Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84594 από mourgos
Dimlyk σε συγκριση εγγερ και γκολντεν για το ποσο στάχτη κάνουν τι λες. Γιατι έχω δει οτι το γκολντεν κάνει ελάχιστη. Το έγγερ δεν το έχω δοκιμάσει. Και επίσης που μπορω να βρω μερικά τσουβαλια για δοκιμή. Ασε που αν ειναι καλο δεν βλέπω να μένει η τιμη του χαμηλά. Τι κακό πράγμα ρε παιδιά. Δεν μπορείς να κανείς οικονομία απο πουθενά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84604 από dimlyk
σταχτη δεν μετραω ,,,με την εννοια να ζυγιζω ...οτι βλεπω στο ποτηρακι και γυρω γυρω και το ποσο αφρατη ειναι . ,,, οποτε ...για μενα ειναι τα ιδια .
αθηνα που το βρηκα η τιμη υποτιθεται ειναι σε προσφορα ,,,για αλλου δεν ξερω ...και δυστυχως μαλλον οι πληροφοριες το θελουν ναναι αρκετα ακριβοτερο του χρονου (θα δειξει ομως) .
αν εισαι αθηνα ψαξε τον παπαδερο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84641 από ZMax
Γεια σας παιδες
Ειπα να δοκιμασω κατι "Name Brand" & "Ακριβο"
German Pellets :ohmy:
δηθεν και καλα οτι ειναι το BEST :dry:
σορρυ αλλα το Sava ~ Roumania καλητερο ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84673 από DOOM_NX

veziris έγραψε: Εδώ και μερικές μέρες καίω το Κεχίδης πέλλετ σε σόμπα-λέβητα. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Η δέουσα ζέστη με πολύ λίγη στάχτη. Πριν από αυτό έκαψε μια παλέτα egger, χωρίς να βλέπω μέχρι τώρα σημαντικές διαφορές. Όσο για την μυρωδιά στον χώρο αποθήκευσης η σύζυγος μύρισε ξύλο τώρα ενώ με το egger δεν είχε εκφραστεί. Και τα δύο πάντως λειτουργούν το ίδιο καλά (τα πέλλετ εννοώ, όχι την σύζυγο ;) ).Βαθμός και στα δύο 8 γιατί δεν ξέρω τι μου επιφυλάσει το μέλλον.
Ελπίζω να μην χάλασα την διάθεση του φίλου DOOM....
Θα παρακολουθούσαμε με ενδιαφέρον πάντως ένα τεστ με πιστοποιημένα και μη πιστοποιημένα (αυτά που έχουν καλές κριτικές) για να δούμε αν υπάρχουν όντως τόσο μεγάλες διαφορές, αφού απέδειξες ότι κατέχεις το άθλημα του ελεγκτή και με το παραπάνω.

Δεν είμαι σίγουρος αν πόσταρες στο σωστό θέμα, αλλά αφού το είδα, απαντάω.

Καμία διάθεση δε μου χάλασες! Ίσα-ίσα χαίρομαι που το πέλλετ της Gota Pellets τα πάει πολύ καλά :)
Είναι καλό να έχουμε εναλλακτικές. Ποτέ δεν ξέρουμε από που θα μας έρθει.

Μακάρι να μπορούσα να δοκιμάσω ό,τι πέλλετ κυκλοφορεί, αλλά δυστυχώς δεν παίζουν λεφτά για τόσες συγκρίσεις. Κάθε δείγμα κοστίζει κάνα πενηντάρικο και δεν είμαι σίγουρος αν θα καταφέρει να καεί ολόκληρο. Τώρα αν κάποιος αντιπρόσωπος/έμπορος/εταιρεία θέλει να στείλει δείγμα για δοκιμή, κανένα πρόβλημα.

Σχετικά με το ζήτημα των μη πιστοποιημένων, εγώ σου λέω ότι αγοράζω 10 σακιά και τα δοκιμάζω. Τι σε κάνει να πιστεύεις πως σε ένα μήνα θα έχουν την ίδια ή έστω παραπλήσια απόδοση; Έχουμε δει τόσα παραδείγματα με μεγάλες διακυμάνσεις στην ποιότητα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84674 από dimlyk

ZMax έγραψε: Γεια σας παιδες
Ειπα να δοκιμασω κατι "Name Brand" & "Ακριβο"
German Pellets :ohmy:
δηθεν και καλα οτι ειναι το BEST :dry:
σορρυ αλλα το Sava ~ Roumania καλητερο ;)


μαλλον το μηχανημα σου δεν καιει α1 :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84678 από DOOM_NX

mourgos έγραψε: Dimlyk σε συγκριση εγγερ και γκολντεν για το ποσο στάχτη κάνουν τι λες. Γιατι έχω δει οτι το γκολντεν κάνει ελάχιστη. Το έγγερ δεν το έχω δοκιμάσει. Και επίσης που μπορω να βρω μερικά τσουβαλια για δοκιμή. Ασε που αν ειναι καλο δεν βλέπω να μένει η τιμη του χαμηλά. Τι κακό πράγμα ρε παιδιά. Δεν μπορείς να κανείς οικονομία απο πουθενά.

Κι εγώ τα έχω δοκιμάσει και τα δύο και, επειδή κρατάω φωτογραφίες, μπορώ να πω ότι η στάχτη κυμαίνεται σε παραπλήσια επίπεδα. Είναι ελάχιστη δηλαδή. Αν δεις στο δικό μου συγκριτικό, 10 τσουβάλια Egger έβγαλαν κάτω από 300 γραμμάρια στάχτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ