Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #7372 από polyvag
1a.Forest Enterprises(σέρβικο) 1 παλέτα,καλή καύση, αρκετή στάχτη και λερωμένη σόμπα -τζάμι. Βαθμολογία 7,5
1β. bioenergy hellas (Μήλιος) 1 παλέτα αγορασμένη πριν την Πρωτοχρονιά, πολύ καλή καύση - απόδοση, λίγη στάχτη και καθαρή σόμπα - τζάμι, καθόλου κλίνκερ. Βαθμολογία 9

Έχω κάψει και 2-3 σακιά A/W αλλά μάλλον ήταν από τις "καλές" παρτίδες και δεν πήρα άλλα.Βαθμολογία 6.

επίσης τα ΜΑΚΗ μου έκαναν κλινκερ (μέγεθος σαπουνιού) πολύ στάχτη, λερωμένη σόμπα -τζάμι και τα σακιά είχαν πάρα πολύ σκόνη. (μπορεί να μην έκανα σωστές ρυθμίσεις-δεν ασχολήθηκα και πολύ διότι η σκόνη στα σακιά ήταν πάρα πολύ ενοχλητική). Βαθμολογία 3

τα έχω κάψει σε σόμπα-λέβητα EdilKamin MAGIC

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by polyvag.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #7374 από kakos
1. Βοβός αε Αλεξανδρούπολη (παραγωγός),300kg καλή θερμιδογόνο δύναμη, αρκετή στάχτη, αρκετό κλινκερ Βαθμ, 6
2. Forest Enterprises(σέρβικο) 1000kg, αρκετή στάχτη, καθόλου κλινκερ. Βαθμ, 8

Σε λέβητα Fuzzy Logic 25kw

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kakos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #7413 από ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
1. Bioenergy Hellas (Μήλιος) Λάρισα

2. Λεβητας:Αρκετή στάχτη. Καθαρίζω τον καυστήρα μετά από 12-15 ώρες καύσης. Κανένα πρόβλημα με τη λειτουργία. Όχι ιδιαίτερο πρόβλημα με κλίγκερ.
Τζάκι: Στάχτη καθάρισμα εστίας κάθε 8-10 ώρες καύσης. Όχι κλίγκερ. Το δοχείο της στάχτης που είναι κάτω απ την εστία, δεν το έχω καθαρίσει ακόμη για φέτος! Έχει γεμίσει κατά 1/3. Τζάμι καθάρισμα κάθε 8-10 ώρες καύσης γιατί μαυρίζει.

3. Βαθμολογία 8 (γιατί δεν έχω δοκιμάσει άλλο και ίσως υπάρχουν και καλύτερα).

:ohmy:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #7446 από Sakiss
1. 2 tn alfawood παρτιδα Απριλιου Αριστα. Βαθμολογια 9

2. 2 tn alfawood παρτιδα Νοεβριου χαλια βαθμολογια 3

3. 1 tn eccopellet Κιλκις Αριστα βαθμολογια 9

4. Ravelli R120
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #7466 από stelios
1. 1tn ιταλοβουλγαρικο (διαφανη σακουλα με πρασινα γραμματα) πολυ καλη αποδοση,πολυ σταχτη με ελαχιστο κλιγκερ. βαθμολογια 8
2. δοκιμη ιταλικο dilengo κακη αποδοση αλλα με λιγη σταχτη και καθολου κλιγκερ.βαθμολογια 5
3. 200κ ahira(διαφανη σακουλα με κοκκινα γραμματα) πολυ καλη αποδοση,πολυ σταχτη ελαχιστο κλιγκερ. βαθμολογια 9.
4. edilikamin funny.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #7481 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Ντροπη για την Alfawood, να παρουσιάζει κατά γενική ομολογία (μέχρι τωρα εδώ) τόσο ακραίες συμπεριφορές προιόντων..
Αν πιστεύει ότι έτσι ανταποκρίθηκε στην αυξημένη ζήτηση.. και της χρωστάμε, ας κάνει το ίδιο και με τις αγορές του εξωτερικού και κύρια την Ιταλία που λέει ότι εξάγει.
Δε νομίζω όμως να το έκανε.. γιατί ξέρουν καλά πως με μιά τέτοια συμπεριφορά, οι πόρτες θα κλείσουν για πολλά χρονια.
Θα μουνα περίεργος να φέρει κάποιος πελλετ της AW παρτίδα Νοεμβρίου, ή ότι τελευταία, από το εξ/κο.
Θα θελα να δω αν είναι το ίδιο χάλια μ αυτό που μας πούλησε χρυσάφι εδώ..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.137 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ