Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1931 από KERBEROS
Πάντως οι έμποροι έχουν κάνει τις επιλογές τους.
Ωραία φόρουμ ενημέρωσης του κόσμου υπάρχουν.
Διαφημίζομαι
Διαφημίζεσαι
Διαφημίζεται
Διαφημιζόμαστε
Διαφημίζεστε
Διαφημίζονται.
Α, και ενδιάμεσα καμωνόμαστε πως ενημερώνουμε τους αδαείς ακόμα καταναλωτές.

ΥΓ: Δεν ισχύει για όλους, ευτυχώς...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1935 από egglezos

XAALAARAA έγραψε:
το καλυτερο θα ηταν να εβαζεσ την γυναικα σου να το κανει το καθαρισμα παλι αυτοματο θα ηταν για σενα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :P :P :P :P :P


σωστός!!! :cheer: :cheer: :cheer:

@ Kerberos

μήπως ενοχλεί το ότι λέω την άποψη μου? Αν θέλετε να σταματήσω να μιλάω για τα προιόντα μου...αλλά αν έχεις καταλάβει σας λέω μόνο τί κάνουν, και όχι τι κάνει ο ανταγωνισμός. Αν αυτό σας θίγει, ή δεν πιστέυετε ότι υπάρχουν μηχανήματα που δουλέυουν με αυτόν τον τρόπο, να σταματήσω να γράφω.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1936 από winmbileguru

pamgias έγραψε: Σε συνέχεια από το forum.gr, το οποίο βρήκα τυχαία, θα ήθελα να σας θέσω ένα προβληματισμό μου και θαήθελα τις απόψεις σας
Μένω σε διαμέρισμα του 1ου ορόφου πολυκατοικίας (με αυτόνομη θέρμανση) στα Χανιά της Κρήτης και σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά κασέτας pellet. Το διαμέρισμα είναι 95 τ.μ. και έχω καταλήξει στο μοντέλο της edilcamin pellbox scf (10kw). Το κόστος τοποθέτησης μαζί με τη γυψοσανίδα και τα αναλώσιμα -εργατικά μου είπαν στο πιο αξιόπιστο εξειδικευμένο κατάτημα της πόλης είναι 4600 ευρώ. Η κασέτα θα μπεί στον ενιαίο χώρο και με έξτρα αεραγωγό θα διοχετεύεται άμεσα σε ένα από τα δωμάτια (12 τ.μ.).
Θα ήθελα τη γνώμη σας για την επιλογή του μοντέλου και αν θα είναι αποτελεσματικό (όσον αφορά τη θέρμανση) αλλά και οικονομικό!!!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!!

Πόσο βρίσκεις το τζάκι ? Τι τιμή? Εχω ακριβώς το ιδιο!!! Μπορω να σου πω πολλες πληροφοριες!

Το πέλετ δεν είναι η λύση στο ακριβό πετρέλαιο. Είναι το χαμαλίκι της ζωής σας. Θα πεθάνετε είλωτες του λεβητοστασίου σας. Θα καθαρίζεται τον λέβητα μία φορά την...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pamgias

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1937 από KERBEROS

egglezos έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:
το καλυτερο θα ηταν να εβαζεσ την γυναικα σου να το κανει το καθαρισμα παλι αυτοματο θα ηταν για σενα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :P :P :P :P :P


σωστός!!! :cheer: :cheer: :cheer:

@ Kerberos

μήπως ενοχλεί το ότι λέω την άποψη μου? Αν θέλετε να σταματήσω να μιλάω για τα προιόντα μου...αλλά αν έχεις καταλάβει σας λέω μόνο τί κάνουν, και όχι τι κάνει ο ανταγωνισμός. Αν αυτό σας θίγει, ή δεν πιστέυετε ότι υπάρχουν μηχανήματα που δουλέυουν με αυτόν τον τρόπο, να σταματήσω να γράφω.


Κύριε Σαμαρά, παρεξήγηση και λάθος μου.
Δεν διευκρίνησα ότι μιλούσα για άλλο φόρουμ, το γνωστό. Αν δείτε τι γίνεται εκεί, θα καταλάβετε τι εννοώ. Αυτό που κάνετε εσείς δεν είναι διαφήμιση, βοήθεια προσφέρετε, χωρίς μάλιστα κανένα υποτιμητικό σχόλιο για άλλα μηχανήματα ή τεχνικούς. Ελπίζω να λύθηκε η παρεξήγηση...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1940 από sta1

egglezos έγραψε:

sta1 έγραψε: Σε σόμπα αυτά τα βλέπω περιτά (εκτός απο το κλασικό καθαρισμό με αέρα) σε λέβητα μπορώ ίσως να τα δικαιολογήσω....


αντιθέτως θα έλεγα...ο λέβητας είναι μέσα στο λεβητοστάσιο και να κάνεις και λίγη βρώμα κατά τον καθαρισμό συνήθως δεν πειράζει...η σόμπα όμως είναι μέσα στο σπίτι, εκεί το θεωρώ ότι είναι πιο απαραίτητο να είναι ξένοιαστη η λειτουργία της και ο καθαρισμός όσο πιο μακρύς γίνεται. Μία Windhager FireWIN νερού που έχω στο γραφείο, δουλέυει από τον Σεπτέμβριο και ακόμα δεν της έχω καθαρίσει...(έχει μέχρι στιγμής 316 ώρες λειτουργίας και 390 κιλά κατανάλωση).

Ιδιαίτερα δε όταν ακούω κιόλας ότι κάποιες σόμπες πρέπει να τις καθαρίζεις μια φορά κάθε δύο μέρες...άν είχα σόμπα μέσα στο σπίτι και έπρεπε κάθε δύο μέρες να τις βγάζω στάχτες, θα με είχε καρυδώσει η γυναίκα μου... :blush:

Eγώ τη δική μου σόμπα την καθάριζα κάθε 3 μέρες , όχι τίποτα το ιδιαίτερο , το ποτήρι άδειαζα και με το σκουπάκι καθάριζα λιγο τις στάχτες οι οποίες έπεφταν στο σκαφάκι και με μία χαρτοπετσέτα το τζάμι..... φασαρία 2-3 λεπτών και χωρίς καθόλου λέρωμα.
Μετά απο καιρό δοκίμασα και πλέον την καθαρίζω κάθε εβδομάδα χωρίς κανένα πρόβλημα.
Τώρα αν μου έλεγες να πάω κάτω στο λέβητα να κάνω οτιδήποτε... το βαριέμαι όσο τίποτε άλλο......
Γι αυτό τα ξεχωρίζω λέβητα και σόμπα , όπως το βλέπει ο καθένας.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #1941 από KERBEROS
Τώρα που έγινε ελπίζω σαφές για τι πράγμα μιλώ:

Τζάμπα διαφήμιση λέτε να υπάρχει; Μπα, δε νομίζω...
Αθέμιτη, με τη μορφή προπαγάνδας; Ουουουουου, μπόλικη...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.140 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ