Τουβλα ή YTONG

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139146 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τουβλα ή YTONG
Εξωτερικη μονωση δεν προκειται να βαλω με τιποτα.Σε βαθος χρονου ειναι σιγουρο οτι θα υπαρξουν προβληματα κι εγω δεν εχω καμμια ορεξη να τρεχω για πραγματα που μπορω να αποφυγω.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139152 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τουβλα ή YTONG
μου κανει εντυπωση οτι για το ιδιο τουβλο χωρις μονωση δινει συντελεστη 0,073 και το μονωμενο 0,071 αρα το μονωτικο ειναι το ιδιο το τουβλο ...αν εχει καταφερει κατι τετοιο μαγκια του...
ομως το μονωτικο δεν φαινεται να παιζει και σπουδαιο ρολο
τα τουβλα εχουν ενα συντελεστη 0,45 μεχρι το 0,073 που δινουν αυτοι η διαφορα ειναι τεραστια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139160 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τουβλα ή YTONG
Απο οσο καταλαβα εχει 2 σειρες.Την ορθομπλοκ plus με γραφιτουχα πολυστερινη που ειναι κλασικο τουβλο και την poroton ορθομπλοκ plus επισης με γραφιτουχα πολυστερινη αλλα το τουβλο ειναι διαφορετικο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139163 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τουβλα ή YTONG
Ακόμα και να δεχθεί κανείς ότι τα νούμερα ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, τότε όλο το τούβλο είναι ένα μεγάλο μονωτικό υλικό με μικρή θερμοχωρητικότητα. Έτσι το κάνει κατάλληλο για χώρους με περιστασιακή χρήση και όχι για μόνιμες κατοικίες. Στέργιο, ο χώρος που θα κατασκευαστεί για ποια χρήση προορίζεται?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139165 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τουβλα ή YTONG
Θα κατοικηθει καποια στιγμη απο τους γονεις μου.Αυτο με την θερμοχωρητικοτητα δεν το σκεφτηκα.Θεωρουσα οτι σαν τουβλο θα εχει θερμοχωρητικοτητα αλλα εσυ μου το ανετρεψες! :angry: :angry: (φτου σου) :lol: :lol:
Αρα παω για κλασσικο χτισιμο με την μονωση ενδιαμεσα;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #139166 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Τουβλα ή YTONG
kebe-sa.gr/greek/wp-content/uploads/2014/10/CE-K250-PLUS-.pdf

Αυτο θεωρειται πιστοποιητικο η οχι;

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ