Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45356 από fothan
Απαντήθηκε από fothan στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε: Παμε και σε ενα αλλο θεματακι,για να γινει το κεφαλι καζανι :angry: Στο τέλος του μενου του controller υπαρχουν δυο μενου.
Το sustain work που ρυθμιζεται σε δευτερολεπτα και το sustain break που ρυθμιζεται σε λεπτα..
Αυτή τη λειτουργία ειναι;



apo oti katalava apo to aggliko manual to sustain work simainei posi wra (deyterolepta) na leitourgei o anemistiras AFOTOY piasei tin epithimiti thermokrasia to nero...diladi an ton exeis orisei na stamataei stous 75 vathmous kai sustain work 15 deyterolepta, o anemistiras tha doulepsei mexri tous 75 vathmous kai tha eksakolouthisei na leitourgei gia akomi 15 deyterolepta kai meta tha stamatisei....to sustain break apo tin alli einai gia na rythmiseis to xroniko diastima gia na ksanaksekinisei o anemistiras. p.x stamataei o anemistiras stous 75 vathmous kai exeis orisei sustain break 10 lepta.. e meta apo deka lepta tha ksanaksekinisei o anemistiras na doulevei gia na ksanapiasei tous 75 vathmous..Edw omws empleketai kai to boiler hysterisis to opoio einai rythmismeno stous 2 vathmous (egw to allaksa stous 5) kai to opoio sou leei oti otan piaseis tous 75 vathmous tha stamatisei o anemistiras alla den tha ksanaksekinisei an den pesei 2 vathmous toulaxiston (diladi 73). OPOTE ayta ta dyo (sustain break kai boiler hysterisis) allhloeksartwntai, prepei diladi na isxyoun kai ta dyo gia na leitourgisei o anemistiras (na exoun perasei kai deka lepta alla kai na exei pesei 2 vathmous i thermokrasia tou nerou..) stin ousia sou dinei dyo tropous gia na ekkiniseis ton anemistira , eite me xronokathysterisi eite analoga me to poso theleis na pesei i thermokrasia twn nerwn...
elpizw na egina katanohtos kai na voithisa
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45357 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Μπορεις σε παρακαλω να γραφεις Ελληνικα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45363 από fothan
Απαντήθηκε από fothan στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

kosmidis80 έγραψε: Μπορεις σε παρακαλω να γραφεις Ελληνικα?


Αν εννοεις ελληνικους χαρακτηρες ναι μπορω απλα μου παιρνει περισσοτερο χρονο...μιας και γραφουν ομως ολοι ετσι καλυτερα να προσαρμοστω και εγω... :oops:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45372 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Προς kosmidis80


Εγω οταν ειχα στειλει μαιλ στην εταιρια που φτιαχνει τα κοντρολ.Μου ειπαν ποιο ειναι το τηλ μου γιατη εχουμε στην χωρα σου αντηπροσωπο.Εδωσα το τηλ και μεσα σε δυο ωρες με ειχαν παρει τηλ.


Οπως εχω αναφερει δεν τον ξερω τον ανθρωπο. Αλλα επιδη την πατησα στο after sell με τον λεβητα μου που εφερα απεθιας απο την Τσεχια. Δεν ηξερα πως να τον συνδεσω, αν δουλευει καλα, αν εχω κανει καπου λαθος και αλλα παρα πολα.Με εκαναν να μετανιωσω 100 φορες για τα 800-1000 ευρο που κερδησα. Οπου ευχαριστω οσους με βοηθησαν να βγαλω μια ακρη.Βεβεα με αυτα που βλεπω και διαβαζω εδω μεσα δεν ξερω αν ειχα καλυτερη τυχη αν αγοραζα απο εδω αλλα λεμε :P :P :P :P
Οποτε μεσα απο την περσινη μου εμπηρια λεω οτι για 10 ευρο διαφορα δεν εχω κανεναν λογο να τον παρω απο εξω.

ATMOS DC32S
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by androutso.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45395 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

androutso έγραψε: Προς kosmidis80


Εγω οταν ειχα στειλει μαιλ στην εταιρια που φτιαχνει τα κοντρολ.Μου ειπαν ποιο ειναι το τηλ μου γιατη εχουμε στην χωρα σου αντηπροσωπο.Εδωσα το τηλ και μεσα σε δυο ωρες με ειχαν παρει τηλ.


Οπως εχω αναφερει δεν τον ξερω τον ανθρωπο. Αλλα επιδη την πατησα στο after sell με τον λεβητα μου που εφερα απεθιας απο την Τσεχια. Δεν ηξερα πως να τον συνδεσω, αν δουλευει καλα, αν εχω κανει καπου λαθος και αλλα παρα πολα.Με εκαναν να μετανιωσω 100 φορες για τα 800-1000 ευρο που κερδησα. Οπου ευχαριστω οσους με βοηθησαν να βγαλω μια ακρη.Βεβεα με αυτα που βλεπω και διαβαζω εδω μεσα δεν ξερω αν ειχα καλυτερη τυχη αν αγοραζα απο εδω αλλα λεμε :P :P :P :P
Οποτε μεσα απο την περσινη μου εμπηρια λεω οτι για 10 ευρο διαφορα δεν εχω κανεναν λογο να τον παρω απο εξω.


Καλημερα σε ολους!

Ναι βρε δεν αντιλεγω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45414 από dimitris-evia
Απαντήθηκε από dimitris-evia στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

valsam έγραψε:

dimitris-evia έγραψε:

valsam έγραψε:

dimitris-evia έγραψε: ακριβος δεν τον εχω στο κυαθιο

Εχω που εχω πονοκεφαλο θα την σπασουμε τελικα την κεφαλα μας!
Αντε πειτε μου τοτε αν υποθεσουμε οτι ο σενσορας ο πισω αφου λεει και wuw οτι μπαινει σιγουρα στο μπαφερ η γ@μημενη η τρυπα πισω που λεει για σενσορ τοτε τι μπαινει εκει?


έλα ντε πάντως σίγουρα έχει και άλλη μπροστά οπου εχει το θερμόμετρο την ειδα :evil: :evil: :evil:
κριμα 12 ευρο το κυαθιο που αγορασα :lol:

Εγω που πηρα 2 (ενα για το μπαφερ και ενα για την τρυπα αγνωστου ταυτοτητας)?
Ρε dimitris-evia αφου εβγαλες το κοντρολερ απο μπροστα θα ειδες σιγουρα μια γεφυρα που εχει ετσι δεν ειναι,ο ηλεκτρολογος που ειχα φερει και ειναι και σαινη μου ειχε προτεινει να γινοταν εκει η συνδεση του θερμοστατη χωρου,αλλα μου προτεινε και επισης να γινοταν ξεχωριστα κατευθειαν στον δευτερο κυκλοφορητη δηλ. αυτον του μπαφερ και επελεξε την δευτερη επιλογη.


αυτο εκανα εβγαλα την γεφυρα και εβαλα εκι τον θερμοστατη χορου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.118 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ