Τι pellet θα αγοράσετε / αγοράσατε για το χειμώνα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74597 από dimlyk
ναι νικο αμεκο .

σταυρο φτηνος εισαι ,,,φτασανε 8 :P


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74599 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

Sp4wN έγραψε: Περιμένω τη μέρα που θα βαρεθούμε να μαλώνουμε για τις πιστοποιήσεις των πέλλετ !!

Ειλικρινά όμως :lol: :P


και μετά γιατί θα μαλώνουμε???? :woohoo: :woohoo:

προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να αγοράσω (με όποια εγγύηση που δε θα ναι γραμμένη) ένα φτηνότερο πελλετ που θα καίει το ίδιο με το πιστοποιημένο. Υποτίθεται (και πιστεύω πως στο εξωτερικό τηρείται) πως αν πληρώσω τη πιστοποίηση σ αυτό που αγοράζω, δε θα χω εκπλήξεις.
Αυτό είναι το κριτήριο.. η έλλειψη εκπλήξεων.
Φυσικά για κάποιους φίλους που έχουν μεγάλες καταναλώσεις, είναι λογικό να ψάχνουν τη διαφορά τιμής της Μη πιστοποίησης.
Η προσωπική μου εμπειρία ήταν λίγο πικρή, αλλά έμαθα κάποια πράγματα. (όχι να ξεχωρίζω το καλό πελλετ)
Με κούρασε το κουβάλημα 2 σακιά - δοκιμή περυσι και η μικρή ποσότητα που χρειάζομαι μ έκανε να δώσω μ ευκολία το επιπλέον.
Πιστεύω πως υπάρχουν καλά μη πιστοποιημένα πελλετ, αλλά πιστεύω πως μια σοβαρή εταιρία που θέλει να πουλήσει "ονομα" με σωστό προιόν, θα προτιμήσει και τη διαδικασία της πιστοποίησης (και το αντίστοιχο κόστος στο προιόν της.) Είναι θέμα επιλογής κατασκευαστή και καταναλωτή. Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης γι αυτό.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74600 από giogud

stoikon έγραψε:

theoilia έγραψε:

stoikon έγραψε: Λοιπόν έχετε πολύ πλάκα εσείς που ψάχνετε για πιστοποιημένα με σφραγίδες και τις Παναγίας τα μάτια. Την σφραγίδα θα κάψετε ή το πέλλετ. Άρχισαν τα όργανα και γι'αυτά, άρχισαν μερικοί να διαμαρτύρονται. Δεν υπάρχουν μόνο Έλληνες απατεώνες, υπάρχουν και Ευρωπαίοι απατεώνες που εκμεταλλεύονται όσους βασίζονται σε μία σφραγίδα και δεν εμπιστεύονται το πέλλετ που καίει σωστά η σόμπα ή ο λέβητας τους. Έφυγα από το πετρέλαιο για να μην με εκμεταλλεύεται το κράτος και δεν θα αφήσω τώρα να με πιάνουν κορόιδο οι αετονύχιδες. Εμένα με ενδιαφέρει το φθηνό καλό πέλλετ. Αυτό που θα αποδώσει καλά η σόμπα μου. Τα ακριβά πιστοποιημένα τα αφήνω σε αυτούς που είναι προύχοντες και έχουν λεφτά για πέταμα. :lol: :lol: :lol:


Όταν το σπίτι που θέλεις να ζεστάνεις είναι σε μια οικοδομή που οι άλλοι ένοικοι σε κοιτάν με μισό μάτι και περιμένουν την πρώτη στραβή για να σου την πουν και όταν φέτος είναι η πρώτη φορά που έρχεσαι σε επαφή με τα πέλλετ,κοιτάς τουλάχιστων να διασφαλίσεις ότι αυτό που θα κάψεις πληρή κάποια στάνταρ.Ε αυτό έκανα και εγώ,όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι.Και όχι δεν θα κάψω την σφραγίδα,το καλύτερο δυνατών πέλλετ που μπορώ να αγοράσω θα κάψω


Δεν αμφιβάλω. Όπως ξέρω, ότι πολλοί από αυτούς που τώρα παίρνουν τα ακριβά πέλλετ, όταν θα μάθουν να ρυθμίζουν καλά τη σόμπα τους θα σταματήσουν να δίνουν τζάμπα λεφτά στους πονηρούς. :)


Ποιοι ακριβώς είναι οι πονηροί;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74602 από stoikon

Sp4wN έγραψε: Καλά Σταύρο ,ο Αύγουστος δεν είναι κριτήριο γιατί τότε το Golden είχε 260 Ε !!


Στη Λάρισα το Golden είχε 290-300 τον Αύγουστο, αλλά λόγου χειμώνα που έχουν ανέβει οι τιμές δεν πρέπει και εμείς να οδηγούμαι τον κόσμο στα ακριβά. Φτάνει που είναι πελαγωμένοι με τις σόμπες και τους λέβητες. Ο έμπορος όταν βλέπει ότι φεύγει περισσότερο το πιστοποιημένο επόμενο είναι να ανεβάσει την τιμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74603 από giogud
Ξεχνάς πάντα Δημήτρη ότι μιλάς για ένα χαρτί που εκδόθηκε από "κάποιον" με αριθμό 33 μέτρηση. Και αυτό το πήρε κάποιος και το έκανε En Plus από μόνος του.

Παναγιώτη; Επειδή στο ψάξιμο δεν...
ÖNORM M7135 n2006 232

edit by dimlyk
ασ χασετε και λιγο την συνοχη :) .... παρακαλω πολυ να λειπουν οι προσωπικες επιθεσεις
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74606 από ZMax
WOW !! Και εκανε ο καθενας την σβομπα/ λεβιτα Super Max !! και ... ??
η τιμη θα παει παρακατω?? Δεν νομιζω !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.306 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ