Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163931 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
βλέπω μια διαφορά στη σακούλα στο κάτω άκρο στη μέση,στη δικιά μου έχει χρώμα πράσινο στη δικιά σου πορτοκαλί.Σε εσένα επίσης γράφει κατώτερη θερμογόνο ικανότητα ενώ σε εμένα όχι.
Last edit: 5 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163932 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Δημήτρη η δικιά σου λέει 2016 και η δικιά μου 2017 (αν και τα παρέλαβα Μάιο 2018).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163933 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τα δικά μου είναι αγορασμένα πέρυσι τον Αύγουστο. Είναι ότι περίσσεψε. Όμως επειδή με τρώει η περιέργεια θα προσπαθήσω να βρω φετεινη σακούλα να δω τι γράφει.
Last edit: 5 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163934 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ο μικρός αδερφός μου ο Στέλιος δεν ασχολείται καθόλου με το πέλλετ. Δεν γεμίζει ποτέ, δεν έρχεται να κουβαλήσει τσουβάλια κλπ. Έχουμε τσακωθεί βράδια που είχε μείνει από πελλετ ο λέβητας.

Τώρα λοιπόν θυμήθηκα που είχαμε κλασσικά μια κουβέντα πέρσι στο τραπέζι το βράδυ και λέγαμε για τιμές και από που να πάρουμε και πετάγεται το μικρό και λέει "ο Βασίλης προχτές μου είπε ότι πήρανε ένα πέλλετ από την Τρίπολη" Ποιο του λέω το bioalten ? Όχι μου λέει αλλιώς το λέγανε κάτσε να ρωτήσω.

Στέλνει στο messenger στον φίλο του (πως το έπαθε και ασχολήθηκε απορώ) και του λέει planet και του στέλνει φώτο το τσουβάλι. Να δω του λέω . Ρε πάτε καλά και οι 2 του λέω; Αγγλικά δεν ξέρετε δεν βλέπετε που λέει ότι είναι Βουλγάρικο; Ε δεν ξέρω μου λέει έτσι μου είπε παρατάμε.

Και επειδή πήρα ρώτησα τον τύπο με το "τριπολιτσιώτικο" με αφορμή την συζήτηση που κάνουμε εδώ μου είπε κάτι παρόμοιο με τον shamman. Ότι δηλαδή του είπε ο έμπορας μην κοιτάς την σακούλα, πουλάει στους Βούλγαρους και βάζει την φίρμα τους και επειδή του τέλειωσαν οι δικές του παλέτες γιατί έχει μεγάλη ζήτηση μας έστειλε αυτό αλλά "σε διαβεβαιώνω είναι από Τρίπολη, γράφει βουλγάρικο αλλά είναι Τρίπολης"

Δεν νομίζω να τα βγάζουμε από το μυαλό μας όλα αυτά. Εξάλλου δεν έχουμε κάποιο όφελος.

Έχει πολύ λογική αυτό που λέει ο shamman και σας καταθέτω και την δική μου ιστορία.

Αλλιώς δεν έχει κανένα νόημα η τιμολογιακή πολιτική. Πιο φτηνά 1000κμ μακριά και πιο ακριβό Τρίπολη; Και εντάξει θα πει κανείς, θέλει να μπει στην Βόρεια Ελλάδα και πουλάει φτηνά για να γίνει γνωστός. Γιατί εκεί πωλείται το 90% του πελλετ στην Ελλάδα.

Ο Βούλγαρος με το planet πως πουλάει τόσο φτηνά στην Νότια Ελλάδα, 30€/τόνος πιο κάτω από το 2ο φτηνότερο βουλγάρικο που έρχεται με νταλίκα απευθείας από Βουλγαρία;

Θέλει να μπει στην "ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΟΡΑ" της Νότιας Ελλάδα στα 40 άτομα που καίνε πέλλετ εδώ "χάμου" ? Γιατί τόσοι είμαστε...

Θα ρωτήσω και αλλού , έχω κάτι υπόψιν....

Υ.Γ τι είναι το λάστιχο;
Υ.Γ2 Ο τύπος μου είπε ότι το είχε πάρει 220€/τόνο. Του λέω από το εργοστάσιο; Όχι από έμπορα μου απάντησε....
Last edit: 5 Χρόνια 7 Μήνες πριν by john88s.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163935 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Και τα δικά μου σακιά:





Έρχονται σε παλλέτα των 72 σακιών (1080 κιλά). Δεν ξέρω κάτι παραπάνω από αυτό.

There is nothing more uncommon than common sense.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 7 Μήνες πριν #163936 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
γιατι εσεις νομίζεται ότι αμα πάρεται το πέλλετ από το εργοστασιο και μένετε δίπλα του θα το πάρεται σε καλύτερη τιμή, δεν ισχύει αυτό ,μύθος. Εξάλλου κάθε εργοστασιο έχει και μια εταιρεία στην Βουλγαρία για να μπορει να στελνει χωρίς ΦΠΑ στην Ελλάδα,άρα το πέλλετ φευγει από κει το καλοκαιρι 140-150 ευρώ για συμβόλαια+ μεταφορικά, πιστευω 170,180 ευρω βαριά + ΦΠΑ ,εκει στα 245 Ευρώ καλά είναι για καλοκαιρι να πωλείται ,πόσο παραπάνω βρε παιδιά το καλοκαίρι η τιμή του,260 ευρω ..swai επερνες με ΦΠΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.535 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ