Re:Πελλετ ηλιοσπορου

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173352 από Manosps
Απαντήθηκε από Manosps στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
Καταλαβαίνω τι λες ότι είναι άλλο καυσιμο με πολύ βρωμια.Απο αποψη καυστηρα δεν έχω θέμα γιαυτο και τον πληρωσα ακριβα απλά ρωτάω για αυτο το λάδι όπως λες που βγάζει αν έχει τυχει σε κανέναν να βουλωσει καμία καμίναδα και να έχει μπλεξιματα μετά να παρει καμία φωτιά και να τρεχουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173353 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
ΑΦΟΥ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173357 από Manosps
Απαντήθηκε από Manosps στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
Ο αντιπρόσωπος λέει δοκιμασετο για να δεις τι εντυπωσεις θα σου αφησει και μετά μου λέει αποφασιζεις τι θα κάνεις.απλα ρωτησα μήπως έχει κάποιος εμπειρια με ηλιοσπορο να μας έδινε κάποιες πληροφορίες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 6 Μήνες πριν #173359 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
ΑΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ!!!ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΣΟΥ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΛΙΓΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΜΗΝ ΤΑ ΦΑΜΕ ΣΤΗ ΜΑΠΑ ΚΑΙ Π Α Ν Τ Α ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΛΕΒΗΤΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΣΩΣΤΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ (ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ!!!!!!!!!!!!ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ!!!!ΟΠΩΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΩΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ Η ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ !!!!!!!!!!ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #173925 από mariosvav
Απαντήθηκε από mariosvav στο θέμα Re:Πελλετ ηλιοσπορου
3η χρονιά με πελλετ ηλιόσπορου σε καυστήρα Ad therm B-mix digital, πατέντα στην πορτα σε λέβητα θωκας! Δεν τον εχω δοκιμάσει με πελλετ ξύλου οπότε δεν εχω γνώμη για διαφορές με ηλισπορο!
Ο καυστηρας που εχω εχει αυτοκαθαριζομενος σύστημα πεπιεσμένου αερα απο κομπρεσέρ 8bar, οποτε στο θεμα καθαρισμού στην μπουκα δεν εχω καποιο προβλημα δεν καθαριζω σχεδον ποτε! Τωρα απο αποψη σταχτης στο χωρο του λεβητα...
Εγω προσωπικα καθαριζω τον λεβητα καθε 250kg καυσης ηλιοσπορου, απο την εμπειρια μου βλεπω οτι σε αυτα τα κιλα αρχιζω και εχω μειωση αποδοσης του λεβητα! ο χώρος καύσης πιάνει ενα φιλμ μπεζ πούδρας οπως και τα τουμπα!
Θεμα με λαδι η με βουλωμα καμιναδας δεν ειχα ! Στα 250kg καυσιμου βγαζω γυρω στα 15-20kg στάχτη.
Ελπιζω να σε βοήθησα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Γαβριηλιδης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ