Σκούπα στάχτης

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165736 από papiri
Σκούπα στάχτης δημιουργήθηκε από papiri
Καλησπέρα, έχω χρόνια να μπω στο φόρουμ. Έχουμε λέβητα ξύλου Adarad. Ο πατέρας μου σκέφτεται να αγοράσει μία σκούπα για να καθαρίζει τις στάχτες από τον λέβητα ξύλου, τον οποίο χρησιμοποιεί στο φουλ όλο τον χειμώνα, οπότε μιλάμε για πολύ στάχτη. Θέλει μόνο με κάδο, χωρίς σακούλα. Του πρότειναν: Karcher ad-2 εκτός ότι η τιμή ήταν στα ύψη, καμία σχέση με αυτές που φαίνονται στο skroutz . Έκανα μία έρευνα και μου φαίνεται ότι βρήκα κάτι καλύτερο (από άποψη μάρκας) δυνατότερο και οικονομικότερο: Black&decker BXVC20TPE .

Γνωρίζει κανείς να δώσει τα φώτα του;

Αυτό που τον απασχολεί και δεν μπόρεσα να βρω είναι το μήκος που έχουν τα λάστιχα - σπιράλ. Ξέρει κανείς τι μήκος έχουν; Επίσης εσείς πιο προτείνεται;
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by papiri.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165737 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Σκούπα στάχτης
Προσωπικά την βρίσκω απαράδεκτη την black deker.Το θέμα είναι με το φίλτρο της,μπουκώνει εύκολα και είναι και δύσκολος ο καθαρισμός του.Το ίδιο πιστεύω να ισχύει με όσες έχουν παρόμοιο φίλτρο. Πριν είχα άλλη με διαφορετικό φίλτρο και ήταν πολύ καλύτερη. Δυστυχώς δεν ταιριάζει ο κάδος της προηγούμενης με την καινούρια και πρέπει να κάνω πατέντα.Με την προηγούμενη (μοσχαλη+ ένα φανελάκι για φίλτρο) καθάριζα τρεις φόρες τη σόμπα άνετα,μ'αυτη ούτε μίση φορά,απογοήτευση.
Για κάνα δυο-τρία λεπτά δουλεύει καλά. Αν σου φτάνει αυτός ο χρόνος να καθαρίσεις είναι εντάξει. Εμένα δεν μου φτάνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165739 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Σκούπα στάχτης
Καλησπέρα, πέρσι αγόρασα την σκούπα www.skroutz.gr/s/2362137/Karcher-AD-3-Premium-Fireplace.html για καθαρισμό του λέβητα πέλλετ, η τιμή της ήταν προσφορά στο Praktiker 100 ευρώ με 24 άτοκες δόσεις, οπότε συνέφερε. Όντος είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, το φίλτρο της πλένετε και μαζεύει τα πάντα. Σε περίπτωση που γεμίσει το φίλτρο, το τινάζεις ή το φυσάς με αεροσυμπιεστή και συνεχίζεις την δουλειά σου. Θεωρώ ότι είναι ακριβή αλλά σε σύγκριση με άλλες παρόμοιες είναι πολύ μπροστά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165753 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σκούπα στάχτης
το μηκος ειναι σε ολες περιπου το ιδιο γυρω στο 1,5 μ . προσοχη ...καμμια δεν μαζευει καρβουνακια !!! και η ζεστη σταχτη μπορει να κρυβει τετοια . οπως ειπε ο δημητρης οσες εχουν φιλτρο hepa θελουν συχνο καθαρισμα . καποιες εχουν ενα φιλτρο που καλυπτει ολο τον καδο ...θεωρω οτι ειναι προτιμοτερες (αυτο κανουμε και με το φανελακι που ισως διαβασες ) υπαρχουν και καποια σακουλακια που φοριουνται εξωτερικα απ το φιλτρο hepa και πουλιουνται χωρια ....παρε οποια θες αλλα αν θελησεις να βαλεις φανελακι θα πρεπει το σπιραλ να συνδεεται στον καδο κι οχι στο πανω μερος της σκουπας επιπλεον φροντισε να μπορεις αν βρεις το ανταλακτικο φιλτρο και κατα προτιμηση το φιλτρο hepa η οποιοδηποτε αλλο να ειναι πλενομενο κι οχι χαρτινο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165757 από papiri
Απαντήθηκε από papiri στο θέμα Σκούπα στάχτης
Σε ευχαριστώ, με κατατόπισες αρκετά. Εσύ τι θα πρότεινες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #165760 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σκούπα στάχτης
την πιο φτηνη που θα βρεις στα 1000-1200 watts (αν ειναι μονο γι αυτη την χρηση) και να χρησιμοποιησεις φανελακι... :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ