Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11326 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Τιμές pellet
Για πέλλετ ελιάς τι γίνετε?Το βρήκα με 0,16 λεπτά έχουμε εντυπώσεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11329 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε: Οι τιμές που θα ανακοινωθούν αρχές Απρίλη, θα έχουν ισχύει τον Αύγουστο. Το πόσο θα πέσουν τώρα και το πόσο θα ανέβουν τον χειμώνα, δεν το γνωρίζω. Σίγουρα όμως δεν περιμένουμε περσινές τιμές για το καλοκαίρι. Μακάρι να ήταν αλλιώς.


Γι' αυτό κι εγώ λέω μήπως, αν μαζευτούν αρκετοί τόνοι, κινηθούμε στα περσινά, εφόσον κι εσείς οι έμποροι κάνετε κάτι καλύτερο για τα μέλη του φόρουμ. Εφόσον αποκρυσταλλωθούν συγκεκριμένες ποσότητες ανά μάρκα, όποιος έμπορος διακινεί την εκάστοτε μάρκα κι επιθυμεί να συμμετέχει στη διαδικασία, ας προτείνει μια τιμή για τα μέλη και μόνο. Αλλιώς η κάθε ομάδα θα αναζητήσει η ίδια προσφορές.

Κοινωνική ευαισθησία πρέπει πλέον να επιδεικνύουν όλοι. Οι καιροί δεν είναι πλέον απλά χαλεποί, είναι δραματικοί, κι αν δεν συνεργαστούμε, θα κυλήσουμε όλοι προς τα κάτω. Κανείς δεν θα γλυτώσει.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11330 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: SAVA κανείς έκαψε;


SAVA λοιπόν.. με V.... SAVA, KRANJ, SLO ... το καλύτερο που βρήκα εμπορικά (σε ποσότητα), 300-310 €
λίγη στάχτη, ανύπαρκτο κλίγκερ, πολύ ζέστη.. (δεν έχει χρώμα οξιάς..)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11335 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: Το πρόβλημα είναι ότι η τσέπη μας πλέον δεν αντέχει ποτέ.

Πάντως, αν πετύχαινα πέρισυ να προαγοράσω και τους 5 τόνους απ' το καλοκαίρι, θα γλύτωνα γύρω στα 250 ευρώ. Μιλάμε για το 1/3 πλέον του μισθού μου. Λίγα είναι;

Κι επειδή πλέον τα περί ομαδικών αγορών χάνονται στην απεραντοσύνη της πολυλογίας μας, αρχίζω και ψάχνομαι. Ο κόσμος γουστάρει να τον βιάζουν τελικά καθημερινά, ίσως να το 'χουμε συνηθίσει κιόλας, και να φοβόμαστε τις αλλαγές.

Τελευταία πλέον πρότασή μου σ' αυτό το φόρουμ για ομαδικές αγορές. Προτείνω να ανοίγει όποιος επιθυμεί θέμα για ομαδική αγορά μιας συγκεκριμένης μάρκας πέλετ, για να μην απεραντολογούμε. Όσοι συγκεντρωθούν σε κάθε μάρκα, ας συνεννοηθούν μεταξύ τους, για να βγάλουν άκρη, μόνοι τους ή με έμπορο. Και για να μην υπάρχουν περιορισμοί, όποιος έχει και δεύτερη επιλογή, ας συμμετέχει και σε δεύτερο group. Στο τέλος με βάση και τις προσφορές θα επιλέξει ο καθένας πού θα παραγγείλλει.

Αυτό πρέπει να ξεκινήσει από τώρα, ώστε σε λίγο καιρό να προχωρήσει το θέμα.
Jnet, τι λες γι' αυτή την πρόταση; Πείτε και οι υπόλοιποι τη γνώμη σας...


Θεωρώ οτι δεν εχουν νοημα τα group buy ανα Μαρκα. Εχουμε κάνει το θέμα group buy που ξεκίνησε ο Κώστας (ΚΑΚΟS). Μεσα στον Απρίλιο που θα πέσουν οι τιμές θα κάνουμε ολες τις συμφωνίες. Θα ανακοινωθούν εδώ και ο καθένας θα διαλέξει την μάρκα που θα αγοράσει.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KALDRI

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11339 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet

KERBEROS έγραψε: Κι επειδή πλέον τα περί ομαδικών αγορών χάνονται στην απεραντοσύνη της πολυλογίας μας, αρχίζω και ψάχνομαι. Ο κόσμος γουστάρει να τον βιάζουν τελικά καθημερινά, ίσως να το 'χουμε συνηθίσει κιόλας, και να φοβόμαστε τις αλλαγές.


KERBEROS πες μου σε παρακαλώ γιατί το λες αυτό. Δεν προχωράει καλά η δουλειά με την ομαδική αγορά ?

Αφου υπάρχει ενδιαφέρον για 280τόνους.......δεν είναι βήμα αυτό ?

Εγώ που δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω, έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα, για να βοηθήσω τους φίλους του φόρουμ.

Ο σούγκαρ ανακοίνωσε την προσφορά του για τώρα......άμεσα.

Κάνατε 2 συναντήσεις μέλη-φορουμ μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα.......

Εγώ μια χαρά τα βλέπω...... :)
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11340 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές pellet
Σε αυτό το σημείο πρέπει να πούμε σε οσους δεν είναι μέλη και βλέπουν το φορουμ σαν απλοί επισκέπτες δεν μπορούν να δούν τις τιμές προσφοράς που γίνονται στα μέλη και που είναι πολυ ενδιαφέρουσες αυτή την στιγμή στο παρακάτω θέμα
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...27&id=4853&Itemid=53

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.390 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ