Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160081 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
τι μυστικισμος ειναι αυτος ?...γιατι δεν αναφερετε δημοσια τον εμπορα η παραγωγο ...υπαρχουν αρκετοι που διαβαζουν το φορουμ και απο αρτα και απο γιαννενα και πιθανον να τους ενδιεφερε ...εκτος κι αν εχετε κατι να κρυψετε :evil:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160087 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

etsa67 έγραψε: Τι μασ λεσ απο που αγοραζεισ γνωσεισ να ψωνισουμε και εμεισ.? Εισαι Μηχανολογοσ? ξερεισ το θερμιδικο ισοδυναμο των κ. θερμοδ. δυναμεων με σχεση των ειδ. βαρων του καθε καυσιμου? Απλο ειναι δεν συμφαιρει η ολη ταλαιπωρια αν το πελλετ ειναι ακριβο σε σχεσση με τα ορυκτα καυσιμα πυ στην ουσια δεν λερωνουν την εστια και λειτουργουν για πολυ χρονο με γαλο β. αποδοσησ. Η αναλογια μεγαλε ειναι 2.256 φορεσ περισ. πελλετ και αν συντρεχουν και αλλοι παραμετροι οπωσ χαμηλοσ β. Αποδ. μεγαλη εξοδοσ μικροσ λεβητασ κ.α. δεν αναλυονται εδω η αναλογια παει πιο πανω απο το 2.5 φορεσ. κανε υπολογισμουσ τωρα και μη τρεχεισ για συμπερασματα.


Επιμένεις στο ίδιο επιχείρημα εδώ και 1 χρόνο για να αβαντάρεις 1 συγκεκριμένη επιχείρηση. Μας είπες την άποψη σου μια φορα, 2 οκ το εμπεδώσαμε.

2) Εδώ μέσα γράφουν και παρακολουθούν άτομα με σπουδές και γνώσεις 100 φορές περισσότερες από τις δικές σου. Ένας σωστός επιστήμονας αφενός ξέρει ελληνικά και συντακτικό αφετέρου δεν αναφέρει κάθε 5 λεπτά εγώ ειμαι μηχανολόγος μηχανικός εσύ τι είσαι. Δεν σου λέω τι είμαι γιατί εγώ δεν είμαι σαν και σένα...

3) Υπολογισμοί Β τάξης Δημοτικού. Με στοιχεία δικά σου. 2,5Χ300ευρώ ο τόνος (750€ το πέλλετ) πετρέλαιο 950. Κέρδος 200€. Κατανάλωση 10 τόνοι πέλλετ. Σύνολο 3000€. Κατανάλωση 4 τόνων πετρελαίου (χωρίς κλέψιμο και πετρέλαιο ΑΑΑ μη νοθευμένο -γελάει και ο πιο άσχετος Έλληνας- 4 τόνοι = 3800€.

Έχω βάλει το χειρότερο δυνατό σενάριο για το πέλλετ και το καλύτερο δυνατό για το πετρέλαιο.

800€ στο παντελόνι. Αλλά όχι δεν συμφέρει μόνο το 0,22 συμφέρει αγορασμένο από τον κολλητό σου... Καληνύχτα. Όνειρα γλυκά. Φιλάκια πολλά.
Last edit: 6 Χρόνια 5 Μήνες πριν by john88s.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": cerigo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160088 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Εισαι εμποροσ ? Ποιοσ κολητοσ μου. Περυσι εκαψα το τρον Με ενδοκοινοτικο τιμολ. 185 ευρω και 24 τον. Φετοσ ολη η Ευβοια πηρε απο τον evia pellet μασ το εφερε με 170 ευρω. αγορα εωσ 10 τον. Γιατι να μη το αναφερω δεν καταλαβα . Εμεισ θα κανουμε αγωνεσ για μειωση τησ αισχροκερδιασ. Αν πω οτι τα 260 η 300 ευρω ειναι πολυ καλα θα καταφερω κατι?Δεν ειπαμε να αγωνιστουμε για την Προωθηση Ελληνικων προιοντων? Μονο και μονο που ειναι Ελληνικο πρεπει να ειμαστε και τπερηφανοι και σε τετοια τιμη η οποια θα παρασυρει και αλλουσ παραγωγουσ αν εμεισ το απαιτησουμε προσ καλυτερεσ τιμεσ. Τι φαγωθηκεσ με εμενα. Εγω ειμαι Εγκατασταρησ Μηχανολογοσ απο το 90 και Καθηγητησ σε Επαλ 27 χρονια. Ολη την ωρα με υπολογισμουσ ειμαι δεν μπορω να μη γραψω σαήθειεσ?Ετσι θα βοηθησουμε πολυ κοσμο. απο μικροαπατεωνιεσ και ασχετουσ στο αντικειμενο που σκοπο εχουν να πουλησουν

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160109 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Η Leroy Merlin πουλάει ένα βουλγάρικο πέλλετ Pallets bg ltd με 3,40 ευρώ το σακί στην Αθήνα και 3,30 ευρώ το σακί στη Θεσσαλονίκη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160111 από Tzortz
Απαντήθηκε από Tzortz στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
το εχει δοκιμασει κανεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Μήνες πριν #160116 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Tzortz έγραψε: το εχει δοκιμασει κανεις?



Από βδομάδα θα παω να παρω καμμια 20αρια σακιά να το δοκιμάσω και να σας πω.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.577 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ