Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ' Oίκον" - Προτάσεις & Σχόλια

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98740 από vag1234
Αλλαγές στο «Εξοικονομώ κατ' Οίκον»

www.michanikos-online.gr/news.php?aID=7301

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gs1593

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98762 από gs1593
Απαντήθηκε από gs1593 στο θέμα Αλλαγές εξοικονομώ
Αντε να δούμε.Παντως εκτός της απλούστευσης της διαδικασίας & την κάλυψη της περιοχής της Μακεδονίας πολύ σημαντικό είναι και η αποδεσμευση από τα δάνεια ,καθώς οι περισσότεροι δικαιούχοι κοβόταν άδικα στην προέγκριση του δανείου και κυρίως αυτοι με την επιδότηση 70%.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98767 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Αλλαγές εξοικονομώ

gs1593 έγραψε: Αντε να δούμε.Παντως εκτός της απλούστευσης της διαδικασίας & την κάλυψη της περιοχής της Μακεδονίας πολύ σημαντικό είναι και η αποδεσμευση από τα δάνεια ,καθώς οι περισσότεροι δικαιούχοι κοβόταν άδικα στην προέγκριση του δανείου και κυρίως αυτοι με την επιδότηση 70%.


γιατί αυτοι με το 70%? Αυτοί με το 30% θα σκεφτόμουνα εγώ ότι έπρεπε να τους δυσκολεύουν περισσότερο γιατί θα πρέπει να δανείσουν μεγαλύτερο ποσό...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98779 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Αλλαγές εξοικονομώ
Εγώ στο 35% ήμουνα και επειδή είχα το στεγαστικό το οποίο αποπληρώνεται κανονικά έφαγα πόρτα...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98815 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Αλλαγές εξοικονομώ

vag1234 έγραψε: Εγώ στο 35% ήμουνα και επειδή είχα το στεγαστικό το οποίο αποπληρώνεται κανονικά έφαγα πόρτα...


ναι αλλά τότε θα έτρωγες πόρτα και για 70% να πήγαινες και για 30%...την διάκριση που κάνουν στο 70% δεν μπορώ να καταλάβω...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #98823 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Αλλαγές εξοικονομώ

egglezos έγραψε:

vag1234 έγραψε: Εγώ στο 35% ήμουνα και επειδή είχα το στεγαστικό το οποίο αποπληρώνεται κανονικά έφαγα πόρτα...


ναι αλλά τότε θα έτρωγες πόρτα και για 70% να πήγαινες και για 30%...την διάκριση που κάνουν στο 70% δεν μπορώ να καταλάβω...


Κάτι βρωμάει εκεί μεταξύ υπουργείου και τραπεζών.
Η αλήθεια πάντως είναι ότι το πρόγραμμα υποβαθμίστηκε από τις τράπεζες.. Ίσως και εσκεμμένα..

Να σημειώσω επίσης ότι η επένδυσή μου θα ήταν της τάξεως των 6500€, δηλαδή το δάνειο θα ήταν 4225€/48=88€/μήνα..
Αλλά οι τράπεζες εξέταζαν την αίτηση πάντα για 15000€ επένδυση..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.141 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ