας, αλλα τοτε δεν ειχα δει το εσωτερικο του, τις διαδρομες και τον καυστηρα του.

Βασικα θα σε στενοχωρησω, αλλα μηπως να δεις για καποιον αλλον λεβητα? Βρισκω σημαντικα μειονεκτηματα σε οτι αφορα την κατασκευη :
1) Ο 35αρης που λες εχει πολυ μικρο βαρος! Τι λαμαρινες (παχος) χρησιμοποιουν?
2) Πολυ μικρη χωρητικοτητα σε νερο. Η θερμενομενη επιφανεια πρεπει να ειναι μικρη. Αυτο απλα να σου πω οτι σημαινει οτι η αποδοση θα ειναι χαμηλη, καθως η περισσοτερη ενεργεια θα φευγει στην καμιναδα?
3) Ο καυστηρας που εχουν, δεν ειναι τιποτα ιδαιτερο. Το φτιαχνεις και μονος σου πολυ ευκολα.
4) Ποσες διαδρομες εχει ο λεβητας? και καθαριζονται ευκολα οι διαδρομες αυτες? Απο το βιντεο που εβαλες διακρινω την μια μονο ευκολα καθαριζομενη.
5) Πριονιδια ή τριματα γενικώς αμφιβαλλω αν θα μπορεσει να καψει με αυτου του ειδους τον καυστηρα
6) Δεν εχει συρταρι καθαρισμου σταχτης. Δεν θα ειναι ευκολη δουλεια ο καθαρισμος, ειδικα σε βιομαζα που θα ειναι αυξημενη η σταχτη.

Τελος θα ηθελα να ρωτησεις κανεναν πελατη που να εχει το ιδιο λεβητα και να μην μενεις στα λογια του εμπορου. Επισης να δεις λιγο την θερμοκρασια καυσαεριων που βγαζει γιατι εχω την εντυπωση οτι θα ειναι αρκετα αυξημενη.

Ολα τα παραπανω βεβαια ξεπερνιουνται αν και εφοσον ο λεβητας ειναι παμφθηνος και εχεις στο μυαλο οτι τον κραταω 2-3-4 χρονια ζεσταινομαστε με τον οποιο συμβιβασμο και μετα βλεπουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108797 από terisds
Θεόδωρε,τα παιδιά τα ξέρω,πίστεψέ με δεν θα πούν ποτέ ψέματα,όλα τα υλικά που δουλεύουν είναι άριστα,χωρίς τσιγγουνιές στην ποιότητα.
Είναι 3 χρόνια που κατασκευάζουν λέβητες,στην αρχή για ξύλα,και μετά για βιομάζα,έχουν πουλήσει πάρα πολλά κομάτια,και μόνο καλά λόγια ακούς,δυστυχώς όταν έβαλα εγώ δεν είχαν ακόμη παραγωγή,αλλά έχω δεί όλες τις φάσεις παραγωγής, και τα υλικά που δουλεύουν,και είναι άριστα.
Εσένα κόβει το μάτι σου από υλικά,αν έρθεις κατά εδώ θα σε πάω να δείς,δεν ξέρω από πότε εργάζεσαι εκεί,αλλά εγώ ερχόμουν στο παλιό μαγαζί,ακόμη πρίν πάτε απέναντι,και μετά στήν Σίνδο.
Παλιός βαρελάρος,καί αντλιάρος.
B)

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #108799 από kosmidis80
ΩΠΑ! Να που θα βγουμε και γνωστοι! :lol:

Απο το παλιο ειμαι ακομη! Σε ποιο σκυροδεμα δουλεψες?

Για να μην παρεξηγηθω στο θεμα του φιλου Στρατου, αυτος μονο ξερει που το ειδε απο κοντα τον λεβητα! Εγω απλα καποιες παρατηρησεις κανω που καλο θα ηταν να τις εχει κατα νου. Οπως επισης και το εργοστασιο για να εξελιξουν τα μηχανηματα τους!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ