Πωλειται ξυλολεβητας 2 μηνων 40kw

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166134 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Πωλειται ξυλολεβητας 2 μηνων 40kw

burnit40 έγραψε:

giorgos1967 έγραψε:


δεν μπορουμε να τον ρυθμίσουμε με τον καυστηρα πελλετ .ειχα παλια λεβητα πετρελαιου μετατροπη με καυστηρα ferroli p7 βαρεθηκα το καθαρισμα και αγοραζω τον ξυλολεβητα και κουμπώνουμε τον ferroli.εκει αρχισαν τα οργανα :evil: :evil: :evil: ακαυστο πελλετ εκει που καθαριζα ανα 3 μερες με το ferroli τωρα καθε μερα 1 κουβα 10 litra
Τρελαδικο.να το 1 να το αλλο φταιει δεν κανει ο καυστηρας σου λεει ο μεγας μαστορας. πουλαω τον καυστήρα και τον λεβητα πετρελαιου και αγοραζω αλλο καυστηρα pellet
AXINAR πιστευω πολυ καλος .παλι τα ιδια παλι τα ιδια . ο μαστορας βγαζει την ουρα του εξω τα βλεπει ολα οκ εχω πληρωσει συνολο πανω απο 4000 euro και δουλεια τιποτα .1 αλλος μαστορας μου λεει οτι μαλλον φταιει ο οσυγκεκριμένος ξυλολεβητας δεν μπορει να καψει πελλετ και πιστευω ειναι αυτο.σαν ξυλολεβητας ειναι ok απλα δεν κανει για πελλετ ..δεν υπαρχει σταχτη στο σταχτοδοχείο μονο ακαυστο pellet στις 2 μερες αν δεν καθαρίσεις το συρταρι ξεχειλίζει καθε μερα 1 κουβα

Και αυτήν την στάχτη που σου βγάζει και σένα φίλε....δεν μου φαίνεται για καθαρή στάχτη , πολλά καρβουνακια σου βγάζει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166135 από giorgos1967
Απαντήθηκε από giorgos1967 στο θέμα Πωλειται ξυλολεβητας 2 μηνων 40kw

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Φτιάξε σε ένα τορνο μηχανουργείο με λαμα 3-4 χιλιοστά παχος στριφτά στο μηκος και στη διάμετρο των τουμπο θα κάνεις δουλειά θα κόψεις ένα 20-30% καυσαέρια έξω και θα τα κερδίσεις στο λεβητα

κωστα καποια φωτο απο τους στροβιλιστες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166143 από burnit40
Απαντήθηκε από burnit40 στο θέμα Πωλειται ξυλολεβητας 2 μηνων 40kw
αυτήν η στάχτη είναι 6 ημερών κ αυτά τα καρβουνάκια είναι γιατί είναι μάπα το πελλετ,αν αλλάξω πελλετ πούδρα βγαίνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166176 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Πωλειται ξυλολεβητας 2 μηνων 40kw
Τι να σου πω...εγώ για αλλαγή ρυθμίσεων βλέπω ότι θέλεις γιατί έχεις καρβουνακια και όχι κλιγκερ να φταίει το πέλλετ, εκτιμώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166179 από giorgos1967
Απαντήθηκε από giorgos1967 στο θέμα Πωλειται ξυλολεβητας 2 μηνων 40kw

thomas έγραψε: Τι να σου πω...εγώ για αλλαγή ρυθμίσεων βλέπω ότι θέλεις γιατί έχεις καρβουνακια και όχι κλιγκερ να φταίει το πέλλετ, εκτιμώ






μετα απο 1 μερα που καθαρισα το τασάκι και 1 κουβα ακαυστο πελλετ μεσα σε 24 ωρες εκαψα αυστριακο πελλετ και ρωσικο



καυστηρας axinar αγορασμένος 5 μερες ειναι για γελια για κλαματα?
Συνημμένα:
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giorgos1967.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166191 από Valo
Απαντήθηκε από Valo στο θέμα Πωλειται ξυλολεβητας 2 μηνων 40kw
Άμα θέλεις κάνουμε ανταλλαγή - έχω έναν ίδιας ισχύος τύπου Thermostahl με κυλινδρικό κάθετο εναλλάκτη και 21 κάθετα τούμπο διαμέτρου Φ50 . Μαζί και οι ανοξείδωτοι επιβραδυντές :cheer:

Στο ξύλο δεν με ικανοποιεί λόγω του κάθετου εναλλάκτη αλλά στο πέλλετ πρέπει να τα σπάει..

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Valo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.133 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ