Σύγκριση-test σε σόμπα. Κavalapellets-Schweighofer

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134077 από COMMO 21KW

kosmidis80 έγραψε: αλλα για τετοια παραγγελια συννηθως το κανουμε να θα ερθουν
κατευθειαν σε εσας.


Στο λεει ξεκαθαρα, για την παραγγελία που θέλεις τα πελλετ θα σου έρθουν κατευθείαν από το εργοστάσιο στο σπίτι ΚΑΙ όχι μέσω Καβάλας.

Εχω μιλήσει με το αφεντικό και αυτός μου είχε πει ότι είναι εισαγωγής τα πελλετ. Αν ήταν Ελλάδα το εργοστάσιο του είπα ότι Σαββατο θα ήμουν εκεί να το δω από κοντά και να το κάνω παρουσιάση - φωτορεπορταζ.

Ομως όπως προείπα δεν ήταν το πελλετ που με άφησε δυσαρεστημένο, όσο η τηλ επικοινωνία...Οταν ήρθε στο δια ταύτα η συζήτηση δεν περίμενα αυτό που άκουσα! :whistle:


Mήπως τελικά πρέπει να μας πεις αυτό που άκουσες, γιατί εδώ στην ομάδα που κάναμε, ετοιμαζόμαστε σιγά -σιγά, και συζητάμε για δύο νταλίκες...!. Και το λέω αυτό φοβούμενος μήπως επηρεάσει αυτό σε κάτι εμάς.

Σπύρος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134080 από kosmidis80
Στειλε μου email να σου απαντησω. Το θεμα δεν ειναι απαγορευτικο για αλλους, αλλα προσωπικα εχω ηθικο προβλημα - κολημα

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134088 από kakos

kosmidis80 έγραψε: Στειλε μου email να σου απαντησω. Το θεμα δεν ειναι απαγορευτικο για αλλους, αλλα προσωπικα εχω ηθικο προβλημα - κολημα

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μην το λές διότι γείτονας που έκαψε το συγκεκριμένο πελλετ (Καβάλα πελλετ) άλλαξε γνώμη όταν δοκίμασε αυτό που του έδωσα εγώ. Για την ακρίβεια η διαφορές κατά του Καβάλα πελλετ ήταν εμφανές, αποτέλεσμα να παραγγείλει 3 τόνους από αυτό που του έδωσα για δοκιμή το οποίο προσωπικά δεν το θεωρώ και άριστο, απλά πάνω απο τον μέσο όρο. Εγώ θα έλεγα να κάνετε πρώτα μια δοκιμή ειδικά όσοι θα το κάψετε σε σόμπα.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134092 από john88s
Κάνε μια εξομολογήση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134093 από kosmidis80
Kakos οταν μιλαμε για απιστοποιητο πελλετ ενδεχεται να πεσουμε και σε τσουβαλια που δεν 'κανουν'. Οι πελλετοπαραγωγοι και ειδικα τα εργοστασια ξερουν απο εμπειρια οτι παντα ενα μικρο τμημα της παραγωγης πρακτικα δεν εχει την ιδια ποιοτητα με το συνολο της. Δεν θα επακταθω στο πως και το γιατι, αυτα ειναι μυστικα της πααραγωγης και συμβαινει σε ολες τις μοναδες.

John τετοια λεπτα θεματα δεν λεγονται δημοσια.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #134103 από kakos

kosmidis80 έγραψε: Kakos οταν μιλαμε για απιστοποιητο πελλετ ενδεχεται να πεσουμε και σε τσουβαλια που δεν 'κανουν'. Οι πελλετοπαραγωγοι και ειδικα τα εργοστασια ξερουν απο εμπειρια οτι παντα ενα μικρο τμημα της παραγωγης πρακτικα δεν εχει την ιδια ποιοτητα με το συνολο της. Δεν θα επακταθω στο πως και το γιατι, αυτα ειναι μυστικα της πααραγωγης και συμβαινει σε ολες τις μοναδες.

John τετοια λεπτα θεματα δεν λεγονται δημοσια.

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οκ δεν λέω ότι έχεις άδικο όμως γιατί να υποθέσω ότι αυτό που έκαψε ο γείτονας είναι της κακής παρτίδας και να μην υποθέσω ότι είναι απο την καλή, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να υπάρξει και χειρότερη. Απο την άλλη ο τύπος διαφημίζει ότι η πρώτη ύλη είναι απο οξιά αποφλοιωμένη κλπ κλπ. Και απο την άλλη πάλι το Βουλγάρικο που συγκρίθηκε ήταν καλύτερης ποιότητας απο αυτό...
Ξέρεις ποιό είναι το πρόβλημα φίλε kosmidis80, ότι όλοι ξαφνικά το γύρισαν στην παραγωγή του πέλλετ και όλοι ξαφνικά έκαναν άριστη ποιότητα χρησιμοποιώντας άριστη ποιότητα πρώτης ύλης και φυσικά η τιμή είναι άριστη για όλα αυτά που προσφέρουν. Και όταν τελικά το βάζεις για κάψιμο διαπιστώνεις πόσο άριστα σε έχουν δουλέψει.
Προσωπική μου εκτίμηση αγοράστε άλλα μικρές ποσότητες. Κάντε δοκιμή, αλλιώς καίει στην σόμπα ένα πέλλετ αλλιώς στον λέβητα. Μην βιάζεστε για αγορά μεγάλων ποσοτήτων. Εχουμε ακόμη ημέρες μπροστά μας.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ